Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom čiščenje res mastne kuhinje

čiščenje res mastne kuhinje

S čim naj se lotim čiščenja omaric res mastne kuhinje??? Se jo nisem lotila že mislim, da eno leto, ker smo imeli pač 3 majhne otroke (dvoletnika+majhna dvojčka), danes pa se sklanjam nekaj v pomivalno korito in so se mi lasje nalepili na mastni del zgornje omarice, tako da zdaj jo pa res moram očistit.
Torej s čim predlagate, naj jo očistim???

Hehe no pol je res mastna

Ali kak parni čistilnik
Ali pa tisto belo čistilo z lugom iz Eurospina

Hi hi, to je pa res višek, da so se ti lasje zalimali … Lepo, da priznaš.

Jaz imam eno veliko nagravžno kaminsko napo (nekako tako so jim rekli včasih) in je samo delo z njo, ker se namasti in napraši … Ampak a veš, da se še najbolje obnese kar navaden detergent za posodo in groba gobica?

nova
Uredništvo priporoča

Razmaščevalec (najboljši in najcenejši je Evrospinov Dexal) in vroča voda

Samo pazi s temi čistili, ker jaz sem si tudi želela res učinkovito čistilo za maščobo. No in enkrat kupim nekaj za čiščenje nap, pečic, žarov… Pa lepo našpricam napo od spodaj, pa seveda kaplja dol, no in kaj se je zgodilo – napa je seveda blestela, požrlo pa mi je letvice ob ploščicah in kuhinjskim pultom – kar barva je dol tekla…
No pa se pejmo – če uspešno odstrani maščobo, potem druge stvari razžre, drugače pa vse skupaj ni nič!!!???

Jah, lahko bi napisala iz kakšnega materiala so omarice; ali so iveral, furnir, natur les, plastika, visoki sijaj….

Bom lažje svetovala.

Otroci ne bi smeli biti razlog za tvojo lenobo!
Kljub otrokom imam vedno čisto in vse tako kot je treba!
Če se ti pa ne ljubi, pokliči na pomoč koga ki bi ti redno čistil.
Madona, svinjarije pa res ne moraš imeti, že zaradi otrok ne.

To je stvar prioritet. Nekaterim je na prvem mestu brezmadežno in vedno pospravljeno stanovanje, drugim pa, da čimveč časa preživijo z otroci na svežem zraku. Dan ima samo 24 ur. Tudi ti nisi popolna na vseh področjih.

Pa mimogrede, občasno poležavanje ob kavici je neprecenjljivo.

Jaz imam kuhinjo sijaj, bež, katera čistila so preizkušena

arf+glitzi gobica. Preizkušeno. Tudi sama imam male otroke in so bila tudi obdobja ko po dve leti nisem čistila.

Jaz sem točno tako omarico podedovala od prejšnjih najemnikov. Uporabila sem pa samo vodo s cetom in tisto gobico radirko (kupiš tako kot en zidak in potem režeš z nožem po kosih) je šlo tako enostavno dol, prej sem pa poizkušala z razmaščevalcem, pa sem si skoraj prste zdrgnila. Jaz sem to gobico dobila pred nekaj leti, ne vem več kje, tako da ti ne morem povedati kje se kupi in kako se imenuje, je bo pa tudi meni vsak čas zmanjkalo. Tako da, če kdo ve kje se dobi, naj sporoči, prosim.

Tudi jaz z dexalom iz evrospina. Mi ni še nič razžrlo, celo na perilo našpricam in vržem v stroj, če je kaj res umazano.

Če se ne motim, prodajajo take gobice (bele) v Šparju.

Pa ti bereš, koliko stare otroke ima? Nima najstnikov, ampak 2-letnika in majhne dvojčke. Po moje si niti v sanjah ne predstavljaš, kaj to pomeni. A naj jih zapre v omaro za par ur, da bo lahko čistila, pomanjkanje spanja pa rešuje tako, da vsake pol ure spije 2 dcl kave? Ko boš ti uspešno skrbela za take 3 majhne otroke 24 ur na dan in zraven čistila kuhinjske omarice (o, kaaakooo pomembno), potem pa piši.
Če pokliče čistilko, pa to nekaj stane in v teh časih nima vsak denarja na pretek.

Tudi jaz ti svetujem razmaščevalec. Samo res pazi, da ne pokapljaš z njim česa drugega.

Če se ne motim, prodajajo take gobice (bele) v Šparju.[/quote]

oprosti, saj vem, da ti smetim sicer uporabni odgovor, ampak, halo???

iz Šparja bo treba pobrat eno črko.
Šparju ni treba dodajat j-jev
Šparja bom še enkrat slovnično predelala
v Šparju kupujem gobice
s Šparjem se bom morala še nekaj časa ukvarjat…

Če se ne motim, prodajajo take gobice (bele) v Šparju.[/quote]

Tudi Muller jih ima, v primerjavi z glitzi gobicami so skoraj zastonj.

Definitivno Meglio! Zakon. Ne bo ti žal, res ne. To je čistilo, tako rumeno -imajo ga v vsaki štacuni. Je pa nepogrešljiv v moji kuhinji. Res ti ga toplo priporočam.
Arf, cet,…to očisti, razmasti pa niti slučajno ne, ne mi govorit . Meglio je zakon!!!!!!! Pa prosim, poročaj o rezultatu.

Jaz z alkoholnim kisom.

Meeeegliooooo! Brez njega mi ni živeti! Sploh, če se prižge puding, mleko….na piskr!

Sem pa kupila tudi Merkatorjev razmaščevalec, proizveden nekje v Italiji. Mogoče je to generik od Meglia. No sem ga sprobala, pa je po barvi in učinku enak kot Meglio!

Edino pozor z megliom in ostalimi razmaščevalci. Na lesenih lakiranih površinah ga ne smete pustiti “da deluje 10 minut”. Ker v tem času začne topit lak. Pošpricaj, obriši, speri.

Jaz ti priporočam domač preprost recept.Enkrat sem pomagala pri sosedu,ki je imel tako umazano kuhinjo.V toplo vodo sem dala malo pralnega sredstva za perilo,plus pril in svinjarija je šla brez truda
dol.Seveda sem si pa roke zaščitila z rokavicami in nato elemente umila še z čisto vodo.

New Report

Close