Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Odgovarjajo:

Kakšen avto za družino

Default avatar

alexa01

Sharan meri v dolžino 4,85 metra..
samo v info.
Mi smo imeli prvo pasata karavan. nato smo pa prešaltali na Sharana. Meni je super, ker je višji lepo se vozi, prostora med sedeži je dosti več prostora kot v navadnem karavanu. Mi smo pač radi na komot. nas je pet.
lp
Default avatar

karavan

alexa01 je napisal/a:
To so avti še višjega cenovnega razreda prav tako tudi občutno daljši dobrih 30-50 cm.
Sej pravim primerjati da je potrebno primerjati avte istega ranga.
VW sharan, če me spomin ne vara je eden redkih, ki ima zadaj 3 enake sedeže, kar je pomebno za družine s tremi otroki, da lahko normalno montirajo 3 avtosedeže.
Za 5 ljudi je VW sharan pametna odločitev, če kupuješ avto za cca 30.000 €

Težko je nekomu svetovat, če je zelo skop z informacijami, pove le, da je 4-članska družina, pove pa ne kakšnega cenovnega ranga kupuje avto. ali za 10.000 € ali 20.000 € ali 30.000 ali pa 60.000 € in več ....
Default avatar

Avrelius

Če se pogovarjamo o rangu od Renaulta do VW in Mazde, bi jaz definitivno rekel Ford...realno za 4 člansko družino C Max ali še bolje Mondeo karavan
Zanesljive zadevce, (zame) oblikovno zelo privlačne, nekateri bencinarji imajo celo motor na verigo (1.8i v mondeju), kar je velik plus pri vzdrževanju in življenski dobi.
V primeru nakupa Forda pa nič kar je bilo kadarkoli vsaj blizu dvorišča servisa Ford Bizilj (barabe)
Default avatar

lovecar

Ford najboljši
Default avatar

vvvvvvvvvvvvvvvv

C4 picasso ali grand c4 picasso je za veliko družino idealen!!
Default avatar

NM-3w

glede na to, da dajejo ugodna financiranja in če so otroci še majhni - torej mora biti avto zanesljiv
bi se odločil za novega.

je pa treba iti v salone (KIA, Avtotehna ...) ker ugodnosti izveš šele v salonu
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-
[sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub]Number One[/sub]
Default avatar

Marx69

Vsekakor moraš dobiti dokončne informacije v salonih, ne pa zgolj prek neta. Popusti, o katareih izveš šele od prodajalcev, znajo biti kar konkretni! Glede na to, da ste štirje in imate dva relativno majhna otroka, se velja odločati za karavana nižjega srednjega razreda ali pa kakšnega srednje velikega karavana. To so avtomobili ranga, ki je cenovno še dostopen. Pa tudi varnost, opremljenost in udobje so pri njih na že zelo visoki ravni, saj so v zadnjih letih zelo zrasli v dolžino - glede varnosti pa ne zaostajajo za svojimi večjimi in dražjimi sorodniki. Prav tako se mi zdi, da moraš glede na čase, v katereih živimo, kupiti avto s čim daljšo garancijo, da lažje predvidiš na dolgi rok, koliko te bo avto dejansko stal. To, da ti okvare občasno "pojejo" pol plače, se mi zdi čista norost. Naj gre raje ta denar za družinske počitnice. Je pa res, da je po tej plati ponudba še vedno revna, saj se večina proizvajalcev še vedno drži 2-letnih garancij kot pijanec plota. Dve leti se pa obrneta dobesedno čez noč! Jaz bi zato razmišljal predvsem o kakšnem hyundaiu s 5-letno garancijo, ali pa še raje o Kijah, ki imajo 7-letno garancijo. Meni osebno se mi zdi zelo korekten in dopadljiv karavanski cee'd SW - je ravno prav velik, da ni glomazen in v mestu neroden, v njega pa tudi stlačiš vse, kar rabi družina na počitnicah.
Default avatar

Mario1234

Definitivno vzemi avto s čim daljšo garancijo, da se ti lahko nato naslednjih nekaj let dobesedno j... za morebitne okvare. Raje na dopust, kot iz servisa s prazno denarnico. Zato pa se tako dobro prodajajo Kie v Sloveniji. Folk ni neumen.
Default avatar

FrenkZ

Pri Korejcih je potrebno vzeti v zakup vožnjonna zelo drag uradni servis naslednjih 7 let, ta je že za navadnega 1.4 bencinarja trikrat dražji kot na primer za Škodo, ki ima turbo motor in se z njim konkretno pelje. Imamo v familiji vse sorte avte in če so bili korejci nekdaj vsaj poceni zdaj še to niso več, peljejo se pa ok za nezahtevne, to je pa vse.

Glede družinskega je pa meni top Smax, cenovno je dostopen, niti ne crkuje, motorji razen 1.8 dizel so okpelje se bolje od vseh, scenic ima prav nemogoče podvozje proti fordu, medtem ko je sharan kot nek kombi, je pa sharan verjetno najbolje izdelan in zatesnjen, Prostora ima pa Smax neomejeno, ni potrebe po trugi na strehi, sploh po sirini, pa se dobro izgleda. V akcijah je od 20 jurjev naprej, kdor ne rabi dizla. Pa tudi mondeo je best buy za svoj denar, sploh zdaj ko je ze dolgo na trgu in so popusti, pa se tekom zivljenske dobe znajo bit napake odpravljene.
Default avatar

NM-3w

pa še enega otroka naredite ... dobite dodatnih 20% od države
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-
[sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub]Number One[/sub]

Moderatorji