Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Kako zaboga očistiti okna?

Kako zaboga očistiti okna?

Ali mi lahko nekdo prosim pove, kako naj očistim okna, da ne bo po čiščenju ostalo nič razen čistega stekla? Karkoli počnem, vedno ostanejo neke črte in lise. Ne pomaga vitreks in papirnata brisača, ne pomaga časopisni papir, ne pomaga “čudežna kršpica”. No, najbrž samo jaz ne znam ampak se res ne znam več lotiti.

Sočustvujem s tabo, pa še pri nas imamo samo ogromna parnoramska okna, katera sem očistila tako kot se zagre lani oktobra 😀 Sem pa še vedno najlepše očistila okna z mešanico alkoholnega kisa in vode ter časopisem (priporočam Delo).

…ampak samo preveč natančna. S časopisnim papirjem bi moralo iti. Če pa kakšna črtica ali pikica ostane, pa se obrni vstran. 🙂 Pa nikoli ne smeš čistiti okna, ko vanj sije sonce.

nova
Uredništvo priporoča

… jih glej samo pod določenim kotom :-))

Zakaj pa je na sonce treba pazit?

Zakaj pa je na sonce treba pazit?[/quote]

Če sije sonce v šipe, ko jih čistiš, ostanejo pisani madeži, ko bi bila šipa mastna, naoljena.

s tistim, ki ima gumo po doližni ene 30 cm in to je to, eni brišejo s tem avtookna

Voda, krpica iz mikrovlaken in časopisni papir, pa ni nobenih črt. Če je pa zamazano okno pa še glih mal kisa v vodo. Razni Stelexi, Vitrexi in podobno sranje pa v koš za smeti.

Jaz jih naprej zbrišem s bombažno krpo, nato pa še z papirnatimi brisačami in Stelexom, pa so izredno lepa. Po moje delaš to napako, da čistiš topla ali vroča okna ali pa so okna starejša (pri nas se tudi niso dala lepo očistiti).

Kaj je s to mešanico kisa in vode? Kakšen kis, koliko kisa in koliko vode?

NE štekam, kako čistite s časopisnim papirjem? Sama jih z brisalcem in krpo, časopis pa pride v poštev kot kaj …?

… kot brisalec in krpa v enem 🙂 stara in odlična metoda

Tukaj imate nekaj nasvetov kako uporabiti kis kot čistilo: http://www.bodieko.si/tag/kis

jaz najprej pobrišem in umijem umazanijo z viledo in šamponom za posodo, potem pa obrišem do suhega s časopis papirjem ali krpo iz mikrovlaken in seveda ob oblačnem vremenu, oz, da ne sije sonce direkt, ne umivat toplih oken..

meni gre končno: SAMO voda brez čistil, najprej s to krpo http://www.priskrbi.si/hisa-in-dom/mikroaktivne.html potem pa s suho tole čez http://www.priskrbi.si/hisa-in-dom/mikroaktivne-krpice.html

no..očitno sem edina s takim sistemom… 😀

jaz si naštimam dve posodi. v eno dam čistilo za avto skupaj z vodo (kot za pranje avta) v drugo dam samo vodo. S krpo (kot za pomivanje posode ali avta, ni pomembno) s tisto peno pomijem okno. Nato vzamem bombažno plenico, jo zmočim in ožamem in večino pene obrišem dol s to mokro krpo. Čez grem še z unim brisalcem za šipe.

Zame je to edini način, da ni nobenih flekov in črt. Mora pa biti avtošampon. Ne vem, najbrž je noter kaj takega, kar lepo razmasti ali kaj. Skratka, pri meni deluje.

Če že reklamiraš nakup teh krpic, ti povem, da so te cene trikrat prenavite.
V vsakem sparu,evrospunu, hoferju, nkd-ju… jih dobiš po največ 2 eur (tudi manj ) za kos-identičen material.

Jaz dam v vodo pril in kis-domači:))),v to vodo namočim bombažno plenico in pomijem, nato pošpricam z Ajax čistolom za stekla in z suho bombažno plenico pobrišem do suhega.
Rezultat: okna so kot nova:)

Nikoli jih ne čistim, ko vanje sije sonce!!!

Jaz pa roleto dol potegnem:),nobenih črtic, črt, mavrice, nič, nada, nula….

Na tej spletni strani imaš okvirno obrazlago kako očistiti okna.
Vaš link

New Report

Close