Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Odgovarjajo:

PEUGEOT 206 - PROBLEMI!!!!

Default avatar

mico1991

@Soncez: to je napaka v računalniku, naprimer se ti to dogaja v kakšnih ovinkih kjer delujeta največ bremza/gas , taksno napako imamo na pezoju starih staršev, mehaniki pravijo da je napaka v računalniku ker avto ugasne nč ne cukne, normalno vžgeš in pelješ.

Sam pa imam 206 2.0HDI z vso možno opremo za ta model zaenkrat zadovoljen :)
Default avatar

Soncez

Tocno tako je, kot si opisal mico1991 :-( Novi racunalnik pa stare skoraj toliko, kot sam avto :-(
Default avatar

bine_tu

Se povsem strinjam s trditvijo! Jaz vozim 206-ko 2.0 HDI 03' letnik. Do sedaj razen potrošnega materiala (diski, zavorne ploščice, izpušni lonec in pri 220.00km sklopka ter zamenjal sem stikalo za smerokaze) nisem v avto nalagal nekih brutalnih zneskov. Pri 180.00 sem naredil velik servis (vsi jermeni, filtri, olje, nosilci motorja ... = 280 € v lastni režiji) čeprav bi še lahko kak del pustil (ampak ker je to potrošniški material se na njem ne splača šparat!). Avto ima malo porabo, motor lepo teče, imajo pa ti avtomobili nekoliko trši menjalnik.

Sicer pa orginal servisom ne zaupam (sam sem namreč avto peljal na menjavo filtrov in olja. Čez par dni je senzor javil vodo na filtru za olje - od takrat menjujem vse sam -> FILTRI NISO BILI NOVI KLJUB ORG.SERVISU, AMPAK SAMO OPRANI!), s tem ko so storili to sem moral zamenjati še tipalo za zaznavo vode (skratka naredili so mi dodatne stroške!).

P.S.: Rezervni deli izven orginalnih servisov so dokaj kvalitetni in ugodni. Npr. stikalo za smerokaze na org.servisu stane 400 € v spletni trgovini sem ga kupil za 170€ (stikalo je za vozila od 2003 naprej dražje, za starejše pa ga dobiš že med 40-90€).
Potrjena servisna knjiga ni vedno odraz dejanskega stanja avtomobila (poznam primere ko je žig v knjižico bilo mogoče tudi kupiti ...) tako da je včasih ob nakupu bolje imeti zraven kakega mehanika ki se spozna na mehaniko - ne te novodobne ki priklaplajo računalnik pa mislijo da vedo vse o avtu ...

LP pa veliko varnih km!

Je pa res da je vse odvisno od avtomobila. Enemu lahko lepo teče drugemu ne. Npr. sestra ima z VW passat neprestano vesele dneve (servisi so svinsko dragi!).
Default avatar

R8

bine_tu je napisal/a:
Dober povedano!
Default avatar

Soncez

bine_tu... A se vedno nisi odgovoril na moj problem :-(
Default avatar

Luka 115

Zdravo. zanima me eno uprašanje.Zanimam se za nakup peugeot 206 1.6 16v 110km ali pa 206 s16 140km. pa me zanima kaj glede avta predvsem glede s16 če je imel kdo kakšne iskušnje s tem avtom.
L.P.
Default avatar

pejček

Pozdravljeni
Imam P 206 1.4 HDI, prevoženih cca 200 000 km, v zadnjem letu se stalno prižigata STOP+lučka za nivo hladilne tekočine, čeprav je tekočine dovolj. Na servisu Kavčič-Milje KRanj so menjali že par stvari, a ni bilo učinka, zato ga ne vozim več tja. Je imel kdo podobne težave, prosim za nasvet, kaj bi bilo lahko narobe. lp
Default avatar

jožicamiloš

Anej je napisal/a:
Tole pa čisto drži:
Obraba notranjosti
Pri trovratnih različicah prihaja do pogostega zloma ročice za odmik prednjega sedeža.
Hitra obraba oblazinjenih delov ter sedežev.
Intenziven prenos hrupa skozi armaturno ploščo.

