Najdi forum

Pozdrav vsem skupaj,

Odločamo se za ograditev okolice pri hiši in me zanima, če ima kdo izkušnje od ponudnikov panelne žične ograje. Potrebujemo kar precej in mora biti poleg kvalitete tudi cenovno ugodna.
Kakšna je razlika med ograjami Klips, Kočevar in Palisada, Živex je odločno predrag. Je še morda kdo drug, ki to ponuja skupaj z vgradnjo.
In kakšna je razlika v praksi med 4mm in 5mm debelo žico…imamo namreč kar velikega psa in me skrbi, da ograje ne bi poškodoval saj zelo rad skače. Kako je tudi kaj z vzdrževanjem, vsi pravijo da zdrži 20 let brez barvanja.

Oj

Razlika med 4 in 5 se na otip niti ne pozna, pozna se pa ko ograjo postaviš in jo pritisneš na centru če veš kaj mislim. 4 ka kar plava/se upogne. Preverjeno. Eni majo tud neko kombinacijo 4 in 5, ki pa je v bistvu 4. Tak da pazi kaj kupuješ. Razlika v ceni pa (vsaj ko smo jo mi postavljali lansko leto) med 4 in 5 ni bila takšna, da bi se splačal it v cenejš varianto – cc. 2 EUR/meter. In razen če nimaš kilometer al pa dva ograje, se po moje sploh nima smisla spraševati. Pa tud če maš, postavlaš to enkrat… Tak da vzam 5 mm

Glede dobaviteljev pa, kolkr sm jst takrat preverjal so razlike predvsem da imajo eni plastificirane, drugi pa prašno barvane. So pa to trije največji in po moje tud najboljši. Oz še ena firma je poleg teh treh Kovingrad, ki tud ponuja komplet. Vsi ostali pa al kupujejo od teh štirih, al šmuglajo pr montaži, itd. Tak da ne se špilat, sej maš 4 močne in od enga boš že zbral 🙂

Upam da sem ti pomagal,

Boki

Mi smo vzeli pri Klips 5 milimetrsko in smo fuuul zadovoljni. Mamo labradorca in zanj bi najbrž zadostovala že tanjša ograja (star je in se mu nič kaj ne da). A nam ni žal da smo se odločili kot smo se, saj je ograja je po dveh letih enaka kot je bla, naša ta mala dva pa pri nogometu nista nič kaj prizanesljiva 🙂 Lp, L

nova
Uredništvo priporoča

Super, hvala vama za odgovore, se pravi, da naj gledam 5mm, ker mi imamo poleg otrok, kar ornk mrcino, ki ne bo prizanesljiva do ograje.

Mislim, da se bom odločil za Klips, saj so zaenkrat najbolj ažurni pri odgovorih in nimam malo vprašanj :)…sicer pa ne gre za malo investicijo in je bolje malo preveriti.

Kaj pa sponke Lare, a so vredu, ker meni so namreč všeč, skrbi me le malo kako bodo izgledale, saj na forumih pišejo, da naj plastika ne bi bila vredu, čeprav imam jaz na balkonu pvc ograjo in izgleda po nekaj letih čisto ok. Ti jih imaš in mi lahko najbolje poveš kako se obnesejo po dveh letih.

lp

Oj Miha, sponke so takšne kot so bile na začetku, tako da ni skrbi. Za ograjo višine 1,2 m so nam dali 3 sponke po stebru in še nekaj rezervnih, ki pa jih zaenkrat še nismo rabili in ležijo nekje v garaži 🙂 Lp, L

Sem se tudi sam prepričal. Sem šel včeraj malo po objektih, kjer imajo različne ograje Klips in Kočevar in sem ograjo tudi tresel ter stiskal…so me lastniki kar čudno gledali, čeprav so mi dovolili :)))
Ugotovil sem da H stebri niso za mene, me je pa lasnik opozoril, da je kar preveč napeta in mu ograjo celo malo zvija, ker je vse na knap. Pa tudi preveč industrijsko izgleda to za mene. Če pa zdaj primerjam kvadratni steber s tistimi velikimi sponkami okrog od Kočevarja in okrogle stebre in sponke od Klipsa, mi delujejo okrogli veliko bolj cart za hišo. In tudi masivni so dovolj, tako, da se strinjam s teboj Lara…čisto lepo to izgleda.
In še enkrat, ažurnost od klipsa, klical sem jih ob 9ih zvečer in so si vzeli čas, da mi razložijo še detajle. Na nižjo ograjo lahko vzameš tudi masivnejši stebiček fi 60, ali pa kvadratni z malo bolj elegantnimi sponkami za kvadrat, čeprav so me okrogli čisto prepričali.
Danes je dan odločitve, naročim z montažo in poročam kako se bo obneslo.

