Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom konv. radiator – izkušnje

konv. radiator – izkušnje

Ima kdo te radiatorje po stanovanju? Koliko so kaj varčni? Klime se mi ne izplača vzet, to mi povejo vsi električarji, glede na mojo situacijo. Kako zagrejejo?

Ja imamo po celi hisi,so super,racun za celotno elektriko pride na leto 1500 eur. Je pa 10 radiatorjev, nastimani so na polovico,tem. pozi Ooomi je 22C, smo ful zadovoljni.

Katere pa imate? No, jaz bi rabla samo 2-3, pa ziher več stopinj pozimi 🙂 Pri 22 mene zebe hehe. Pol pa res niso tak požrešni..

nova
Uredništvo priporoča

Samo v razmislek….
Iz kakšnega razloga ti električarji svetujejo, da se ne izplača namestiti klime. Klima nareč za ogrevanje porabi občutno manj elektrike, kot električni konvekcijski radiatorji. Dobra kombinacija je klima in dogrevanje z radiatorji v primeru, da klima iz tega ali onega razloga ne zmore več zagotavljati dovolj toplote v prostoru.

Drugače pa ogrevanje na elektriko kot primarnim virom, po trenutni zakonodaji pri nas ni dovoljeno.

Nisi pa napisala, ali govoriš za stanovanje v bloku (kjer imate morda celo obstoječo napeljavo CK), ali stanovanje v hiši. Ta podatek je namreč bistvenega pomena. In pa seveda vsaj kratek opis izolacije enote, o kateri je govora.

Lep pozdrav,
Mag dom,
Gorazd

Gre se za stanovanjsko hišo. Sem v kletnem stanovanju, hiša zelo stara, slabo izolirana, vlage občutno preveč. Konec meseca bom v nakupu in kupim med drugim tudi razvlažilec.
Razloga mi niso povedali, rekli so, da oni klime ne bi dajali tu notri.
Imam 6 prostorov. Možna je samo kurjava na elektriko.

Ne vem s kakšnimi mojstri imaš opravka. Ampak klima s svojim delovanjem prostor istočasno tudi izsušuje. Če so ti mojstri odsvetovali namestitev klime mora potemtakem obstojati kakšen drug razlog.
Na vsak način povprašaj za navet še kakšnega drugega strokovnjaka.
Meni osebno je njihov nasvet precej nesprejemljiv. Seveda pa ne poznam celotne situacije.

Tudi jaz sem nameravala dat kar klimo. 4je električarji so mi to odsvetovali. Ko sem pa vprašala v trgovini prodajalce klim, pa je biu odgovor, da naj dam klimo 🙂 Ampak bolj zaupam električarjem, ki jih poznam in oni poznajo moje stanovanje.
Ker imam 6 prostorov, bi potem rabla tudi 3 klime ( glede na razpored prostorov ). To mi je predrago. Sicer tisti radiator, ki ga imam jaz v mislih, je čez 200€, ampak ga dobim za 100€. 200€ mi je lažje dat naenkrat, kot pa 1000€ za dve dobri klimi.

Če živiš v kletnem stanovanju in imaš 6 prostorov, boš potrebovala prav toliko radiatorjev, če želiš imeti nek normalen konfort. Se pravi približno enako razporejeno toploto po vseh prostorih.
Oziroma 5, če ne boš grela spalnice.
Radiator ni čudežna zadeva, ki bi z npr. z močjo dvek kilowatov grela 150m3 ali 60m2 prostora. Za tak način ogrevanja boš potrebovala najmanj tri takšne radiatorje. In še vedno ne verjamem, če bo dovolj. Ampak OK. Približni izračun za 3 radiatorje, ki bi ogrevali prostore velikosti med 18-20m2. In še to v bolje izoliranih hišah.

2000W x 3kosi x 10 ur dnevno = 60 Kwh x 30dni = 1800 Kwh x 0,0658 = 118,44€ mesečno brez upoštevanja obračunske moči in prispevkov, ki jih je potrebno plačati dobavitelju električne energije. Ob namestitvi klima naprave bi bil znesek ….predvidevam….do polovice nižji.
Ampak, kot že rečeno. Za ogrevanje porabiš premosorazmerno z izgubami zaradi slabe izolacije objekta.
Na tvojem mestu bi zelo resno o tem povprašal še petega električarja.

lp, Gorazd

Hvala za izračun. No, prijatelj pravi, da je na Rogli bilo zunaj -20, notri je pa fajn grel en takšen radiator (50kv).
Kako pa je možno, da klima porabi manj, če ima več kot 3000W ? Tega ne morem razumeti. Sem mislila, da manj ima, manj porabi 🙂

Zelo na hitro in napol laično (zaradi razumevanja)
Klimatska naprava ne porabi 3000w/h temveč med tam nekje 600-1200, odvisno od kvalitetne izvedbe. 3000w je ponavadi izhodna moč, ne pa poraba električne energije. Kar v praksi pomeni, da s porabo 700w klima proizvede 3000w.
Toliko na hitro……

Pozdravljen,klimo vsi nekako zagovarjate.pa vam iz lastnih izkušenj povem,da ni to to,v tistem prostoru ko greje je zelo toplo ostali oddaljeni prostori,so pa tako nekak,za preživet.bolje je imeti vsak radijator na določeno temperaturo in je veliko prijetnejše,pa lep pozdrav.

Za 20kvadratov je dovolj 1500 watni stenski radijator verjemi,ni potrebno 2kw-ga in je že bistvena razlika,

kaj ta toplo vodo bojler tudi cez celo leto??

New Report

Close