Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom centralno ogrevanje plin ali elektrika

centralno ogrevanje plin ali elektrika

Odločam se za centralno ogrevanje. Imam možnost za ogrevanje na zemeljski plin in ponudbo za centralno ogrevanje na elektriko s pečjo eloblock od proizvajalca Vaillant. Zanima me, če ima kdo izkušnje z novejšimi električnimi pečmi za centralno ogrevanje. V vseh prostorih bo talno ogrevanje ( nizka temperatura).
Hvala!

glede nato da imas talno si omisli toplotno crpalko zrak voda, in poraba elektrike bo 2 do 3x nizja kot samo z elekt. pecjo. Edini raazlog proti je ce si v zelo mrzlem predelu doma, ali pa ce imas sosed cisto zraven, npr 10 metrov stran od lokacije crpalke.

V vsakem primeru vam priporočam PEČ NA PELETE
Oglejte si jih preko te povezave – http://www.bolha.com/kotli-gorilniki/kotel-hidro-pec-na-pelete-prikljucitev-na-obstojec-centralni-sistem-ze-za-1-709-eur–oglas1272591128
http://www.indema-m.si/duchessa_plocevina.html
http://www.indema-m.si/melinda_plocevina.html
S temi pečmi ogrevate 70-80 2/m stanovanja za 220 eur za celo kurilno sezono.
Vse so avtomatske od vžiga do regulacije temperature in imajo vgrajeno tedensko nastavitveno uro.

INDEMA B&D Markun s.p.
Ferrarska 10
6000 Koper
GSM. 031 298 377 Tel.: 05/639 38 65
mail: [email protected]
http://www.indema-m.si

nova
Uredništvo priporoča

ja valda a si ti na glavo padu?
mam dva kolega ,ki imata to peč,eden 100 kvadratu,drug 85 in veš kolk pokurta?
od 140 do 200 eur na MESEC!

plus tega morš met SKLADIŠČE za pelete,pa še v osnovi napram plinu je precej dražja(sama centralna)! NE PRODAJAT BUČ!!!

Ogrevanje na elektriko je primerno za ogrevanje tako stanovanj kot tudi manjših hiš. Ob primerni izolaciji objekta se dolgoročno ogrevanje na elektriko povsem izplača. Lahko da bodo stroški za energent višji kot pri plinu ( pa še to velja le za zemeljski plin), toda upoštevati je potrebno tudi vse dodatne stroške za letne servise plinske peči in podobno, kar pri električnem ogrevanju odpade. Poznam primer, kjer so se odločili za prehod iz ogrevanja na plin ( UNP v plinohramu), na električno ogrevanje z varčnimi električnimi radiatorji, saj so bili mesečni računi za plin astronomski. Ogrevanje na elektriko je verjetno najbolj smotrno ravno z varčnimi električnimi radiatorji, saj je ta način ogrevanja direkten in predstavlja najmanj izgub. Električne peči so primerne za zamenjavo v primeru ogrevanja na UNP.

Stanovanje trenutno ogrevam na UNP, kar je trenutno najdražja varianta. Peč sicer še dela, vendar se bliža koncu življenjske dobe. Zanima me, ali je sploh mogoče iti s plina na elektriko, da ostane ista napeljava, ali razlika že pri sami nabavni ceni peči in vzdrževanju (plinsko peč je treba načeloma vsako leto očistiti), nato pa še seveda pri samem računu za elektriko.

Trenutno za ogrevanje dam od sto do 120 evrov na mesec za trisobno stanovanje.

Sama sem naredila samo izračun za ogrevanje z inverter klimo in prišla do podatka, da bi se prihranek zaradi visoke začetne naložbe v klimo poznal šele po desetih letih, takrat je pa najbrž že skoraj čas za zamenjavo klime? Plus klima se sliši in piha, kar mene zelo moti.

Priporočam peč na pelete in seveda hidro sistem! Najceneje in energetsko varčno! Pošljite poizvedbo pa boste izvedeli več.

Podjetje ima ugodno ceno tudi za bakrene cevi FI 8, pa me zanima, če se jih da kjerkoli uporabiti?

Lep pozdav,

Tom

Zanima me, če lahko uporabim za instalacijo bakrene cevi FI 15, debelina stene 0,60 mm?
Dobim jih za ugodno ceno.