Ga imam in imam samo s tem težave.
Default avatar

007skyfall

AnejFerko je napisal/a:
Kaj sploh kupujete peugeota. Če že evropski avto potem raje italijana kot francoza. še raje pa nemca.
Default avatar

marko renault

ne morš verjet koliko problemov koliko čudnih besed sami profiji....kaj vi sam tele forume berete al kaj ? dajte mal pogledat kakšne oddaje, revije ali na internetu kakšne druge strani o avtih !!vsi ki hvalijo ww vsaka čast nemec samo kje jih delajo ,o.k.ni važno kvaliteta o.k.ni važno pa se vpraša kdaj koliko ww-jev koliko avdijev ,koliko mercedezov ,bmw-jev sami nemci po kvaliteti ???? so poklicali nazaj na servis kakšne grozne napake so šele potem zaznali na avtih ko so ljudje začeli avte vozit na servis halo ?? !!moja žena vozi peugeota 206 1.4 90km i s 2006 letnik kupljen novi pa do sedaj nobenega problema samo redni servis noben auspuh zanič nobene zav.ploščice ne vem no mal se vprašajte kaj je napaka kaj pa potrošni materijal, tudi gume ko so stare 3-4leta z novim profilom so zanič pa aja jaz pa sem na renaultu skoz pa same pohvale mam že čez 1.5miljona kilometrov pa same pohvale..........pa brez zamere " strokovnjaki "
Default avatar

DRRRR

marko renault je napisal/a:
Vdrževanje bavarca, mečkota, Audija in Volvota, višjega ranga, se ne more primerjat z vzdrževanjem tvojega jajčka...prav tako se nikakor ne da primerjat niti v eni drugi postavki, zato ne bit peveč brihten, bedak!

Ne glede na to , kakšne so razlike v ceni vzdrževanja, bodo francozi, določeni italijani in kitajci, vedno navadne gajbe na štirih kolesih...
Default avatar

R8

marko renault je napisal/a:
1. Nauči se pisat.
2. Zakaj se razburjaš?
3. Nauči se pisat.
4. Kdo pravi, da smo strokovnjaki, se samo pogovarjamo in izmenjavamo izkušnje.
5. Nauči se pisat.
Default avatar

Sejo stari mehanik

Pozdravljeni Pežo bencinskim motorjem je zelo odličen avto neglede na kilometre, ne gledena starost,samo če je lepo in redno servisirano vozilo posebi če delate s njim saj 20000 km na leto .
Če voziko ne dela kilometre samo propada in gnjije kot človek.
Default avatar

Ena tam

Prijatelj ima peugeota 206 dizla in sva se zadnjič pogovarjala o tem avtu. vozi ga že skoraj 7 let, kupil v tujini in nima nobenih težav z njim.

Do sedaj se je 1x zaletel z njim, menjan prednji odbijač in neke dele, ampak še vedno vse dela brez težav. Doliva gorivo in redni servisi.
Default avatar

janDam

Napisal bi odgovor za Soncez-a Računalnik ti lahko popravi vsak malo bolj usposobljen
Avtoelektričar - pri našem P206 je popravilo računalnika stalo cca 100 eur, Je pa več ali manj klasika
napak; puščanje tesnila, računalnik, egr ventil, puščanje vodne črpalke, zadnja prema pri več kilometrih, pa tudi izpušni sistem je tudi tko tko (vse kar sem omenil smo pri našem avtu zamenjali) ima 170.000 km vožen 80% po avtocesti
Pa lep pozdrav!
Default avatar

bine_tu

Hej,
oprosti da se nisem odzval na tvoje vprašanje - forum ne obvešča o odgovorih po mailu, sam pa sem mel tolko stvari da sem forum spregledal ... In vrjetno bo do mojega pisanja s5 minil lep čas .. skratka ja, strinjam se s predhodniki ki so omenili težavo z računalnikom.
Če maš kakšnega avto-električarja predlagam da mu (čeprav vrjetno si že) pokažeš zadevo in skupaj rešita težavo - z popravilom starega ali nakupom rabljenega (konec koncev je razbitih peugeotov kar nekaj). Ali pa spletna trgovina herkules ...
LP
Default avatar

600

registriraj se in te bo obveščalo ;)
Default avatar

kr en.

pougeot se tudi meni zdi zelo pokvarljiv avto, zato ne kupujem francozov posebej ne peugeot.
Veliko ljudi sem že slišal koliko problemov imajo s peugeot,
Kupi si volkswagen, ali pa audi, ki so vsaj normalne kvalitete, pa vzdržljivi avtomobili tudi pri 200.000 km, ali še več
lp.

Moderatorji