Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom cena servisa oljnega gorilca

cena servisa oljnega gorilca

Koliko stane cena servisa oljnega gorilca?

Po mojem je odvisno od tega, kaj je narobe?

Če govoriš o oljnem gorilcu na centralni? Jaz sem dala za servis, menjava šobe, čiščenje, malo manj kot 60€

Če imaš novo peč, imaš opravičeno….v nasprotnem primeru sprašuješ oslarije!!

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
nova
Uredništvo priporoča

@Jalur hvala za odgovor.


@Spermi
č, če se čutiš poklicanega nekaj opravičevati, potem podaj še odgovor na vprašanje.

Servis gorilca pomeni tud servis peči..če govorimo o rednem, enoletnem…pri gorilcu se spuca diza oz. se jo zamenja, zamenja se naftni filter,v kotlu se pa spraskajo odlitki in spuca cev za v dimnik…kompleten servis pride od 60-70 €…kaj bi zdej rada zvedla?? Ker servis gorilca se načeloma ne dela, razen če se menja diza al pa če je za popravit…

Če je kej od slednjega, bodi bolj konkretna, ne pa takole kr neki spraševat…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Servis gorilca pomeni tud servis peči..če govorimo o rednem, enoletnem…pri gorilcu se spuca diza oz. se jo zamenja, zamenja se naftni filter,v kotlu se pa spraskajo odlitki in spuca cev za v dimnik…kompleten servis pride od 60-70 €…kaj bi zdej rada zvedla?? Ker servis gorilca se načeloma ne dela, razen če se menja diza al pa če je za popravit…

Če je kej od slednjega, bodi bolj konkretna, ne pa takole kr neki spraševat…[/quote]

Ti ne moreš iz svoje kože, najprej prijazen odgovor na koncu pa vse zaserješ.
Tako kot si napisal je redni letni servis , ki se dela pred kurilno sezono in tudi cena je realna, zadnji stavek je pa nepotreben .

Ampak še vedno se nisi zjasnila v čem točno je problem…a bi rada naredila kompleten servis peči al te jebe samo gorilc? Al te pa samo zanima kolk pride servis peči pri drugih…?

Eni ste neverjetni, prov res…en kup dolgovezenja za brezveze izključno zaradi blesavega vprašanja…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

[/u][/b]

Prijazna beseda veliko pove o človeku .

[/u][/b]

Prijazna beseda veliko pove o človeku .[/quote]

Oh, to pa že zdavnaj vem, da so vedno prijazni ljudje navadni hipokriti al pa vsaj napol oz. prikriti…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Oljni gorilec in filtre peči na olje je treba čistiti vsako leto – ali vsaj na dve leti.

No jaz (ženskica) sem ta čas podljšala na 4 leta, ker nisem bila veliko doma in se ni toliko kurilo. In sem mislila, da bo vse skupaj zdržalo dlje. NAPAKA.

Lani sredi zime je vse ‘zarustalo’ – pa čudno je piskalo kakšen mesec prej. Koliko več sem pokurila zaradi zabasanih ‘vitalnih delov’ peči na olje z radiatorji nimam pojma.

Nooo, sredi zime je vse crknilo. Soseda mi je posodila električni radiator.

En privat majster je zrihtal rezervne dele (to pač ne prodajajo v Mečkatorju ali Merkurju…)

2 dni do so prispeli……..jasno napačni!!!!!!!!!!!

Potem še dva dni, čišenje, menjava, poslušanje kako se majster matra, kako imam eno starikavo predpotono peč, da sem nemarna………svašta!!

Plačala sem okoli 150 eur.

Tako da, ne se zajebavat in vzdržujte svoje grelne naprave. Pa ne pozabite na dimnike.

LP, še posebej tebi DRRR.

Mene pa zanima naslednje…Vredu pregled oz. servis je treba opravit.Lepo in prav, toda ali je kje zakonsko določeno ,da mora to opravit ravno izvajalec ,ki je zagnal peč in to na zelo vsiljiv način.Predvsem pa me zanima kaj je tu tako zelo drago? Za storitev ,ki je trajala vsega skupaj 20 minut sem plačala 72 evrov. Meni se to zdi malo preveč za samo storitev, ki ni bila nič drugega kot brisnje prahu iz peči in meritev izpusta v okolje in izkoristek.. .. Glede na to ,da se denar ne pobira po cesti se mi to zdi res preveč! Zanima me samo vaše mnenje in nič več ,ker denarja tak ne bo več nazaj…Samo tega serviserja tudi ne bo več v našem domu.

Redni servis (na 2 leti) nam mojster z Gorenjske zaračuna 70€. Ob tem rad zamenja še dizo, kao gratis. Mi gre pa zelo na živce, ker pobaše denar direkt v žep, za 3/4 ure.
Drugače bi mu najraje zatežil zaradi računa, ampak si preprosto ne upam. Naj mi crkne gorilec v najhuši zimi v soboto zvečer….
Sicer bi mi najraje rekel, za vsakega pol dobička, evo ti 35 €.


Drag je njegov avto, hiša in ostali luksuz.

Pozdravljeni!
Rad bi obrazložil kaj je servis na oljne gorilcu,serviserjevo delo je da zamenja šobo,filter in filter na oljni črpalki ter opravi nastavitev gorilnika ter to potrdi z ustrezno meritvijo. Nadalje dimnikar pa očisti peč in dimovod ter kontrolno preveri meritev ce je to tako kot je serviser potrdil v nasprotnem primeru morate poklicati serviserja da to nepravilnost odpravi.Primer; Sem dimnikar pokliče me stranka ter me prosi če lahko pomagam pri odpravi nevšečnosti pri njeni kurilni naprav ,seveda sem ji pomagal. Povedala mi je da je imela pred kratkim uradnega serviserja za buderus in da ji je po treh tedni pričelu blokurat gorilnik.Vprašal sem jo kdaj so nazadnje očistili peč mi g.odgovori saj to vsako drugo leto opravi serviser pol mi je bilo vse jasno. Ko sem odprl peč so kar padle saje in stranski produkti ki nastajajo pri izgorevanjo kurilnega olja ,ko sem jo vprašal koliko je stara peč mi je povedala devet let torej devet let je ni noben čistil ,servis je opravil serviser,dimnikar pa meritev . Izogibajte se takih serviserjev in takih dimnikarjev.(Peč mora bit vsako leto očiščena in opravljena meritev in po potrebi opravlen servis cirka nekje okrog 3000l pokurjenega korilnega olja.

Ehej, pa kaj je prišrl peš…

Eno je prihod na objekt, in če to odštejem servis torej za 40 eur, kje je še davek….šenkano

New Report

Close