Najdi forum

Če bi prej vedel…

S punco imava željo postaviti montažno hišo. Vsi ki ste svojo hiško že postavili imate veliko izkušenj in znanja. Že velikokrat sem slišal marsikoga da je rekel, če bi še enkrat bil na začetku bi marsikaj drugače naredil. Zato prosim vsakogar, ki ima kakšen dober nasvet ali predlog na kaj je treba biti pozoren pri gradnji montažne hiše naj ga napiše in verjetno bo s tem marsikomu pomagal. Seveda to velja za cel postopek gradnje od temeljev do zaključnih del. Napišite kje so pogoste napake, kje lahko kaj narobe narediš, pozabiš narediti itd.
Hvala za vaše odgovore

To bi pa tud mene zanimalo. Vsak ki je že zgradil hišo ima sigurno kakšen dober nasvet, ki bi ga veljalo upoštevati.

Pozdravljena, težko je vnaprej vedet, kaj te bo motilo čez čas, ko boš imel malega otroka, morda dva na enkrat.
Jaz osebno (in žena) sva pred začetkom vedela kaj bi želela. Po nekaj letih (17 let smo vseljeni) ne bi nič spreminjal.
Na trenutek , ko se menimo kako in kaj, se spomniš, da bi bilo to bolje; bi tako postavil steno; bi WC tu imel; ……………sem zadovoljen.
Pri nas ki smo gradili se lahko še med gradnjo kaj spremeni, včasih minimalno, drugič malce bolj radikalno.
Pri montažni ni tega spreminjanja. Tu je težava, če sploh je???

Seveda se nekateri investitor med montažo ali po dokončanju sten malce zazre v prostore in mu to ne odgovarja, a kar je tu, je tu!

LP

nova
Uredništvo priporoča

S punco bova dala postavit montažno hišo do podaljšane 4. faze. Naprej bi dokončala sama s pomočje kakšnih mojstrov za keramiko…
Vsaka hiša je projekt zase. Pa vendar imajo določene skupne zakonitosti. Če ne daš v beton dovolj železa ne bo trden… Npr poznam nekoga, ki mu je firma delala hišo in zraven še bazen. Okrog bazena ima pločnik in mu je razpokal ker nima železa notr, čeprav je imel narzornika. To bi še jaz vedel ker se ne spoznam veliko na gradnjo. Pa vendar ko enkrat končaš hišo je vsak zase že majhen mojster in veliko ve kje so pasti gradnje in kje je treba pazit ko ti nekdo drug dela.

Torej tisti ki imate montažno hišo napišite kje so vam kaj narobe naredili pri postavitvi hiše, kaj vse je treba paziti in kje so pasti pri zaključni delih.

montažne pa res nikoli nebi gradil da moram vsako leto dve zategovat hišo ker se krči razteza in čez 20-30 let jo pa itak podrem

nevem če gre kalkulacija skozi glede na to da je cena tam tam

Ti pa o montažnih hišah nimaš pojma, a ne?
Ker se krči in razteza? Ojej, ja tiste izpred 40tih let.
So pa drugače bolj zdrave za bivanje in precej dlje zdržijo od klasičnih…mah, brez veze se zarad brezveznika razburjat.

“Eh kje pa” če nimaš nič pametnega za povedat tud neumnosti ni treba govorit.
Mene pa zanima če ima kdo izkušnje z firmo Brugor? Ima zelo nizke cene in zaradi tega me zanima kakšno kakovost imajo njihove hiše?

rexon, izgleda da bolj malo bere tvoj prispevek.
“Kaj so naredili narobe, pri hiši sprašuješ”: napake se vedno pojavljajo pri gradnji;najprej se pojavijo napake pri izdelavi AB plošče (preboji, diagonale, horizontalna natančnost,..); pri postavitvi montažnih sten je potrebno paziti na “pravi kot” sten; vertikalnost sten; izvedba spojev med stenami , za primer izvedbe “blowerdoor testa”; izvedba primerno vgrajenih okenj in vrat; izvedba tlačnega testa instalacij; pravilno in kvalitetno vgrajena toplotna izolacija; primerna izdelava cokla.
Zaključna dela : pazi na izvedbo fleksibilne hidroizolacije v kopalnici , WC, utility,..

Na to moraš biti pozoren!! To so napake pri montažni gradnji hiše; podobne so pri klasiki tudi.

Glede betonske plošče zunaj: imeti moraš PZI-je in se teh držati. Res, je napaka , če nisi vgradili mreže. V tem primeru moraš paziti tudi na izvedbo dilatacij.

obiskovalec, imaš temo tudi na PSS forumu.:-))
prijavi se , ti bom poslal na ZS!

Prav te dni bo eno leto kar smo se vselili v našo montažno hišo. Zaenkrat zelo zadovoljni.
Kaj bi spremenili? Morda bi podaljšali zunanji vetrolov za pol metra, ker ob dežju in burji prinese dežne kaplje do praga, pa eno dodatno stikalo za luč … čeprav, ko se navadiš, ni nič življenjsko moteče 🙂 Skratka, mi v hiši res uživamo.
Če se odločata za montažno hišo ti svetujem, da res izdelate načrt po vaših željah, pravočasno predelate vse podrobnosti,ker potem ni ‘štemanja’ … in kot pravi ‘grezilo’ imeti vse PZI-je dodelane u nulo in se jih držat. Ko gre hiša enkrat v proizvodnjo, je zadeva zaključena. Je pa tudi res, da ni problem naročit pohištvo, ker imaš vse mere točne … mi smo npr. naročili kuhinjo februarja, ko je na parceli še trava rastla in je bilo vse bp. Pa imeti dobre živce, dobrega nadzornega, bit vsak dan na parceli in vse čekirat … 🙂
Mi smo se za montažno odločili tudi zaradi časovne izvedbe – od prvega sestanka s projektantom (individualni projekt) do vselitve smo rabili 15 mesecev. Pa srečno!

Oj, mi tudi načrtujemo montažno hišo, začnemo čez par mesecev, in sicer pasivno iz lesene masive. Ker ponudnik pravi, da lahko dobi materiale za nižje stroške, če več naroči, in nam lahko da potem dodaten popust, smo zainteresirani, če bi se našel še kdo, ki bi mu bila take vrste hiška, kot smo se mi navdušili, enako všeč, ker bi nas oboje ceneje prišlo. Če vas zanima več, me mailajte na [email protected]. Je čisto neobvezno, če vam bo všeč, vam bo, če ne ne…

Tudi mene bi zanimale vaše izkušnje s firmo Brugor

New Report

Close