Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Sušilni stroj Gorenje D64225 – voda teče ven

Sušilni stroj Gorenje D64225 – voda teče ven

Ima še kdo od vas ta sušilni stroj in kake težave z iztekanjem vode pod stroj namesto v posodo?

Pred dvema letoma so nam stroj sčistili in je bilo pribluižno dve leti kar v redu (občasne manjše lužice). Pred mesecem je javljal napako (mislim, da F4) in spet puščal vodo. Serviser je rekel, da je bila cev zabasana in naj bolje čistimo.
Seveda smo potem čistili kot zmešani tudi zadaj za tistim kovinskim izvlečnim filtrom (ne vem, kaj to pravzaprav je) kot je naročil serviser.
Pa poed filtrom pod vrati sem vse s paličko in krpico okrog ovinkov zdrgnila, kolikor se je dalo (se pa tam, po moje nabira čisto preveč muck).
Ne vem, no, a se res pričakuje toliko telovadbe, da očistiš en sušilni stroj (si ne predstavljam, kako to kaka stara mama dela :)).

In, evo, imamo spet poplavo.
Zdaj pa res ne vem, kaj naj. Spet kličem na servis, jasno, saj je še v garanciji. Ampak, da bom potem, ko ne bo v garanciji, tako pogosto plačevala servis, to pa ne bo šlo.

Še kaka ideja, kaj še lahko sčistim, poleg vsega, kar piše v navodilih in kar je naročil serviser?

Kako pa stroj zgleda na vhodu spodnji del?
A ima vgrajeno dodatno mrežico za lovljenje muck-prah?(to se dodatno kupi in vstavi v stroj)
Pošlji sliko z odprtimi vrati?

cveto, takole zgleda z odprtimi vrati:

[img]https://lh5.googleusercontent.com/-5bAf0jyBgGs/Ttx4oOT4iuI/AAAAAAAACGI/5pf-eZpU4Ak/s628/susilni.jpg[/img]

Mrežico ima. Ali obstaja še akkšna dodatna ali drugačna. Ker ko dvignem to mrežico, se v ovinkih pod njo najde precej muck po nekaj sušenjih.
Je pa res, da veliko sušimo; včasih skoraj vsak dan v tednu.

nova
Uredništvo priporoča

Mrežica je OK.
Treba bo stroj malce spucati!
kondenzator obvezno!
Pol pa še cevke po strojem! Te so problem ker imajo majhen pretok!
Upam da ni zapacan plovec in črpalka!(tam je pa kar malo več dela)!

lp,A

cveto, hvala.

Mogoče je bil seviser malce preveč hiter prejšnji mesec in ni sčistil prav vsega. Nisem bila zraven (je bil mož doma) in niti ne vem, kaj je čistil.

Hja, potem je edina rešitev ponovni klic na servis. To bodo veseli. 🙂

Ti še jaz povem svojo izkušnjo z Gorenjevim sušilcem in strojem, sicer serija Alux, bolj prvi modeli, ko so prisšli na tržišče ( pa tisti ne popolnoma elektronski z displeyem, ne na dotik!)

Sušilec se je v času 5-letne garancije pokvaril 6x, očitno je šlo za “spačka” v seriji. Najprej po petih pranjih uporabe ni popolnoma posušil. Potem je začela voda teči iz njega – tako hudo, da je prišlo 2x do kratkega stika innam je tudi skurilo električno napeljavo, smo imeli še dodatne stroške z električarji, pa je bila napeljava čisto OK in na eno vtičnico vezan le en stroj! Nato so na servisu ugotovili, da je potrebno malo nadgradit, in so dodatno namontirali tisto “lovilno mrežico” znotraj stroja, ki je v našem stroju (še) ni bilo – serija je bila praktično takrat na tržišču vsega skupaj nekaj mesecev in so se verjetno še vsi na vsem “učili” – predvsem na težavah, ki so se pojavljale. Je bilo po vsakem pranju potrebno popolnoma razstaviti kondenzacijski del (odpret predalčnik spodaj levo, potegnit ven kondenzatorsko kaseto, jo vsaik (!!!) popolnoma splaknit, potem it noter z roko v globino stroja (!!!!) in ročno spucat vse “mačke”, ki so se nabrale – v stroju je stala voda!

Nato so po četrtem popravilu še v garanciji (stroj je bil na servisu skoraj vsak pol leta), v tisti zadnji del namestili dodatno neke lovilne kovionske “vilice – grabljico”, kar je preprečevalo potovanje nabranih mačkov iz kondenzacijskega dela naprej do kondenzacijske posode in po cevi stroja.

