Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Ogravanje z IR paneli, najcenejša opcija??

Primož, baje testiraš IR panele, daj povej kako napreduje testiranje, je v redu ali ne? Daj kakšne izsledke ali si že pogruntal, da ne špila?

No samo zanima me, že nekaj časa sledim, pa nisem zasledil, da si že kaj objavil.

Bomo veseli, če boš iz prve roke povedal kaj in kako.

Samo na hitro, trenutno se je izkazalo za najcenejše ogrevanje, pripravil sem tudi nekaj posnetkov z montaže in nekaj tehničnih podrobnosti.

Glede na to, kako deluje, je zagotovo lepša, cenejša in boljša izbira kot radiatorji.

Radiator segreva zrak, IR panel pa stvari, torej tla, steno, mize in ostalo pohištvo, ki oddajajo toploto, medtem ko se panel izključi, kar povečuje čas ponovnega vklopa, torej poraba elektrike.

Seveda pa smo s strokovnjaki preštudirali in pri nabavi upoštevali tudi izolacijo, kvadraturo, kubikuro, ostale efente, da smo naredili optimalno odločitev. Postavil sem še stevec porabe elektrike, direktno samo na štekar panela, tako da bom po enem mesecu videl natančno porabo, ampak že sedaj se kaže, da v sobah sploh ni bilo potrebe po drugem ogrevanju.

In še eden pomembnih detajlov in korakov, strokovnjak, naj vam nastavi termostat, dnevno, nočno, kdaj ste doma, kdaj vas , to je zelo pomembno, da po nepotrebnem ne ogrevate, če vas ni doma, za ta postopek, si je pametno vzeti nekoliko več časa in naštudirati vašo odsotnost, tako se res naredi optimizacija.

Seveda je še en kup podrobnosti, ki jih bom opisal sproti.

Pa ne pozabite na profesionalno montažo, drugače ni 10 let garancije.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Vsako temo je treba polemizirati in odditi iz bistva, pa dajmo se samo malo pogovoriti o poštenju in verodostojnosti, kot prvo nimam pojma s kom se pogovarjam, nek kgjt lkgf govori o meni, da se vsega lotim na pol in vse ostalo, pa nima pojma, kdo sem, kaj delam, zakaj delam, kakšne izkušnje imam…in še in še spremenljivk, ki se jih ne upošteva.
Ker nimam pojma, kakšno verodostojnost ima oseba, ki trdi nekaj, se mi s takšno osebo ne da ukvarjati. Kdo pa želi karkoli polemizirati z nekom, kjer dva ne igrata iste igre.

Kajti če že igramo neko igro, jo igrajmo pošteno. Seveda lahko ta oseba pride na kavico, da jo vidim, spoznam, se predstavi, pokaže svoje izkušnje reference in se lahko mirno pogovoriva o vseh podrobnostih, ki nekomu pač niso znane in ugotoviva zakaj je kaj tako kot je.

Pa pojdimo nazaj i IR panelom in malo bolj podrobno opišem pravilen postopek katerekoli izbire, pa naj bo ogrevanje ali granje.

Največkrat se bije besedni dvoboj okoli izbire materialov, izbire tehničnih rešitev, to je boljše od tistega in tako naprej.

To je zelo prikladno, da si dvigujemo ego, vendar je realnost popolnoma drugačna.

Ko se odločamo o kakršnikoli rešitvi, je najbolj pomembno trenutno stanje, torej analiza stanja, možnosti, raziskava.

1. na prvem mestu je vedno dobro pametno svetovanje, pregled vseh podrobnosti, brez zaletavanja v neko rešitev, ki jo prodajalci govorijo za najboljšo, izbrati pametnega in fer svetovalca, je prvo kar bi morali vsi upoštevati. Tega večina ne naredi.
Zakaj? Ker je glavni argument cena. Moralo pa bi biti ekonomičnost.

Kaj mi pomaga , če mi nekdo prodaja toplotno črpalko, če nimam nobene zemlje v okolici stanovanja? Kaj mi pomaga, peč na pelete, če nimam prostora za skladišče in še in še podrobnosti, ki jih moramo upoštevati v samem začetku.

Jaz verjamem, da je marsikatera rešitev lahko cenejša in boljša, ampak moramo zato imeti izpolnjene vse pogoje.

In v mojem primeru, ko sem iskal dodatno ogrevanje za dve otroški sobi, je IR panel najcenejša izbira. Sedaj še izvajam meritve, tako da bom lahko to spremenil tudi v ceno porabe električne energije.

Torej moramo upoštevati potrebe, želje, vložek in rezultat. Kaj neka odločitev vse potegne za sabo, ali delam hišo na novo, ali v obstoječi nekaj dodajam, ali imam to za sekundarno dogrevanje ali je to primarno. Ali smo predimenzionirali ali podimenzinirali neko odločitev.

Zato še enkrat poudarjam, najprej pokličite dobrega svetovalca. Bo najceneje.

