Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Je težko voziti avtodom?

Default avatar

plašna

Poleti se mi obeta vožnja avtodoma - bom sovoznica, podali pa se bomo v Švico po prelazih.
Kakšna je primerjava osebni avto : avtodom? Mnogo težje? Je težko "ujeti" širino/višino/dolžino? In konkretno švicarski prelazi? So težko vozljivi?
Po internetu sem sicer še ščekirala, rada bi izkušnje iz prve roke.
Default avatar

škatla

Če bo to prva vožnja z avtodomom, ti svetujem, da ga voziš vsaj del poti do Švice (do prelazov). Ni težko, se je pa potrebno navaditi, da "rit" lahko zapleše po svoje (medosna razdalja), da je manj okreten kot osebno vozilo, da je višji (pozor pri podvozih!) in širši (mimogrede je cel vozni pas tvoj).
Ovinke na prelaze boš zdelovala počasi, enako tudi ovinke dol (da ne zanese zadnjega dela).
Default avatar

je težko

Je težko. Ne vidiš nazaj, mene je to najbolj motilo, da ne moreš gledati v špegle za nazaj. Mi smo šli do Zermatta in tudi slučajno ne bi vozila. Mož se je pa itak zaletel. Tako da smo mi šli prvič, zadnjič in nikoli več. Brez veze. Bolj v hotel, pa še cenovno je bolj ugodno.
Default avatar

pa kakšni šoferji ste to?

je težko je napisal/a:
??
Večina avtodomov je opremljenih s kamero za vzvratno vožnjo.
Zakaj si ne bi mogel pomagati s stranskimi ogledali, tudi ne vem.
Default avatar

Ženska 48

pa kakšni šoferji ste to? je napisal/a:
Žal ženske pač ne znamo vozit na "špegle" oz. redkokatera to obvlada.
Default avatar

voznica avtodoma

po cesti meni ni problema
paziti moraš v kakšnih vasicah če so ožje ulice da ni kakšna streha prenizko :) sploh če voziš ad z alkovnom
in pa pri kakšnem manevriranju po parkingih - zadnji del - je pa spet odvisno koliko ima ad previsa nad zadnjo osjo

jaz osebno ga raje vozim kot osebnega ... izkušenj imam nekje 10.000 km pa vendar še velikokrat raje 2x previdno popravljam kot pa pogumno poskušam

kakšen ad boste pa vozili?
Default avatar

v isti koš

Ženska 48 je napisal/a:
Zakj govoriš v množini? Voznice, ki jih jaz poznam, obvladamo vožnjo z vzratnimi in stranskimi ogledali. Torej je povprečje ravno segedin, ne?
Default avatar

Rok-1

voznica avtodoma je napisal/a:
Točno tako.

Če bo alkoven pazi tudi na drevesa ob robu ceste (nizke veje!) ter previse in pri manevriranju upoštevaj zadnji previs, ki gre ravno v nasprotno smer.
Ta previs je važen tudi pri kakšnih večjih neravninah v cesti, saj zadaj lahko udari po tleh - zato tudi pazi pri ostrih serpentinah na prelazih, če si na notranji strani ovinka.

Sicer pa ni problema - podobno se pelje kot malo večji kombi.

Ceste čez prelaze pa tudi niso nič kaj problematične, le sem ter tja zna biti kje ozko grlo.
Default avatar

nenich

Ženska 48 je napisal/a:
Jaz bom pa samo nekaj dodala tej trditvi, in sicer: A ti to resno? Ne posplošuj in lepo prosim, govori zase.

Lep dan vsem.
Default avatar

EQ

Ženska 48 je napisal/a:
Znamo vozit na špegle, brez skrbi.
Default avatar

strupenjača

EQ je napisal/a:
Itak. Saj moraš že pri enoprostorcu, kaj šele kombi in ad.
Default avatar

ne znamo na špegle

EQ je napisal/a:
Halooo. Ne znamo vozit na špegle. Vsaj jaz ne, niti nobena od mojih sodelavk, pa nas kar nekaj tukajle sedi.
Default avatar

???!!???

ne znamo na špegle je napisal/a:

Kako pa potem vozite vzvratno? Ali parkirate bočno?
Default avatar

nešpeglarca

Pošljem ven moža, da me viža..:-))
Na špegle ne znam voziti, ker se pred 40 leti tega še nismo učili:-) Sem pa zato zelo previdna (beri:usrana).
Default avatar

mirijam

Jaz bom možu predlagala, da za vse ženske, ki ne znate vozit s "špegli", organizira tečaj.

Mene je sam enkrat nahrulil, kako lahko avto vozim, ne da gledam špegle. :-))
In resnično je ajnfah, če špegle gledaš.

in kot je rekla strupenjača, pri enoprostorcu se ne greš več drugega, kot rikverc s špegli. ;-)
Default avatar

Taryn2

EQ je napisal/a:
Tako je. Tudi jaz OBVLADAM vožnjo na špegle. Mačji kašelj!
Default avatar

Queen npr.

Jaz pa kontra - ne znam vozit brez špeglov. Še nikoli se nisem obrnila in gledala nazaj, vedno vozim izključno na špegle...sploh mi ni jasno, kak se ene (med njimi tudi moja mati) sučejo ko vrtavke, gledajo čez zadnjo šipo ven...matr, zato pa maš špegl :D
Default avatar

Barca

Queen npr. je napisal/a:
Pa ne samo to .... še desno roko na sovoznikovo naslonjalo :((

AD še nisem vozila, sem pa bila prav presrana, ko sem morala peljat večji kombi ... prvih par km, potem pa sem ugotovila, da je super, vidiš daleč naprej in skupaj z drugimi sovozniki (smo se menjavali) smo šli do Rokavskega preliva; Bretanijo in Normandijo :)