Ko je bil sušilni stroj v šestem popravilu, so enostavno “obupali” nad njim in mi pripeljali končno raje novi sušilni stroj iz iste kategorije (so končno ugotovili, da glede na stroške popravil in prevoza gore-dole (stroj je bil na servisu celo 2x v tovarni v Velenju), ki so ga imeli s popravili tega stroja, bi to lahko naredili že mnogo prej!) – ker so bili v času garanacije zamenjani praktično že vsi deli in se več kot očitno ni več izplačalo popravljat, ampak dati raje nov, izboljšan stroj.

Ta pa dela sedaj brez težav, le še vedno je potrebno po vsakem pranju ročno spucat tudi kondenzacijski predel za kondenzacijsko kaseto. torej pri Gorenjevih je nuja ročno po vsakem sušenju spucat predel za kondenzacijsko posodo – kar je včasih precej zamudno in pacasto, ampak še vseeno bolje, kot da moraš poklicat serviserja, ali pa stroj odpeljejo na servis!

Skoraj neverjetno pa, je, da se nam je sočasno kvaril večkrat že v garanciji tudi pralni stroj iz iste serije Alux ( pa ne tisti s popolno elektronskim upravljanjem, ampak polmehanski), kar dvakrat so šli k vragu ležaji in pa vodna črpalka – model ima sicer možnost centrifuge 1800 obratov, a nikoli uporabljen na več kot 1400…So tudi popolnoma zamenjali vse drobovje stroja, ostalo je le še ohišje, enkrat je šla tudi celotna elektronika k vragu. Skratka, nora izkušnja – nabolj fajn pa sred poletja, pa polno vlažnih cunj od dojenčkov in malih otrok, pa škripne pralni stroj. Še dobro, da smo imeli možnost pranja drugje. Sem pa mnenja, da bi morali v takem primeru, ko ti stroj odpeljejo od doma v popravilo in ki je še v garanciji, obvezno s servisa pripeljat nadomestni stroj, da ga uporabljaš tisti teden do deset dni, ko je tvoj stroj v popravilu. V tujini imajo tako urejeno.

Ko bo ta škripnil, ne kupim več Gorenjevega – žal. Gorenjevi stroji niso več to kar so bili pred 30-imi leti, ko smo bili z njimi zadovoljni-mehanika, bgrez hude elektronike. Ker so dandanes glede na prodajno politiko stroji tako ali tako narejeni tako, da začnejo škripat ali pa škripnejo po isteku tiste “podaljšane” garanacije 5 ali 6 let, zato da potrošnik čimprej spet kupi nov stroj….

Evo. Rešeni smo.
Zgleda da je prejšnji serviser površno opravil delo. Danes je drugi sčistil vse, kar je potrebno (ne le cev).

Cveto ali lahko opišeš kako pridem do črpalke in cevk ki jih jepotrebno očistiti. imam enak problem

za začetek poglej če je na podnu stroja kakšna povezovalna cev?(snemi -prepucaj)
Pa mogoče za začetek pihni v cevko(sivo-narebreno)ki gre na posodo za vodo.

No jaz bi lepo prosila če ima katera navodila za ta sušilni stroj (gorenje D64225)

G. Cveto, tudi mi imamo tak stroj. Že pod garancijo so ga dvakrat popravljali, ker ni posušil do konca. Smo nabavili potem “hitrejsi” pralni stroj, da so bile obleke bolj suhe, vendar nas sušilec spet heca. Je pa že izven garancije. Ko so pod garancijo popravljali so odpirali le zgornjo plosco…tam kjer so neke scetke in komande. Kaj je za naresti? Lahko na ZS?

pozdravljeni,
jaz imam takšen sušilec in v vseh teh letih dela brez vsakega problema.
sedaj ga več ne potrebujem, zato prosim, če morda veste koliko je cena tega stroja oz. ali imate navodila za uporabo, ker sem jih nekje založila.

Pozdravljeni,
Imam 13let star sušilni stroj D64225, ki suši brez problema, sem zelo zadovoljna z njim, moti pa me čiščenje in “iskanje” prašnih delcev, ki so dejansko razpršeni po celem stroju. Predvsem za filtrom spodaj, kjer z roko enostavno ne morem priti zraven in zadovoljivo očistiti vseh muck…se drugi tudi tako (po vsakokratnem sušenju) ukvarjate a tem ali ga enkrat letno pač razstavite na prafaktorje in ga očistite in je potem spet nekaj časa vse ok??
Počasi začenjam razmišljati o nakupu novega…Ali naj bom potrpežljiva še naprej? Hvala 🙂

New Report

Close