Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

KIA SPORTAGE 1.7. CRDI CUKA

Default avatar

nas primer

Mi smo imeli drug model Kie in je bila vec v servisu kot doma. Servis ima kolega in nam je motor, menjalnik vedno menjal gratis, ja vedno, pravilen izraz. Sicer pri nas avto ni cukal, je pa imel vse druge probleme, ki jih avto lahko ima. Tudi pri nas, na racunalniku napake nikoli niso nasli, reset in nov program na avtu tudi nikoli ni pomagal. Samo povem, ce bi se komu Kia delala cudno in nihce ne ve, kaj bi bilo, menjat in si prihrnit zivce. Pri nas na dolgih program nikoli nismo vedeli ce in kako bomo prisli domov.
Default avatar

Ostrouška Gregor

Mi ga imamo že dve leti in dela brez pripomb. O nekih menjavah motorjev in menjalnikov pa jaz še nisem slišal pri Kiji. Se je pa veliko o tem govorilo pri Volkswagnu pri bencinskih TSI motorjih, pa menjalnikih DSG in težavah z vztrajniki pri TDI dizlih itd. Po mojem je kljub vsemu Kia najmanj pokvarljiva med vsemi znamkami. nenzadnje ima tudi najdaljšo garancijo, kar tudi nekaj pove o kvaliteti. Vsaj po mojem.
Default avatar

Min

Je rešitev problema cukanja že znana??
Default avatar

Miran44

Ravno iščem informacije o tem motorju, zanima me namreč kia optima - https://www.avto-magazin.si/avtomobilsk ... x-limited/, ampak nikjer posebej ni navedeno glede vzdržljivosti teh motorjev. Razen to kar je tukaj zabeleženo, da je problem s cukanjem me nasplošno zanima kako je kaj z vzdrževanjem, stroški....
Default avatar

majaroon

sestavi si svojga sportagea kar na www.avotklik.si ker dobis vse aktualne cene za ta model.... no pa tut za druge...
Default avatar

Optima driver

Jaz jo imam že cca 3 leta. Kupil sem testno s 15k km. Zdaj jih imam prevoženih prek 110 tisoč. S cukanjem nisem imel nobenih težav, sploh prvič slišim. Vzdrževanje je pa tako kot pri vseh ostalih avtih. Olje, filtri, enkrat zavorne ploščice, enkrat nove zimske gume in še kakšna malenkost. Avto ima pa itak 7-letno garancijo, tako da ni zadreg. Definitivno pa ne boš imel pri Optimi kakšnih presenečenj v stilu odpovedi menjalnika (kar se dogaja na DSG Passatih), ali pa teav z vztrajnikom ali kaj temu podobno dragega. Optima je pač korekten avto, ki ga zgolj voziš, drugih težav pa po mojem ni, vsaj pri meni ne. To je pač moja iskušnja, sicer pa poglej kaj po tujih forumih, kjer je več lastnikov. pri nas nas ni prav veliko.
Default avatar

Pvolf

Jaz imam isti problem, samo da je 2016 letnik. Pa tut ne vejo kaj bi to bilo.