Najdi forum

Pvc vinil talne obloge

Pozdravljeni,

zanima me, če ima kdo izkušnje s temi talnimi oblogami (različne vrste imitacije lesa, švicarski proizvajalec Lico, prodajalec Alpod, 1 cm debeline). Precej se nagibamo k temu da bi jih dali v dnevno, kuhinjo in celo v spalnice. Res lepo za videt, naj bi bilo praktično za vzdrževanje in trpežno. Za dokončno odločitev nam manjka, da kdo ki je to izbral, deli svoje izkušnje. Ali pa kritika nekoga, ki tega ni izbral in zakaj 🙂

lp

pa še link:

http://www.alpod.si/pvc-vinil/galerija/

So zelo obstojne,za močno obremenjene prostore,hm kje videt, ja poglej v prodajalne Intersport, je položeno z tem materialom. Za domače okolje zelo močna odločitev, slobost ni topline.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

saj videli smo, izgleda super, samo ne poznamo pa nikogar ki bi to imel doma, zato pa se tudi ne moremo odločit dokončno :/

lp

Super zadeva, velik sem tega položil in so vsi zadovoljni, mora biti narejeno kak treba in ne bo problemov. Pa kar se tiče toplote, vse so talne obloge hladne dok se ne zagrejejo, to ni razlog da se odločite za nekaj ker je topleje a ni vam všeč.

Hvala parketar. Pa še, a bi bilo primerno tudi za kuhinjo (drsanje s stoli)? In pa vprašanje za čiščenje, glede na to, da so te deske take grobe, hrapave? Se ne zažre umazanija?

Hvala, hvala

Jest sem ga dal v kuhinjo (Alpod)…beljen hrast……super…..zadovoljen…stoli mu ne morejo nič….topel….mam ga cca 3 mesece….o umazaniji ne duha ne sluha

pa srečno

hvala tudi tebi seba. zdaj je že 2 : 0, hehe. še eno vprašanje imam. bog ne daj da bi vse naenkrat vprašala 🙂
kaj je to nujno lepit, ali se lahko tudi samo položi (kot laminat) oziroma kaj je bolj priporočljivo.

Zdaj pa res konec vprašanj. hvala

polaga se kot laminat….se ne lepi…..men so svetoval v Prestranku da direkt na beton polagaš….brez pene…..to je pa zdej odvisn od posameznika

če je še kakšno vprašanje kar vpraši….zato smo tu

Hvala seba.
Ko smo obelodanili našo odločitev, je padlo par komentarjev na morebitno škodljivost pvc-ja, predvsem od starejših, kaj vse naj bi vseboval, kadmij ali kaj jaz vem kaj še vse, če je sploh res ??? Saj, če mene vprašaš, parket tudi ni sam les, je tudi lepilo notri, pa lak… Mogoče še kaj o tem, če ste imeli pri vas tudi take pomisleke? Sicer na strani alpoda piše da je neškodljivo, ampak …

lp

nobenih pomislekov….ko smo to videli in kako zgleda….ter obstojnost….nismo premišljeval….konec koncev….kaj tudi vse jemo pa s e noben ne vpraša….vso srečo

lp

Slučajno sem zasledila to temo in ker bomo spomladi nekaj morali izbrati za našo hišo me zanima, kakšna je približna cena?

Zanima me tudi kakšen je zvok, ko hodiš po njem (malo čudno vprašanje ampak trenutno imamo nek laminat, na katerem se čudno sliši ko hodiš, ko ti kaj dol pade sploh pa ko pride v hišo kuža). Parket se mi zdi glede zvoka vredu, vendar precej občutljiv, ploščice pa so tako hladne,….

Poglejte še na http://www.marmo.si, imajo zelo lepe zadeve. Tovrstne talne obloge se lepo obnesejo v ambientih, več o opremljanju pa na http://www.notranjaoprema.com

hvala!

Veste morda kakšne so okvirne cene?

cene so od 30evrov/m2 pa naprej, odvisno od materiala in podlage.
Lp.

V Alpodu so 36/m2. Prednost pred laminatom naj bi bila tudi v tem da ni tega zvoka, ki ga omenjaš, poleg tega pa je antistatičen.

Nas še vedno skrbi morebitna škodljivost materiala, čeprav piše, da je zdravju neškodljiv. Če me še to kdo prepriča da je res OK, potem ni dileme 🙂

Hvala tudi za namig marmo.si.

lp

Darinka….4 mesece živimo s tem…in še smo živi hahahahahahahah

lp

:))))

Pozdrav!
Jst ga že nekaj časa polagam pa mi ni nič poznat:)
Veliko zdravstvenih domov je položenih,poslovnih prostorov,kuhinj in podobno,brez skrbi položite ga tudi vi. Namig: v italiji se da zadevo dobiti ceneje
Lp.

mi2 imava položenega kuhinja, hodniki; ne morem prehvaliti, trpežno enostavno čiščenje.
komaj čakam da bo v dnevni parket za vn vržt, da še tam položimo plastiko.

tašča ima tla v celem stanovanju pa se tudi ne more prehvalit

New Report

Close