Avtomobilizem

Odgovarjajo:

poraba goriva

Default avatar
Kolesar - mislim, da nimaš prav glede nasldenjih trditev
- gume v 15.000 km "fuč" - po mojem prepričanju je mogoče - enkrat se odpelji po odseku, ki ga je nekdo zgoraj omenil (Idrija - LJ), pa boš imel drugačno mnenje
- dizel poraba pod 5 l/100 km je mogoča (cel tank - mešana vožnja) - lahko ti tudi praktično dokažem, kadarkoli.

LP
Default avatar
pozabil sem napisat, da je moja iz serije fuelsaver, ki jo je Renault dal v mali seriji na trg za zveste kupce. Vgrajen ima polarizator goriva. Vozim pa kar divje, po besedah kolegov.
Default avatar
Glede tega sem "Neverni Tomaž" - bi pa rad to zadevo v praksi videl. S katerega konca SLO si - se dogovorimo en dan, ko boš imel čas.
Napolniš do vrha - gremo eno divjo vožnjo cca 100 km in dotočimo - če bo 6 oz manj častim jst bencin pa pijačo, v nasprotnem primeru ti. Velja?
Default avatar
K nižanju porabe veliko pripomore potovalni računalnik. Ob isti povprečni hitrosti na istem odseku sem uspel porabo znižati za 15%.

k
Default avatar
Škorpion tudi jaz se ti pridružim, vsi razni fuel saverji- so nateg za kupce. Vsi obljubljajo 2-3 litre prihranka, v resnici pa tudi enega procenta ne prihraniš.
Če bi bilo kaj na tem, bi že to zdavnaj vgrajevali v serijske avtomobile, tko pa kljub številnim raziskavam, jim le počasi uspeva izdelovati bolj varčne motorje.
Le razni prevarantje vedno znova dajo kakšno novo napravo na trg in izkoriščajo naivnost kupcev. Dokler so naivni kupci toliko časa se bodo razni fuelsaverji pojavljali na trgu :)))
Default avatar
stvar je takala da nikoli ni to da ko proizvajalec napiše manj v resnici je pa za liter ali dva navzgor glede leva ti pa svetujem da premisliš saj francozi pri levu imajo zastarele motorje se pravi da imajo porabo še malce višjo kot naprimer pri renaultu ali japoncu nemcu

lp dr.lucifer

Moderatorji