Najdi forum

cena elektroinstalacije

Pozdravljeni!

Zanima me vaše mnenje o ceni celotne prenove instalacijev v starejši hiši. V ceno 5500 Eur brez DDV-eja je všteta elektro instalacija za pritličje (100m2),mansardo(40m2) in klet (40m2).V ceno je vključena des omarica, šibki tok,….Obnova samo pritličja in mansarde pride 3.400 Eur z delom,kar se mi zdi preveč, ker je material za vse pod 1.500 Eur.Instalacija je najbolj preprosta nobenih posebnih reči. Koliko se ponavadi zaračuna za tako delo?

Lp

Morda je cena res malo visoka. Ampak treba je videti elektroprojekt.
Če je starejša hiša, so stene lahko debele in so tudi ometane. Kvaliteta ometa je vprašanje. So tudi hiše, kjer pri izsekavanju žlebov in odprtin pade za dve lopati materiala dol in so takoj problemi.
S tem je več dela pri vgradnji podometne instalacije.
Cena za delo je okoli 10 EUR po dozi (pavšal) vgradnja števčne in etažne omare in ostala dela nasploh od 15 EUR/uro naprej.
Treba je še računati meritve in tehnični prevzem.

Je možno da drobni material (mavec,sponke,žica,označevanje,vezava) za celo enodružinsko hišo (120m2 + klet) pride 1100eur? Razumem da je všteto zraven še delo,ker ga ni napisal posebej,samo sem že pri žicah,ceveh in še nekaj drobnarij izračunal razliko 2000EUR za delo!
Pa kakšna je praksa pri predračunih se piše cena dela zraven materiala,ker meni se zdi bolj pregledno in prav, da sta material in delo ločena.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Izvajamo elektro inštalacije in v kolikor boste potrebovali konkurenčno in transparentno ponudbo, me prosim kontaktirajte oz. mi pošljite kontakt, da se lahko pogovoriva o ponudbi. Zagotavljam vam konkurenčno ponudbo in kvalitetno izvedbo del.

Hvala in lep pozdrav.
K.B. GRIFON
Boštjan Knez s.p
041 749 902

Iskreno se mi cena za elektroinštalacije niti ne zdi tako zelo visoka, je pa treba pogledati, kaj vse je bilo v ceniku zajeto. Sicer pa lahko tukaj preverite povprečne cene električarjev v Sloveniji za različne storitve: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/elektricar/elektroinstalacije-cena-elektricar-koliko-stane

To je normalna cena

New Report

Close