Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Zakaj na primorskem je malo montažne gradnje?

Zakaj na primorskem je malo montažne gradnje?

Pozdravljeni,

odločam se za gradnjo hiše v okolici Kopra in opažam da v naših krajih je zelo malo montažne gradnje. Zakaj se primorci ne odločamo za montažno gradnjo? Meni se zdi zelo dobra varianta glede časa izvedbe, izolativnosti, varčnosti … Kaj menite pa vi? LP

Verjetno veš, da je na Primorskem burja doma! In če bajta ni zidana, ampak ti jo sestavijo kot iz kock se marsikdo boji, da bo najmanjša burja vsem tiste kartone odnesla in ne bo od hiše ostalo nič več!!!

No, ja, kar je napisal/a DŽIMI ravno ne drži. Je pa res, da še vedno obstaja neko nezaupanje in da bo hišo kar odpihnilo. Kolegica ima montažno hišo v Vipavski dolini že 15 let, pa so močne burje vedno preživeli bp. Prav tako nekaj znancev z goriškega konca. Kar nekaj montažnih hiš je sedaj postavljenih na Krasu, v Sežani in okolici, pa po Brkinih, kjer je prav tako močna burja, pa v Dekanih … počasi se montažne hiše selijo tudi v to okolje. Po mojem je največ montažnih hiš na Gorenjeskem, Štajerskem in osrednji Sloveniji zato, ker je večina ponudnikov (Lumar, Marles, Jelovica, Rither, Kager …) s teh koncev. Npr. tudi na Dolenjskem jih je relativno malo, se pa delež montažnih hiš tudi tam povečuje.

Ko enkrat vidiš, kako se te hiše postavlja in kako so stene sidrane v AB ploščo, pa ravno tako kot zidane hiše imaš betonske estrihe notri … pa streha ima takoj par ton … ti je ravno ne odpihne prva burja. Priznam, da smo tudi mi bili rahlo skeptični, pa smo se na koncu tudi odločili za montažno hišo. Čeprav smo jo postavili šele letos (še par tednov in se selimo) je že preživela burjo s sunki do 120 km/h. Vedno pa seveda obstaja možnost za črn scenarij … samo takrat ti tudi zidana hiša ne pomaga dosti (spomni se orkanskih neurij pred leti) … zato pa obstajajo zavarovalnice …

Če te kaj zanima, pusti mail, pa se ti oglasim.

edino pravilno. Ne boste kazili domače arhitekture s tistimi ‘kockami’. Baje bodo v LJ zelo kmalu uvedli zakon, da novegradnje ne bodo smele preveč izstopati, kar je v EU že praksa. Jerta al pa neč!

Karletto se podpišem pod tvoj post! Niti slučajno ne mislim da so te hiše slabe, vsaj večina od njih! Nisem pa čisto prepričan, ali “ENA MONTAŽNA” sploh ve kaj je to montažna hiša? Sicer ni napisala koliko jih je po Krasu, nekaj jih je res ampak zelo malo!

Čist slučajno vem, kaj je montažna hiša. Če sem zgoraj kaj narobe napisala, pa popravi, ni problema. Koliko jih je po Krasu pa res ne vem točno. Osebno pa poznam 9 montažnih gradenj različnih firm, ker sem jih imela priliko pobliže pogledat, pa še za cca 10 hiš vem, da so montažne …

montažne hiše-saj niso vse enake
20 let sem živel v njej brez problema neurja,toča(poštena) in še vedno stoji pokonci
s.primorska
v sosednji vasi je gospa vri mont.hiše javušnik naročila hišo ter jo tudi kupila seveda,kadar se mimo pelješ sploh ne veš,da je montažna je čiso podobna naši,ki smo jo zazidali zato ker so punci vsi rekli,da na krasu pa že ne montažne???
kakovost pa je čisto odvisna
gospodi ki namerava na obali postaviti hišo toplo pripororočam javušnik,videl sem kako so jo postavljali,tudi natranjost je perfektna skratka priporočam
lep pozdrav

Montažna gradnja se izvaja tudi na Primorskem, brez problema. Tako kot se v drugih krajih konstrukcijo preračuna na večjo obtežbo snega, pritisk zemljine itd… se tu pač preračuna dodatno obtežbo vetra, tako streha kot stene. Povsem običajno in izvedljivo. Večji javni objekti tudi niso vsi zidani, ampak so skeleti (telovadnice, industrijske hale,…) podobno kot stanovanjska montažna gradnja, le v večjem merilu.
Natančna, kvalitetna in dosledna izvedba pa je pogoj za vsako gradnjo.

New Report

Close