Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Odgovarjajo:

Na testu: Hyundai i40 1.7 CRDi Aut. Premium Business

Default avatar

o ja

Meni čisto prelep avto.
Default avatar

menjalnik

Kako se ta menjalnik obnese v primerjavi z ostalimi, recimo s tistim ki ste ga imeli pri Volvu V60 ali Fordu? Hvala.
Default avatar

kuku1

me prav zanima kolik jih bodo podal za tak dnar
Default avatar

IztokFranko

Potrebno se je zavedati, da gre za polno opremljen avtomobil z recimo: navigacijo, polnim usnjem, ele. nastavljivimi prednjimi sedeži, ogrevanimi in hlajenimi prednjimi sedeži, stekleno streho, ipd... torej opremljen primerljivo s VW passat variant 2.0 TDI (140 KM) Highline.
Default avatar

kuku1

bodo številke pokazale kaj trg meni o taki ceni Hyundai-a.
Default avatar

wegte56

Pa se lahko povsem primerljivo primerja recimo z passatom?
Default avatar

600

kaj pa poraba? koliko znaša in je primerljiva z omenjenim 2.0tdi passatom variant
Default avatar

IztokFranko

wegte56 je napisal/a:
Po opremi, prostornosti in tudi kvaliteti izdelave bi si upal trditi da ja.

Armaturna plošča je res sijajno sestavljena in je velik napredek v primerjavi s prejšnjimi modeli. Vidi se, da gre za povsem nov avtomobil.

Ima tudi zelo dolgo splošno garancijo, 1 leto daljšo kot pri VW.

V primerjavi s passatom ima i40 manjši prtljažnik, a je malenkost krajši in ožji ter predvsem nižji. Ima pa i40 večlji prtljažnik od Forda Mondea karavan, ki je po zunanjih merah večji avtomobil v primerjavi z i40 in s passatom. Tudi Laguna Grantour ima kljub večjim meram manjši prtljažnik (test: http://avto.over.net/testi/renault_lagu ... i_175_bva/).

Najslabše kjer se trenutno odreže Hyundai je poraba, zaenkrat po prevoženih cca 30 km izključno mestne vožnje znaša 8,4 l/100km. Verjamem, da bo še močno padla.
Vsekakor pa je tudi i40 slabše prenaša neravnine, ležeče policaje v primerjavi z omenjenimi; mondeo, passat in laguna.

Samodejni menjalnik je povsem primerljiv z Laguninim BVA, a se seveda ne more povsem dostojno primerjati z DSG-jem ali Powershiftom, ki imata dvojno sklopko in zato bolj tekoče pretikanje prestav. Ne gre pa tu za ogromne razlike, temveč manjše opazke.
Default avatar

g point

Ooo. si se razpisal.

Kakšen pa je občutek za volanom, sedenje? Sem manjše rasti.

Hvala.
Default avatar

IztokFranko

g point je napisal/a:
Sedenja za volanom se bodo najhitreje privadili ravno manjši vozniki, saj je armaturna plošča in celotna sredinska konzola nizko postavljena, kar omogoča dober pregled kar se dogaja zunaj. Tudi sedeža se ne da tako nizko nastaviti, kot recimo v Mondeu ali Passatu (vsaj občutek je takšen, da se sedi višje).
Ker pa sta prednja sedeža v testnem primerku električno nastavljiva si lahko prilagodite položaj sedeža in naslon res povsem po svojih željah.
Tu velja omeniti še, da ima testen i40 ogrevana in hlajena prednja sedeža ter ogrevan tudi volanski obroč. Pohvalno.
Default avatar

600

je poraba po tem kaj padla?
Default avatar

aon

Koliko stane doplačilo za avtomatski menjalnik? Se ga splača vzeti, kakšno je vaše osebno mnenje?
Default avatar

IztokFranko

aon je napisal/a:
Doplačilo za samodejni menjalnik znaša 1.500 evrov. V kolikor denarja ne boste pogrešali in obožujete sproščeno vožnjo brez pretikanja, potem vam ga vsekakor priporočam. Še toliko bolj, če ste veliko na cesti in pogosto ostanete v kakšni gneči.

Samodejni menjalnik ima obvolanske ročice, vendar jih verjetno redko kdo uporablja, saj je vožnja brez prestavljanja resnično preprostejša in manj stresna.
Default avatar

oknarf

Mi deluje bolj ok kot latitude kljub temu da je manjsi
Default avatar

meni všeč

Uf bi ga imela. Všeč mi je. Zelo. Zelo. :) Moj bo.

Moderatorji