Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom nova streha – same težave

nova streha – same težave

Na hiši smo zamenjali strešnike pred 4-mi leti. Pozimi imamo ves čas težave.
Ko se nabere nekaj cm snega, to spolzi na tla skupaj s snegolovci.

Vsako leto se pregovarjamo z izvajalcem, da ni uredu. Da naj pride popravit, nazaj pritrdit snegolovce.
Do zdaj je prišel 1x in trdi, da ima streha preveč naklona. Da imamo ‘zanič’ strešnike. Zakaj jih je polagal, če so zanič za Alpske hiše?

Želim da naredi tako, da bo varno. Sneg je že padel na vozilo in ga poškodoval., Kaj če bi padel na človeka?

Letos je sneg na strehi (ko zgrmi na tla) poškodoval par strešnikov, zato smo imeli v stanovanju poplavo. Da ne omenjam, da po vsaki zimi pobiram vsaj 15 snegolovcev, ki skupaj s snegom zgrmijo na tla.

Kam naj se obrnem, da bo streha (NOVA) varna? Živimo ob cesti – kaj na pol leta pišem na eno planko
“Pozor sneg pada s strehe” ?

Po moje to ni uredu ‘nova streha’! Joj, če samo pomislim, da ga bom par mesecev klicala, da pride popravit! Saj obstaja tudi garancija na delo, kajne?

Kaj mi še svetujete? Hvala za vsak nasvet!

(v okolici sta dve hiši pokriti še s skrilom, pa ne pada dol sneg. Samo z naše strehe plazi, čeprav imajo tudi sosedje tak naklon kot mi).

Hvala vam!

sneg/2,
upam , da imaš te napake oz. reklamacije zapisane (pisno poslane) , ne samo po telefonu; tudi poslikano , ko je špotrgalo snegolove del??
Kako imaš v pogodbi zapisano glede garancije za izvedena dela? Običajno je dve leti; če ni z pogodbo drugače določeno.
Kakšnega tipa je tvoja kritina?? Naklon?? Ali je izvedeno po teh. navodilih za to kritino? Kakšni so ti snegolovi?
Kakšna slika bi se tudi prilegla!
Pa še vprašanje, kako je izvedeno ostrešje , komplet z toplotno izolacijo?

Glede vgradnje kritine: To povprašaj tudi tvojega projektanta, zakaj je izbral to kritino; obvesti ga glede težav in napak; kako imaš to zapisano v projektu?
Daj, malce dopolni/odgovori ta tvoj post.

LP

Hvala vam, Grezilo!

Vse ali vsaj večina je zadokumentirano s pričami. Z zapisniki.

S temi deli, da mora krovec popravljat svoje napake, je vsako leto zabeležno.

Kritina, naklon …….to je kupljeno z nasveti in našim denarjem. Jaz se ne spoznam toliko, da bi vedela kako pa kaj…. ON je polagal in vejretno vedel, da bo to uredu?

Snegolovi so kovinski. Eni pravijo, da bi jih morali pritrditi z žebljičem. Da jih je premalo na kvadratni meter. Izvajalec pa trdi, da jih je toliko, kot je ‘standard’!

Ostrešje je staro. Ni izolirano. Samo na podstrehi nihče ne živi. Je ‘zapuščeno’! Nekaj toplote pride iz stanovanja, ki je spodaj.

O vseh težavah je obveščen izvajalec. Letos je spet padlo dol, skupaj s snegom ene 12 snegolovcev.
Ne mi rečt, da garancija poteče za streho v dveh letih – kako, če vsako leto prosimo, da se uredi varno!!?

Kam naj se obrnem, ker izvajalec……..spet ne bo prišel pol leta, Če mu ne bomo težili vsak dan.
Sem jaz dolžna trpet stroške – telefone, slike, čas, živci?

Hvala vam!

nova
Uredništvo priporoča

sneg/2,
garancija na njegovo delo je dve leti od prevzema objekta, če niste drugače zapisali v pogodbi.
Na kritino je več. Ali si kontaktirala proizvajalca kritine in povedala o težavah? Kaj ti je odgovoril?

Nisi napisala kakšna je tvoja kritina?
NAklon le te strehe-kritine.

Ali ste poslikali, kakšen je bil strešnik, ki vam ga je poškodovali sneg? Kako vam ga je poškodoval? Da je počil; ga je strgal dol z letve;……

Snegolovi običajno niso pritrjeni z žebljem; so samo “zahaklani” pod strešnikom na letve.
Ali imaš kakšno sliko poškodovoanega snegolova? Prilimaj jo. Pravi, da so po standardu!: Če si na Primorskem ima firma drugače zapisano kolokšna je zahteva in kakšen naćin polaganja snegolovov, kot če si doma na Gorenjskem ali Prekmurju.

Kakšna Slika pove več kot deset starni pisanja; prilimaj slike.

LP

Nam so delali s podjtja Klemaks d.o.o.. Slabo naredili, da je spuscalo. Verjetno nismo imeli samo mi tezav z njimi

New Report

Close