Toliko za odgovor, zakaj je IR panel (seveda pri meni) najcenejša odločitev.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]
nova
Uredništvo priporoča

Primož jaz vem, da če se ti lotiš, da je to verodostojno. Če si naredil tako velik sistem, potem lažje tebi verjamem, da boš pošteno povedal, kot nekim anonimnežem. Ne razumem pa zakaj se moraš vedno pregovarjati z uporabniki. Ti si javna oseba, oni pa anonimni in se skrivajo za tem, kar jim omogočaš ti.
Bom pa vesel še kakšni podrobnosti, zakaj je pri tebi IR panel najboljša izbira. In se zelo strinjam s tvojim zapisom, da je dober svetovalec najboljša investicija. Nekaj koristi nekomu, nekaj drugemu.
Napisal si še, da imaš to za sekundarno ogrevanje, kaj pa ti je primarno, daj opiši malo več, ker me res zanima.
Hvala, Miran

Moje primarno ogrevanje je kaminska peč, Turbo france 11Kw, stanovanje je zasnovano tako, da ta peč s cevjo ogreva vse bivalne prostore, razen kopalnice in dveh otroških sob.

In za te dve sobi sem iskal najbolj optimalno rešitev, čim manj razbijanja, da zavzame manj prostora, da lahko kontroliram s pravim programom, ker nas veliko ni doma in je brez veze greti v času ko nas ni, se prav natančno določeno.

Spet je to prostor, v katerem se ne zadržuje človek ves čas, ampak največkrat samo za spanje in kakšno igranje, ko drugje ni prostora.

teža panela je samo 4 kg in sem ga lahko mirno montiral na poševni strop iz knaufa nad oknom, 866 W

kot sem rekel, preden sem ga izbral, smo seveda upšoštevali izolacijo, fasado, okna, kubikaturo in vsega ostalega, potrebno je predvsem dobro svetovanje. Nisem e zaključil s testiranjem, ampak že sedaj lahko rečem, da je to ena enostavna rešitev, za primere kot je moj, če želimo ogreti ali dogreti posamezno sobo.

Hitro, enostavno, ko bom pogledal še porabo, pa bom povedal, če še ekonomično.

Odvisno je tudi od enotarifnega, dvotarifnega števca, lahko vzamemo za povprečje cca. 0.15 centov na kilovatno uro. torej cel dan 3.6€, to pomeni, da cel dan dela, pa noben nima prižgano cel dan.:-)

Ampak jaz sem dodal svoj števec samo za panel, tako da bom ločil porabo od ostalih elementov v stanovanju,.
če kaj rabiš, kar povej. Aja še to, zelo pomembna je tudi začetna cena in kvaliteta panela, kdaj poteče življenska doba, kdaj zgubi na moči itd, seveda si moraš vse to lepo preračunati. Zato pa jaz testiram, da bom siguren.
Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Kilovatna ura je med 0,12 in 0,135€/kwh. Tako da si z 0,15€/kwh malce pretiraval.
Paneli pa se v povprečju delujejo dnevno zaradi akumulacije toplote v predmetih med 4 in 6 urami, v kolikor upoštevamo 180 dni kurilne sezone. Torej je v realnosti dnevna poraba 0,56€. Pri 3.6€ porabi na dan se pa res ne bi splačalo uporablajti ir panelov. Jaz imam z IR paneli porabe 420€ na LETO za cca. 65m2 za slabše izolirano mansardo.

Jaz toliko elektrike porabim za ogrevanje za 4x večje hiše.

Je pa verjetno zelo dobro izolirana hiša. Ali pa je bila investicija vsaj 4 krat višja. Ali pa tudi zelo varčujete. Ker mi imamo prav toplo stanovanje

Normalno izolirana hiša, verjetno je bila investicija 4x višja saj gre za 4x večji objekt, 25°C.

mislim da je oseba , ki ogreva svoje stanovanje z paneli (65 m2) malo skregan z logiko, porabi 0.56€ na dan. preprost izračun 180 dni krat 0.56€ na dan elektrike za ogrevanje pridemo skupaj z 100,8 €. Če pa misli na uro pomeni na dan 2.8€ krat 180 dni pa pridemo na letni ravni znese 504,8€.(podatki in izračuni so narejeni na podlagi podatkov, ki jih opisuje zgornje mnenje, ki se ogreva na te panele) kar pa je seveda še vedno ceneje kot ogrevanje na olje ali plin.

Pozdravljeni
Sem čisto na novo na novo tukaj. Tudi sam potrebujem ekonomičen dodatni vir ogrevanja. Sedaj imamo ogrevanje na plin in kombinacija kamin na pelete v dnevni sobi. Zelo se navdušujem nad temi IR paneli. Hkrati me je pa zmedlo pisanje v zgornjih vrsticah. Kakšno je tole ogrevanje, ki za njega porabiš samo 420€ letno in in ogrevaš 260 kvadratov na 25 stopinj. Po tem takem bi jaz mojih 100 kvadratov ogreval s kakimi 180€ stroška, (za mene znanstvena fantastika) glede na to, da je za nas 25 stopinj že skoraj sauna in že tukaj prihranimo. Pri nas je 21 stopinj popolnoma dovolj.

