Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Merjenje sevanj v spalnih prostorih

Merjenje sevanj v spalnih prostorih

hej!

radi bi izmerili sevanja v naših spalnicah. mi poveste, če imate s kom dobre izkušnje in kakšna je cena?

hvala

ti Novaka, bioenergetik, zdravilec itd. – je zastonj. Lokacija: Povšetova, nasproti zaporov.

gremo razmišljat mal drugač, magari outside the box… kaj bolj seva? elektronske naprave itn. k se jih lahk znebiš al vse tist kar gre dnevno konstantno skoz nas, skoz bajte v obilik radio, tv, gsm signalov, wifi signalov itn. ?

v glavnem, seval bo skoz pri vsakmu prebivalcu tega planeta, tko da bv najemat neke “strokovnjake” za te meritve.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.
nova
Uredništvo priporoča

jaz že razmišljam iz škatle: in to je, da naredim, kar morem zato, da bom boljš spala. se pravi , da iz spalnice spravim vse elektronske naprave, lahko pa tudi posteljo obrnem tako, da mi ne bodo te talni tkokovi sevali čez telo.
“Priporočam”: kako to, da tale nova za svoje delo ne računa?

če si prepričana, da boš zarad tega bolj spala, potlej izvoli. sam tist gsm oddajnik 300m od bajte/bloka bo pa še zmer seval 😉

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ko boš zmerial sevanje pojdi še do strokovnjaka, ki ti uravna frekvenco delovanja notranjih organov. Če boš potem še imela kaj denarja odveč, ga prinesi še meni, ti zrihtam stekleno piramido za ob posteljo. Ostalega pa lahko rukneš z lopato skozi okno. Za placebo efekt se da tudi ceneje zmenit kot je merjenje raznih silnic.

Imam zelo učikovit nasvet za prijetno spanje: manj razmišljaj, pa več fizično delaj.

Ne nasedaj, da ti bodo ene ploščice pomagale … To je lari fari .. Seveda ti pridejo izmerit sevanje, ploščice pa oderuško zaračunavajo … Pa vsem enako rečejo – povsod je sevanje … Zaupajte logiki … informacije, ki so čisto dovolj, najdeš na internetu.

Spet sami ta pametni monovci, z gunčijem na čelu! Kar sprašuje avtorica je čisto na mestu. To tudi mene zanima, kje najti koga da to izmeri in cena.
Drugače pa popolnoma drži, da JE pomembno kje spiš in kam je obrnjena postelja. Elektro naprave pa menda že pospraviš ven iz spalnice, ker tam nimajo kaj iskati.

Ko sem še živela doma, se spomnim, da so starši tudi kupili te ploščice – imeli smo jih povsod – ena ploščica pa je bila (takratnih) 50 nemških mark. Ne vem če je bil kakšen učinek…

kdorkoli vam bo prišel merit , vam bo nameril :)) z namenom , da vam proda neko zaščito ! sami pa to naredite tako , da na mesto kjer spite , postavite neko rožo , recimo vijolico ! če nenavadno hitro uvene , pomeni da je res sevanje !
najboljša zaščita je , da pod posteljo naložite navadno slamo …le ona prestreže vsa negativna sevanja ! ker je pa tako preprosto , marsikdo ne verjame !

EDINI, ki lahko kompetentno merijo sevanja so strokovnjaki iz Inštituta za neoinizirajoča sevanja. Vsi ostali so nakladači, ki kvazi merijo z napravami, ki sploh ne merijo sevanj, ampak nategujejo folk s tem, da VEDNO ravno v spalnici in otroški sobi navijejo one svoje napravice, da ravno tam najbolj piskajo.

Da lahko kompetentno meriš neionizirajoča sevanja, moraš biti najmanj inženir elektrotehnike ali fizike, posebej usposobljena za to. Imeti noraš kalibrirane merilnike s ustreznimi certifikati.

Pozitivna in negativna sevanja NE OBSTAJAJO, to bi vedeli, če bi vsej na pol poslušali kakšno fiziko in kemijo v osnovni ali srednji šoli. Sevanja lahko delimo samo po energiji (oziroma frekvenci) in intenziteti. Vse ostalo je nategovanje naivnega folka.

