Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom zidna plesen – na kaj je občutljiva

zidna plesen – na kaj je občutljiva

A kdo ve, kako se znebim plesni, ki se je pravkar začela na zidu?

V kotu na stropu sem opazila, jo premazala s kisom za vlaganje alkoholni 9%, obrisala, še enkrat premazala, postrgala belež dol… Razmišljam, če je občutljiva na visoke temparature, da bi jo prelikala z vročim likalnikom? Kdo ve? Nisem živilec ne mikrobiolog, vem pa, da nekaterim samo premaz proti plesni ni pomagal dovolj, saj so trosi naokrog in je kar komplicirano jo odpravit.
Kakšna je vaša izkušnja in nasvet?

vsak dan prezrači stanovanje oz. sobe…zagotovo ne bo plesni…preverjeno 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Brala sem, da plesni kislo okolje ugaja, tako da ne bi s kisom mazala.
Kaj pa soda bikarbona?

Zanesljivo jo uniči varekina.

Stanovanje vsak dan zračim, 15 minut zjutraj, po kosilu, tik pred spanjem za 1-5 minut… ampak zdaj je že tam…. Torej, ne kis, varekina? je to preverjeno?

lahko pa prepleskaš z apnom…tud to je varianta

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Pri nas je pa plesen v enem kotu stropa kopalnice. Zračimo kar naprej, pa se je ne znebimo. Tisti stropni vogal kopalnice je ves čas moker. Posušil se ni ta flek niti poleti. Kako naj pa mi to rešimo? Hiša pa stara 15 let. Res je ta del, kjer je kopalnica, obrnjen na sever, pa vseeno. Prooosim za kak nasvet. Hvala.

Tast je plesen odstranil, nato premazal z varekino, čez par dni prebelil. Plesni od takrat ni več, pa je že par let.
Pojavila pa se je izključno zato, ker ne verjame v prezračevanje – če se kuri, je treba ZAPIRAT, ZAPIRAT, po stenah pa plesen.
Bodi pozorna – vsaka vlaga mora nekam it, če se kuha, tušira, suši perilo … je treba ta čas priškrniti okno ali nato temeljito prezračiti (okno na stežaj za nekaj minut). Saj se svež zrak še prej zagreje.

varekina
tista sredstva od bisola

Proizvajalec TKI Hrastnik ,biocidni pripravek ki se imenuje CLOX uničevalec plesni in alg
deluje preverjeno ,pogoj je še večkratno prezračevanje.

Varekina ali soda bikarbona

Pri mojih straših se je plesen ponovila po varekini prej kot v enem mesecu. Pomagal p aje nek pripravek ki vsebuje amonijeve kvarterne soli. Se pa ne spomnim kako se imenuje in kje smo ga kupili (je pa bilo nekje v Sloveniji). Zadeve na osnovi klora delujejo le začasno.

Tudi pri nam imamo probleme z plesnijo,poskusili smo z kisom,pomaga nekaj čas,z ceresitom,pomaga dlje,hčerki pa smo prebarvali lani poleti z barvo Jupol citro in letošnjo zimo problema z plesnijo ni,v sinovi sobi,pa se je pojavila.Zato bomo pri njem drugo leto naredili izolacijo na novo in prebarvali z Jupolom.Hčerki pa smo samo prebarvali z Jupol citrom,pa je v redu,izolacije nismo delali na novo,saj nameravamo čez dve leti,vgraditi strešna okna.

jaz jo imam v enem vogalu v dnevni, pošpricam z varekino in po tednu ali dveh še enkrat ponovim in je za eno leto mir.Je pa zanimivo da je v kuhinji kjer je največ sopare ni plesni , sem pa iz preventive pred 7-8 leti v barvo pri pleskanju umešal jubocid -zgeda da deluje.

Plesen je potrebno uničiti z sredstvom za uničevanje zidnih plesni. Vendar to ni dovolj. Površino je potebno potem prebarvati z notranjo barvo, ki ima fungicidno zaščito (zavira razvoj plesni). Več o tem si preberite na tej spletni strani: http://www.jub.si/svetovalnica/strokovnjak-svetuje/od-problema-do-resitve-interier/z-zidnimi-plesnimi-okuzene-povrsine/

Že stara tema, vendar se v iskalniku še vedno najde in mogoče komu pomaga.

1.

artemida.84…
Kis plesen res začasno odstrani vendar hkrati ustvari tudi podlago za ponovno rast. Plesen namreč uspeva na kisli podlagi. Povečini se plesen kmalu še bolj razbohoti.

Varekina jo bo tudi uničila, ima pa izredno močan vonj. Seveda so to zgolj začasne rešitve. Za trajno bo potrebno odpraviti vzroke.

2.

kaj
pa… Očitno gre pri vas za zamakanje in bo potrebno prej to sanirati

Jub_svetovalec je dobro predlagal, vendar zadeva deluje, dokler so fungicidi v barvi aktivni. Potem pa se plesen zopet pojavi.

Potrebno je delati na odpravi vzrokov.

Tukaj blog/forum, kjer najdete največ konkretnih vprašanj in odgovorov o sanaciji plesni na enem mestu, plesen forum: Vaš link

New Report

Close