Hvala za odgovor.

420€ na leto je mišljeno za 65m2 ob slabo izolirani stavbi.
Moj kolega pa ima hišo veliko 180m2 pa ima 10cm izolacije in dvoslojna okna in porabi s paneli cca. 800€ na leto.

0,56€ na dan je mišljeno samo za en 866w ir panel imam pa inštaliranih cca. 4 kw. In če preračunaš pride okoli 400€ na leto.

Saj to sem razumel, in mi je nekako v normali. Ne razumem pa objave “PRI NAS PA TAKO” ???????, kateri navaja da za toliko denarja greje 4x večjo površino na 25 stopinj ?????

Spoštovani Albin, verjetno ste mislili mene, čeprav ste moj vzdevek napisali z velikimi črkami in vprašaji.

Gre za ogrevanje s toplotno črpalko voda zrak. Povprečen strošek ogrevanja zadnjih 5 let sem vam pa že napisal.

Najlepša hvala za hiter odgovor. Sem slišal o teh zadevah in verjamem da tako poceni ogrevate. V mojem primeru to ne pride v poštev ker je strošek takega sistema za mene tako velik da nisem naredil z vgraditvijo nič dosti. Dolgoročno se že menda izplača, seveda pod pogojem da imaš denar in bi ga rad nekam naložil. Pri novogradnji bi menda tudi sam razmišljal o tej opciji. Bom kar raje ostal pri IR panelih in kakšnem napajanju le teh iz sončne energije ali vodika.
Še enkrat hvala za odgovor.

Meni se bo investicija vrnila v nekaj letih, je pa res, da je lahko tudi to za nekoga veliko. Za dogrevanje kakšne sobice so tile paneli lahko kar zanimivi, za resno ogrevanje pa bi glede na stroške resno premislil.

Toplotna črpalka je zakon. V dobrih pogojih iz 250W dobiš 1000W, pri panelih pa iz 1000W dobiš 1000W in nič več. Ampak to je moje mnenje.
Pa še težko me bo prepričat, da je 2000W radiator na elektriko za 55€ od treh panelov za 2000W za ceno ne vem….1450 €. se pravi, 26x slabši.
Po moje gre tu bolj za udobje, kot kaj drugega.
Ampak, pri radiatorju gre pa tudi za udobje in še velik prihranek, po moje.

Prehudi in preveč prozorni reklamni prijemi sami sebi škodijo. saj sem že brala te teme tu, pa ni bilo na nobeni toliko hitro toliko veliko odgovrov kot tule. Pametna sem pa tudi dovolj, ostali pa tudi.
Agencijo bo treba najet, ne pa kup amaterjev.

IR ogrevanje in konvekcijski sistem ogrevanja ne moremo enačiti, saj je popolnoma drug princip ogrevanja. Ne moremo mešati jabolk in hrušk, saj ir paneli ogrevajo predmete in potem predmeti oddajajo toploto. Poraba je pri srednje velikih objektih (srednje in slaba izoliranih) približno enaka kot pri TČ /zrak/voda). Pri dobri izolaciji je bolj v prid TČ. Problem TČ pa je predvsem prevelika investicija in seveda nekaj stroškov pri vzdrževanju. Pri IR panelih vzdrževanja skoraj da ni. Slabost Tč je seveda tudi življenska doba le teh, saj ima veliko gibljivih delov. Pri IR panelih je zato življenjska doba
Po testiranju so tla toplejša med 4 in 6 stopinjami Celzija. Stene pa imajo višjo temperaturo med 2 in 3 stopinjami Celzija. Zakaj prihranimo z IR ogrevanjem pa na naši spletni strani http://www.ekosen.si

0,56€ na dan je mišljeno samo za en 866w ir panel imam pa inštaliranih cca. 4 kw. In če preračunaš pride okoli 400€ na leto.[/quote]
0.56€ deljeno 5 ur (povprečno glede na vaše trditve 4-6 ur dnevno skozi celo sezono) 0.112€ za kW/h pa ne bo šlo ker preprosti izračuni dokazujejo nasprotno vašim trditvam o ceni med 0.12 in 0,135 € pa še ti dve ceni sta močno nizki za kW/h kot jo plačujemo (cena kW/h pa ima veliko dejavnikov od priključne moči do ponudnika vezave ter še in še vplivov). Ne želim vas vleči za jezik samo želim korektne podatke ker me stvar morda zanima.
imam pa še pomislek o zakonski prepovedi ogrevanja z elektriko, kot sem zasledila na neki spletni strani ponudnika IR Panelov

New Report

Close