Vsi ti pridejo merit zastonj, pol ti pa povejo” ja gospa to pa ne bo dobro, ampak imate srečo, da ste ravno nas poklicali, mi imamo pa nekaj za vas, pa ni drago,pa zelo pomaga, pa lahko tudi na 14 obrokov plačate….”

Res je nekoliko star tale thread pa bi vseeno rad malo napisal… k nam je prišel gospod iz Bosne, s profesionalno napravo za merjenje in nameril sevanja točno tam, kjer smo jih izmerili tudi sami z nihalom. Prav tako je določil najslabše točke – tam sta spala moj oče in sosed… poudarek na sta, ker sta že oba pokojna (rak). Prav tako je do potankosti zadel naše zdravstvene težave, enako kot bi jih bioenergetik, poleg tega je s ploščami uspel nevtralizirati vseh 6 ali nekaj takega škodljivih sevanj, ki jih ta profesionalna merilna naprava zajame (več vrst zemeljskega, vodnega in kozmičnega). Omili tudi sevanja elektronskih naprav, razen varčnih žarnic, ki kot se je sam izrazil so ‘stroj za ubijanje’. Seveda smo šli kasneje preveriti z nihalom in je škodljivo sevanje dejansko izginilo, ostala pa so ostala neškodljiva sevanja (zemeljsko ipd). Posledica je prijetna zaspanost do močna utrujenost ca. 1-2 mesec (odvisno od moči spremembe).
V glavnem, mene je prepričal, fizično počutje po treh mesecih je npr. pri športu povsem drugačno, zadeva se pozna tudi na miselnem fokusu (lažje dolgotrajno učenje, brez nepotrebnih spreminjanj cilja) pa še sonce me skoraj ne more opeči več 😀

ps. nimam kontakta ampak, če koga res zanima naj se oglasi tukaj pa se bom pozanimal.. aja plošča je 150 €, običajno pridejo ca. 3 na 70 m2 (dobro obsevano stanovanje), ampak sem prepričan da se da kje izbskati tudi koga iz Slovenije

Dober dan,

vprašanje je bilo zastavljeno že nekaj časa nazaj, a kljub vsemu menim, da je tema še kako aktualna, zato vas vabim, da si ogledate našo spletno stran
http://www.meritvesevanj.si
in spletno stran Inštituta za neionizirna sevanja (INIS).

Tema vsekakor ni zanemarljiva, saj so mejne vrednosti elektromagnetnih sevanj omenjene celo v Uradnem listu – Uredba o elektromagnetnem sevanju v naravnem in življenjskem okolju (povezavo najdete na naši spletni strani).

Nikakor ni res, da vsa sevanja prehajajo prek nas – če bi bilo tako, bi tudi mikrovalovi v mikrovalovni pečici brez učinka prehajali skozi živila, kar pa nikakor ni res, kajne?

Spanje je izjemno pomemben proces in elektromagnetno sevanje dokazano vpliva na raven melatonina, zato je zelo pomembno, da v prostorih, kjer spimo, prisotnost elektromagnetnih sevanj minimiziramo.

Meritve izvajamo inženirji elektrotehnike in vam na osnovi dognanj v znanosti in pridobljenega znanja svetujemo, kako ukrepati.

Lep pozdrav,
mag. Katarina Kerševan
http://www.meritvesevanj.si
Tekma d.o.o., Ljubljana

Tile so pri nas zmerili sevanje, smo izredno zadovoljni, pravijo da so razne zaščite larifari in samo nateg. Sami računajo okoli 200 eur da pridejo pomerit in izmerili vam bodo zemeljska in elektromagnetna sevanja

radiestezija.com[/url]

Pri nas je toliko šarlatanov, še posebej so nevarni tisti z odekami.
Pride zastonj in potem proda deke za par sto eurov, ki ne pomagajo nič, taki šarlatani so recimo FULL POINT, ki je verjetno največji pri nas, prodaja prevleke, ki niti malo ne pomagajo, polnijo si samo žepe

http://sticna.rkc.si/sl/szl_8.html

Drugi šarlatan razen fullpointa je seveda altera, ki pride na dom z namenom prodat ogromno zaščit in prevlek in odide polnih žepov denarja…debilni prevarant

Kaj pa elektricni vodi? Recimo stanovanje v prvem stuku, cez katerega leti vsa instalacija za vsa ostala stanovanja 10 nadstropnega bloka?

New Report

Close