Najdi forum

obnova tal v stari hisi

V 100 let stari hisi prenavljam stanovanje v 1. nadstropju.spodaj so sosedi.zanima me,ce je kdo obnovil in ojacal tramove,kaksno izolacijo ste dali med tramove in kako ste zakljucili tla.o tem se je ze pisalo,vendar me zanima,kaj je najbolj zvocno in toplotno izolativno ter seveda trajno-izkusnje bivanja.hvala!

Takšen poseg sva s soprogo naredila v naši, nekoliko mlajši (85 let) hiši.

Podstrešje je bilo prazno, zato sva ga preuredila v dodatno stanovanje, kjer sedaj živi sin s svojo izbranko.

Poseg za pod je obsegal odstranjevanje vsega starega materiala, ojačitev nosilnih tramov z dodatki 30 mm desk bočno na vsaki strani, ki sem jih privil s sponskimi vijaki na približno meter razdalje. Te deske so vse nivelirane in je na njih privit lesen pod (obstoječe, stare deske sem le obrnil in jih nekaj zamenjal)

Prostor med nosilci sva zapolnila s tervolom, za dodatno zvočno izolacijo pa sem na stičnih ploskvah poda in nosilcev pribil 5mm gumijaste trakove. Na deske poda sem položil penasto, 2 mm plastično podlogo in nanjo 16 mm iverico. V vseh prostorih, razen v kopalnici tega stanovanja je enaka višina poda in položen lamelni parket brez pragov. Sanitarije so na dodatni, močno z mrežo ojačani 8 cm betonski plošči, na njej pa so ploščice.

Vse predelne stene sva naredila iz lesene konstrukcije in Knauf plošč, prav tako je izoliran in izdelan s Knaufom mansardni del, ter del, kjer je raven strop.

Toliko iz moje prakse.

LP

Oriolus, hvala za odgovor. Najprej sem razmišljala o betonski plošči, pa ne pride v poštev (zunanje stene), potem o lahki betonski plošči, ki naj bi bila samonosilna (material Termovermit), a so mi tam zagotovili, da ni ravno tako. Očitno bom ojačala lesene tramove, dala vmes izolacijo …

Zanima me, če se prenaša zvok protličje -1. nadstropje in obratno? Kakšne izkušnje imate s tem.

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Prenosi zvoka, torej govorjenje, radio, TV, so minimalni, oziroma celo manjši od tistih, ki jih ljudje poslušajo v blokih.
Nekoliko večji problem je hoja po takšnem podu, kjer pa je tega zvoka več.kakor v stavbah z betonskimi stropi.
Ker smo prej stanovali v večstanovanjski stari hiši, lahko primerjam in zapišem, da je slišnost hoje zgoraj pri nas manjša, vendar kljub temu večja od omenjene betonske gradnje.

LP

Lepo pozdravljeni, verjetno je prestara tema, ampak lahko poskusim..
Tudi pri nas se bomo lotevali prenove lesnih tal v 100 let stari hiši. Zanima me če lahko priporočite izvajalca? Razen če ste vse naredili sami. 🙂
lahko mi pošljete tudi na mail: [email protected]

Petra, spodobi se da napišeš kje se bo to izvajalo.
Ja, smo v lastni režiji tako popravili/zamenjali strop. Sicer ne pomnim, da je hiša bila star 100 let, tu blizu pa.
Smo pa imeli , običajno, projekt.:-))

New Report

Close