Lep pozdrav,

Tom

DEnis

ko si tolk vešč v tej zadevi (KAO), pa mi povej sledeče –Hiša ,novogradnja 12 cm fasade,potrebnega je ogreti približno 100m2,(radiatorji plus talno),centralna dela od 7h do 22h!
govoriva v obdobju zime, KOLIKO BI PO TVOJI FORMULI PLAČEVAL MESEČNO ZA OGREVANJE NA PELETE!!!!! pol ti pa še jaz napišem obrok na mesec za zemeljski plin!!
Aja, v stanovanju more biti cirka 23 stopinj!!

Pa ,če se tida mi še povej kolk pride ta centralna,ki tako dobro ogreje in tako poceni!!

Moj kolega ima peč na pelete Duchesa Idro pa pravi, da ga je prišlo ogrevanje to zimo okrog 80€ na mesec. S tem, da ima on okrog 120m[sup]2[/sup] ogrevalne površine. Mu čisto verjamem. On ima okrog 21 stopinj v hiši, pa še bojler ima priklopljen na to peč. Tudi jaz se bom verjetno odločil za tako varianto – cena plina je vezana na nafto, ki se samo draži, elektrika bo pa tudi vedno dražja :))

tudi mi se ogrevamo na UNP, ampak so cene ogrevanja to leto že astronomsko visoke (za 120 m2 stanovanje plačamo ogrevanje 220 €/mesec v zimskih dnevih). Vedno bolj smo odločeni, da se bomo začeli ogrevati z grelnimi ploščami (prijatelj jih je že nabavil in je plačeval elektriko za 56m2 stanovanje v zimskih dnevih 50 eur za ogrevanje – 22 C). Ker je zelo zadovoljen se bomo tudi mi odločili za te grelne plošče SUNJOY (www.dominogrevanje.si)

No, zdaj se moraš samo še odločiti, ali so to res vaši prijatelji, ali ste to vi sami ali pa je dominogrevanje tvoja firma … Ker v eni drugi temi zase pišeš, da že imate te plošče in da za 56 kvadratov plačujete toliko in toliko.

Itak je pa cel sestavek napisan tako prozorno, da je z aviona očitno, da gre za reklamo.

Priporočam ir panele od ekosena, saj nudijo 12 mesecev možnost vračila, če je poraba višja kot so vam obljubili. Mislim, pa da imajo največ izkušenj v Sloveniji glede tega načina ogrevanja

tijana000 ,
da se bosta lažje pogovarjala : Hiša že v uporadi in sicer ogrevanje (130 m2) na plin (bomba) ; poraba denarja za ogrevanje 2500 – 3000€ (morda še kakšen več € več).
Lani prehod na pelete : peč od prodajalca iz Štor; investicija okoli 6500€; dobil subvencijo; poraba denarja za ogrevanja , za lansko sezono , za hišo 130m2 650€ za pelete.
Nimam pa kakšno konkretno izkušnjo z mestnim plinom; poznam nekaj prijateljev , a noben ne pove konkrteno koliko “” €”” zapravi??

LP

vprašanje,… kolikšna bi bila mesečna poraba (ali lažje strošek) za cca 40m2 stanovanje z električno pečico denimo:

http://www.mimovrste.com/artikel/3720053828/elektricna-stenska-naprava-za-centralno-ogrevanje-vaillant-eloblock-ve-6

hvala za info – če mi zna kdo sploh odgovorit

lp

ug

mene tudi zanima če se kdo ogreva z centralno električno pečjo 6kw od vaillanta in kakšne so izkušnje,

hvala za info

lp Jan

Spoštovani,
imam stanovanje 35 m2, ki ga ogrevam s centralno pečjo na elektriko (Vaillant stara 7 let).
Temperatura je cca 22C. Mesečni račun za elektriko pozimi je cca 70 E, v kar je vštet še bojler
(50 l), pralni stroj, steklokeramična plošča, el radiator v kopalnici (dodatno ogrevanje) in drugi manjši porabniki. Ne potrebuješ dimnikarja, letnega servisa peči in karkoli drugega.
Ali je znesek na položnici visok presodite sami.

hvala štajerc,
zanima me samo če je možnost enofaznega priklopa 1*25, v trgovini kjer prodajajo peči pravijo, da bi 38 kvadratnih metrov lahko ogreval tako da bi peč zmanjšal na 4 kw in zadostuje enofazni tok, seveda pod pogojem da nimaš prižganih vse stvari v stanovanju naeenkrat. A pri tebi peč dela na 6 kw?

že vnaprej hvala za odgovor

New Report

Close