Miha, verjamem da boš zadovoljen. Lp, L

SAMO ĆIM DLJE OD FIRME KOVINGRAD IZ DOMŽAL /STAC. NASLOV TREBNJE. Niti ne narefdjo kot je treba niti niso korektni z roki izvedbe in plačili.

samo ne nasedajte podjetju Kovingrad….

Ma ne vem če so res tako slabi… Mi smo imeli par let nazaj kar ok izkušnjo z njimi. Verjamem pa, da ni noben popoln. Naredili so nam tudi vrata, vse je kot je treba in tudi rjavijo nič. Oni vsaj ponujajo kvalitetne zadeve. Previdni pa bodite pri tistih ki ponujajo ceneno robo iz Kitajske, ki na videz ni drugačna, ampak po enem letu bo vse zarjavelo.

Sam sem šel najprej malo po trgovinah, Živex, Baumax in jim vse rjavi že v skladišču 🙂 Tako da sem to takoj črtal, dobil nekaj ponudb od drugih firm in zoožil izbiro med Klips in Kočevar. Od obeh sem šel tudi pogledat stare objekte in so ok, ograje ne rjavijo. Odločil se še nisem od koga vzet. Klips je malenkostno dražji, a imajo debelejšo ograjo. Kako priporočilo, ali se splača dati nekaj več za debelejšo ograjo (za cc. 80 m je razlika cc. 100 EUR)?

Lančo definitivno debelejšo, raj par EUR več in maš ornk ograjo. Že na oko se vid razlika. Sicer pa jim reč za kak procent popusta, pa razlika v ceni ne bo več tolk vlka 😉 Tak smo nardil mi, dobil dobro ceno, sicer še vedno mal višjo od Kočevar, ta mali pa lahk žogo nabija kolkr če 🙂 Tak da ja, Klips, debelejša. Lp, Lovro

Lovro1, tudi mi se odločamo za ograjo od Klipsa in me zanima ali ste jo sami zmontirali ali ste tudi montažo naročili pri njih.
Cena montaže se mizdi kar visoka.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Loma

Lep pozdrav vsem skupaj,

Tudi jaz se odločam za ograjo iz panelov in me zanima sedaj kako ste kaj zadovoljni. Sedaj je že kar nekaj časa ko ste ograje postavili in čas je sigurno nekaj naredil. Kako se držijo ograje.
Jaz ko hodim okoli do ponudbnikov se mi zdi, da so vse ograje enake in se res ne morem odločiti, ker so vse v rangu 1-2 eur na meter razlike. Rad bi imel pa kvaliltetno, če že dajem toliko denarja za to reč.
In pa montaža..kaj za vraga delajo, da imajo takšne cene…12 eur na meter za dva dni dela…to je zame 1500 eur samo za montažo.

Bi montiral sam ampak si ne upam, vendar pa 1500 eur pa tudi ne bi dajal. A mi lahko priporočate nekoga, ki je dober in relativno poceni na montaži.

Martin

Naša se drži super, smo zadovoljnji, vzeli pri firmi Klips, za montažo smo dali 10 EUR/m. Lp, Miro

Hvala za odgovor Miro,

Koliko časa pa že imate postavljeno.

Glede cene, je pa 10 tudi zelo veliko, že močno razmišljam da bi jo sam postavil. Tako hudo pa že ne more biti.

Ali pa en del naročim z montažo, da vidim kako se dela, potem pa sami delovno akcijo. Ker kolikor sem spraševal so itak vsi enaki, pa če imaš 20m ali pa 120, ko je montaža enaka po metru.

Še mogoče kdo drug ko ima še drugo ograjo kot pa klips. Danes grem še enkrat na sejem, da jih še stisnem koliko se da.

Martin

Martin postavljeno imamo cc. 2 leti (april 2013), ograja je enaka kot je bila ko so postavili. Lp, Miro

Pozdravljeni

Jaz pa se sele odlocam Za to investicijo in bi vas prosila Ce mi lahko vsaj okvirno pove ste kaksen strosek to predstavlja? Cca 90tekocih metrov ograje z betoniranimi stebricki, montazo in debelejso varianto 5m, pa se vrata ki se pomikajo sama. Kaksna Je to okvirno cena? Hvala

Vrtna ograja je lahko kar velik (in drag) projekt. Predlagam, da se posvetuješ s strokovnjakom za ograjo. Sicer pa je tukaj nekaj DIY nassvetov za montažo vrtne ograje: http://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/ograje/montaza-vrtne-ograje-3-korakih/

Objava čaka odobritev

New Report

Close