Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Kakšne izkušnje imate s pralnim strojem Bosch?

Kakšne izkušnje imate s pralnim strojem Bosch?

Kakšne izkušnje imate s pralnim strojem Bosch?

Odlične, za moje pojme eni boljših pralnih strojev.

Pred njim imela vsa leta Gorenje, razlike v kvaliteti pranja ne opazim.

nova
Uredništvo priporoča

Prej sem imela Gorenje, zdaj imam Boscha.
Ni tako hrupen (a to je verjetno odvisno od modela), perilo je na enakih obratih bolje ožeto in z enako količino mehčalca bolj mehko.
Opažam tudi, da določene madeže Bosch z enakim čistilom in enakim programom pranja bolje odstrani.

Črpalka za odvod vode!
Rada se zlomi, zakaj pa ne vem!
Pa je isti proizvajalec kot za Gorenje!
Pa tudi ohoho dražja je v kompletu z ohišjem!

No, jaz sem prej imela Gorenje in zdaj Boscha, nadražji Gorenjev model in zdaj ne najdražji Boschev, pa nisem zadovoljna. Gorenjev, kupljen pred 9 leti, je tiho pral, perilo je razrahljal po koncu pranja, centrifuga pa je kljub temu tako ožela žehto, da je bila v sušilcu hitro suha. Vendar so šli ležaji in ker je bil stroj že star osem let, smo raje kupili novega. Boschev je res eko, porabi zelo malo vode, perilo pa ni tako dobro oprano, če ne nastavim dodatnega splakovanja, tudi ni dovolj splaknjeno. Centrifuga je glasnejša, pa še stroj po koncu pranja zoprno piska. Najbolj mi gre na jetra, da centrifuga, ki ima manj obratov kot pri Gorenju (1400 namesto 1600), cunje zabije v boben. Prej sem iz sušilca pobirala perilo, ki ga skoraj ni bilo treba likati, zdaj je vse pomečkano.

take, da je GLASEN!

To pomeni, da ta centrifuga ožame bolj… znižaj vrtljaje!

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Centrifuga je res glasna, samo pranje pa ne. Jaz ga imam svojih pet let (če me spomin ne vara) in ni bilo nobene okvare (trkam); berem, da mnogi nimajo takšne sreče. Opere pa tudi v redu. Sicer nimam sušilca, tako da ne rabim hude centrifuge, ampak se mi zdi že tisoč obratov čez glavo dovolj.

Jaz ga imam 4 leta. Moj prvi stroj, prej sem prala z maminim najcenejšim Gorenjem.
Meni se zdi da Bosch slabo izpira, saj vedno pogosteje ostanejo madeži od praška na temnih cunjah. Od kar imam otroka vedno dajem dodatno izpiranje, a ni razlike. Serviser mi je svetoval, naj pogledam, če se je sifon zamašil, a je popolnoma OK, tako da to ni vzrok. Ožme prima, imam rada visoke obrate, da se hitreje posuši. Zmečkajo pa visoki obrati itak vedno. Pokvaril se mi ni še nikoli, 2x se mi je zamašil zaradi nogavičke, a sem sama očistila filter (ki ga je pa noro težko odviti – tehnološka napaka, če mene kdo kaj vpraša). Hrup pri ožemanju je odvisen od tega, koliko je boben napolnjen in s čim. Mene ne moti. Piskanje po koncu pranja sem ugasnila. Super mi je, da se ga da programirati in je zjutraj žehta oprana. Tudi program za ročno pranje je super, mi ni ničesar uničil, pa perem veliko volnenih puloverjev. Tudi madeže dobro opere, sem včasih kar presenečena, kaj vse gre ven.
Jaz bom pri naslednjem nakupu še malo Mieleja prečekirala, ker me vidni ostanki praška precej motijo. Z vsem drugim sem zadovoljna.

To pomeni, da ta centrifuga ožame bolj… znižaj vrtljaje![/quote]

Ne, ni res, manj ožame, kar vidim po kondezacijski posodi v sušilcu, ki je zdaj hitreje polna, in po daljšem sušenju. Je pa Gorenjev stroj imel na koncu pranja neko funkcijo, da se je perilo pretreslo.

Mogoče predoziraš prašek? Moraš vedeti, da proizvajalci navajajo čisto prevelike količine (da seveda čim več porabimo in čim prej spet kupimo), poleg tega se pri nizkih temperaturah dejansko slabše topi. Jaz za temna oblačila vedno uporabljam gel, že pri 40 stopinjah pa ni več težav zaradi praška. Dajem ga pa manj, kot piše na škatli.
Ti programi za občutljivo perilo in za ročno pranje so pa res super, jaz operem vse v stroju, tudi tisto, kar naj bi bilo strogo prepovedano in tabu.

Ne verjamem, da predoziram prašek, ker ga dam skoraj pol manj od predpisane količine. Je pa res, da gela ne uporabljam. Menda gel zapacka stroj. Morda bi morala prašek stopiti v vreli vodi in ga zliti v dozirnik. 🙂 Ampak morda imaš pa prav glede temperature. Ker sem zadnjič, ko so bili fleki, res prala na 30, sicer večinoma na 40, razen, če je kaj novega in izrecno zahteva 30 stopinj.

Zelo dobre, prej sem imela Whirpool – zanič.

Ne verjamem, da predoziram prašek, ker ga dam skoraj pol manj od predpisane količine. Je pa res, da gela ne uporabljam. Menda gel zapacka stroj. Morda bi morala prašek stopiti v vreli vodi in ga zliti v dozirnik. 🙂 Ampak morda imaš pa prav glede temperature. Ker sem zadnjič, ko so bili fleki, res prala na 30, sicer večinoma na 40, razen, če je kaj novega in izrecno zahteva 30 stopinj.[/quote]

Tole je meni zanimivo prebrat, ker imam jaz ravno obratno informacijo, da prašek (slabo stopljen, seveda) zapaca stroj 🙂
Mogoče pa ta sploh ni tako slaba, da bi prašek prej stopila v topli vodi.

Slabe izkušnje. Sama sreča, da ima 5 let garancije, ker je serviser sigurno vsake pol leta pri nas.
Moj naslednji stroj sigurno ne bo Bosch.

Pa še to – tudi meni pušča sledi od praška na perilu, pa ga sigurno ne dam preveč. Raje manj.

Jaz za temno perilo vedno uporabljam gel in je problem rešen. Imam pa Ariston, ne Boscha, tako da ni problem v Boschu.

Jaz za temno perilo vedno uporabljam gel in je problem rešen. Imam pa Ariston, ne Boscha, tako da ni problem v Boschu.[/quote]

Saj sem tudi jaz začela uporabljat gel, ampak v bistvu problem s tem ni rešen. Stroj še vedno slabo izpira in prašek ostaja na perilu, samo vidi se ga ne. 🙂

Dobre, Candy mi je podn.

Pri mojih starših so imeli Bosch in je bil serviser zelo pogosto pri njih. Po ene petem obisku je razložil očetu, kako se ga popravi – ker je bilo vedno eno in isto narobe, sistematsko – od takrat naprej je pač oče 1-2x na leto to delal. 15 min dela, pač.

Mi imamo Elektrolux že 10 let in super zadovoljni.

New Report

Close