Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom namesto zaves – rolo, lamele, plise?

namesto zaves – rolo, lamele, plise?

le-želim odstranit zavese z oken v stanovanju, namesto teh bi nabavili nekaj drugega, pa se ne morem odločit, kaj 🙂 toliko, da je nekaj, za samo dekoracijo prostora, da se direkt ne vidi od zunaj…ne ravno za zatemnitev prostorov, čim bolj prozorno.

ali rolo, ali lamele ali plise? pri rolojih me malo odbija to, da bodo itak ves čas spuščeni do police (kaj pa tisti, ki se dvigujejo od police navzgor in je okno “prosto” na zgornji strani?), zato se bolj nagibam k lamelnim zavesam ali plisejem…lamele so ožje, plise so širši trakovi, če se ne motim? kaj priporočate tisti, ki imate eno ali drugo? koliko to približno stane na okno?

hvala!

Meni lamele delujejo tako pisarniško, neosebno ,hladno. Boljši so mi roloji, kakšni čisto tanki, malo nagubani.

Mi imamo tud v pisarni lamelne zavese, jih doma tud zastonj ne bi marala.
Meni so všeč plise roloji (al kako se jim že reče), ki jih lahko namontiraš na okno zgoraj ali spodaj (da se potegnejo od spodaj navzgor).
Mal poguglaj, je tega polno na netu.

nova
Uredništvo priporoča

Mi imajo plisejje in jih ne zamenjam za nič na svetu 🙂 Ker smo v pritličju in vsepovsod same oči okrog nas, jih imamo v glavnem skoz malo dvignjene – od spodaj navzgor seveda … kar je meni pri teh plisejih najbolj všeč, ker imam še vedno 3/4 okna ven za gledat …

Mi imamo sicer neko srednjo debelino, ker sem hotela, da se not čisto nič ne vidi, tudi ko se prižgejo luči. če pa tega ne rabiš, je bolje vzet tiste najbolj prozorne, ki preprečijo poglede samo podnevi. Ker naše precej svetlobe poberejo…

A ja, imam dve varianti, ena na palico in druga na vrvico. Na palico je dosti bolj prijazna varianta.

Lahko prosim še poveš, kje ste jih nabavili?

hvala! ja, samo podnevi želim preprečit poglede, jaz bi pa še vseeno rada ven videla :), za zvečer imamo rulete…mene tudi zanima, kam jih iskat.

ali gre to samo za enobarvne ali lahko tudi kaj vzorčastega (za otroško sobo npr.)? ali kakšni krogci, črtice ipd, da niso samo čisto bele?

kaj pa panelne zavese (to sem prej mislila, pa sem narobe napisala, vidim)? tam lahko kombiniraš z več vrstami na enem oknu…vsaka v svoji barvi in tudi vsako lahko napraviš višje, nižje…tako bolj razgibano in pisano se mi zdi, za krasitev prostora…ima kdo to ali je to enako kot lamele v pisarnah?

Mi smo jih kupili pri Dekor senčila, kje so le-ti cenovno ne vem, ker sem šla na prvo žogo (nismo imeli veliko, pa ne bi dost prišparala). http://www.dekor-sencila.si/

Imajo vzorcev blaga kolikor hočeš, ti jih tudi prinesejo pokazat, ko pridejo izmeriti, lahko pa greš sam k njim pogledat (če recimo sam meriš okna). Mi imamo šantung ali nekaj takega, se ga po 4 letih še nisem naveličala…

mi smo pliseje zamenjali za lamelne zavese. pa ne take pisarniške, ampak lepe, kot jih vidiš na teh slikah: http://www.google.si/search?q=schiebegardinen&hl=sl&biw=1366&bih=653&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=ykhBTpG5EYPLhAf8oJSjCQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CA8Q_AUoAQ

vzrok: na oknih se je pozimi delal kondenz in smo morali vsak večer vse pliseje dat čist gor, drugače so bile šipe čist čist mokre. zato smo v spalnici in dnevni dali te lamelne, v otroški pa roloje.

imamo pa dokaj nova okna, lesena, notranja temperatura pa je med 21-22°C, niti nimamo tako vroče, pa je bilo ogromno kondenza na oknih.

http://www.google.si/search?q=schiebegardinen&hl=sl&biw=1366&bih=653&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=ykhBTpG5EYPLhAf8oJSjCQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CA8Q_AUoAQ

www.senios.si

Sama sem dala izdelat zavese k tej šivilji in so bile hitro ter lepo narejene…svetovanje je brezplačno tako, da nimaš kaj izgubiti!

Jaz sem pred kakima dvema mesecema v novo hišo naštimala po vseh oknih pliseje. Meni so ful všeč, slaba stran je edino ta, da imava zaradi sosedovih kur in enega pujsa na enem koncu hiše precej mrčesa in imam mušje kakce na plisejih. Res močno upam, da bo šlo to lepo dol, ko jih bom prala/namakala (ampak do pozne jeseni, ko se muhe spokajo, se jih ne pritaknem).

Kupla sem jih (po meri narejene, seveda) pri Asteriksu v Tržiču. Veliko večja izbira je sicer pri Marinu v Kranju, ampak so tudi konkretno dražji.

Pujsa in kur ? Imaš ti pliseje na zunanji strani ? Hahaha

New Report

Close