Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom pralni stroj pomečka cunje zato kupujem novega, kateri ne mečka?

pralni stroj pomečka cunje zato kupujem novega, kateri ne mečka?

Kot je že v naslovu, naš pralni stroj (candy) že od začetka mečka cunje tako močno da moram čisto vse speglat (in to močno) ker smo drugače kot da nas je krava prežvečila. Centrifuga nima veze ker smo probali prati na 800 ali pa na 1000 je isto, mehčalec nič ne pomaga, serviser tudi ne…

Ker nas je veliko in je cunj ogromno smo se odločili za nov stroj, zdaj pa se bojim da bomo dobili kakšnega ki enako mečka kot ta ki ga mamo.-
Izbiramo med Bochom, LGjem in BEKOm- kakšne so vaše izkušnje z temi stroji in mečkanjem cunj?

Gorenjevega nikar, če ne želite, da izbruhne požar v hiši! Naš Gorenjev pralni stroj se je po treh mesecih uporabe vžgal in smo morali klicati gasilce…

nas je tudi veliko in imamo Boschevega 8kg

nova
Uredništvo priporoča

morda preveč napolniš boben?

Meni je mečkal kadar sem imela preveč polno naloženega.Sedaj ponavadi dam v sušilca vse cote iz enega pranja, ampak jih skušam zložiti v čim krajšem času, po koncu sušenja. Če imam pa res poln pralni stroj, pa včasih razdelim na dva sušenja. Se posuši hitreje in manj je mečkanja.

Imam Bosch, 7kg, zmerno meckanje ker dam vedno centrifugo na 1200.

Ona piše, da ji mečka pralni stroj in ne sušilni.

Imam prav tako Bosch za 7 kg in mečka veliko bolj kot prej Gorenjev, ne glede na nižjje število obratov pri centrifugi. Cunje se zelo težko likajo. Nezadovoljna.

Imam gorenjevga in jih na koncu lepo zrahlja (če ne dam na skrajšan program).
Zadovoljna, ker veliko manj peglam.

Imam Gorenje in nikoli se ne bi odločila za drugega. Cunje lepo oprane, nič pomečkane.
Dela pa pa brezhibno že 6 let, čeprav perem skoraj vsak dan. Iz lastnih izkušenj
lahko rečem, da ga ni čez Gorenjev stroj

Še en glas za Gorenje v vseh pogledih.

Imeli Candy, mečkal kot zmešan neglede na to koliko sem naložila v boben, lahko je bilo veliko, lahko je bilo malo, lahko je bilo ravno prav, vedno je bilo vse trdo in zmečkano.
Kasneje smo imeli Indesit pa je bil še kar ok.
Zdaj imamo Miele, pere več kot odlično, centrifuga na 1400, perilo pa brezhibno. Včeraj sem oprala veliko pregrinjalo za posteljo, tanko prešito odejo, ki res napolne ves boben saj je res ogromna. Oprano sem vrgla na štrik in ko se je posušila je šla direkt nazaj na posteljo. Pri Candyju sem to lahko samo sanjala.

Samo bistvo je v strukturi bobna!

Edini, ki ne mečkajo pri vrtljajih, višjih ob 800, so stroji znamke Miele. To pa zato, ker ima satast boben, kar omogoča, da se perilo ne spravlja v grude in se ne lepi na stene bobna, kot pri vseh ostalih pralnih strojih. Še link:

Pozitivno izkušnjo z nemečkanjem ima kolegica le še z LG strojem, ima pa tegale:

Ta stroj je tudi odličen, ker ima program parnega pranja, tako kot profesionalni pralni stroji, primeren za alergike, pa še pralnih sredstev ne rabiš…..

Žal je tako: dober in kvaliteten stroj, ki nudi vsaj 3 najbolj zaželene zahteve vsake gospodinje ( nezmečkano in zagubano perilo, čimmanj likanja brez uporabe sušilca in čimmanj nabiranja umazanije, plesni po gumah strojev zaradi uporabe pralnih sredstev), je v cenovnem razredu od 800 eur naprej…..

Zanimiva tema. Škoda ker ni navedenih prav modelov pralnih strojev (čeprav se tudi modeli z leti menjajo).

jaz pa prisegam na Miele ! je pa res, da če je preveč perila nabasanega, večja je možnost zmečkanosti ne glede , kateri stroj imaš.

AEG

New Report

Close