Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Kje res poceni kuhinje in ostalo pohištvo?

Kje res poceni kuhinje in ostalo pohištvo?

NOVO ALI RAJE RABLJENOOO

Z fantom si urejama svoje stanovanje, ker sva z denarjem res na tesnem iščeva
poceni pohištvo. Od kuhinje ( z aparati ali brez) ter jedilna miza in stoli,
spalnice( postelja in omara, kopalnice, kavč in regal za tv ter kakšne police.
Gledam res lepe kuhinje ampak so tako drage. Tega si ne moreva privoščit.

Tale mi je NORO dobra.
http://www.spac.si/index.php?mact=Album,m5,default,1&m5albumid=1&m5pictureid=1&m5returnid=62&page=62

Gledala sem tudi preko Bolhe rabljene, ampak raje bi novo. Ve kdo kje so kakšne
bolj moderne poceni kuhinje? Ne iščeva velike, bolj majhno, no saj skoraj
vseeno, zraven kuhinje bo še jedilna miza z stoli in kupila še bova pregrado,
verjetno v obliki poličk ali kaj okrasnega, na drugi strani pregrade pa bo
manjša dneva, torej kavč, mizica in regal za tv ker police za knjige in
okraske. Iščeva tudi svetila, vse za stanovanje od A do Ž. Ko gledam po netu
skorajda zraven ni nikjer cene,tako da ne morem vedet koliko stane izdelek.

Ali pa bi kar rabljeno. Na Bolhi se najde kaj rabljenega in ohranjenega ter lepega. Kaj pa menite o tem?

opomba: popravek uporabniškega imena (velike tiskane črke)

je cena po naročilu od 500 do 1.500 € tekoči meter, odvisno od materiala in dodatkov

Ikea?

nova
Uredništvo priporoča

Če bi bila sama na tesnem z denarjem, bi vsekakor kuhinjo (pa tudi ostalo) kupila v Ikei, saj glede na nizko ceno, dobiš dokaj kvalitetno pohištvo. Podobno kuhinjo, ki si jo pripela v linku ima kolega in izgleda fantastično. Stokrat boljše kot v raznih diskontih (ala Dipo).
Pripenjam link (če bo prava kuhinja), imajo jo v različnih barvah, v rdeči sigurno (3 slika od 23):
http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/kitchen/tools/kitchen_rooms_ideas

Mi smo poceni kuhinjo dobili v HArvey Normanu…blok kuhinja ki ji lahko dokupiš elemente…2,6 metra kuhinje za mislim da 1500 EUR vključena pečica, steklokeramična plošča, vgradni hladilnik, vgradna zamrzovalna omara (mala), napa in pomivalno korito. Vsa bela tehnika gorenje.

Zakaj ima Ikea dvojne cene pri večini kuhinj? Naprimer 2.200 eu in 550 eu. Torej se prodaja po delih?
V tistih kuhinjah so že všteti aparati ali ne?

Če bi bila sama na tesnem z denarjem, bi vsekakor kuhinjo (pa tudi ostalo) kupila v Ikei, saj glede na nizko ceno, dobiš dokaj kvalitetno pohištvo. Podobno kuhinjo, ki si jo pripela v linku ima kolega in izgleda fantastično. Stokrat boljše kot v raznih diskontih (ala Dipo).
Pripenjam link (če bo prava kuhinja), imajo jo v različnih barvah, v rdeči sigurno (3 slika od 23):
http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/kitchen/tools/kitchen_rooms_ideas%5B/quote%5D

Tudi jaz bi kupovala v Ikei. Cene zmerne, kvaliteta dobra.

Ker je to cena za klasično postavitev. Obstaja pa cena za posamezen element, sestavi si kuhinjo v načrtovalcu in ti sproti sešteva vse.

Vse se prodaja po delih, razen določenih modelov. To pomeni, da lahko dokopuješ, kaj potrebuješ.

V lesnini kuhinja mystik

Kuhinjo težko vzameš rabljeno, ker je pač sestavljena glede na dotično kuhinjo in redko paše v drug prostor.
Poskusiš lahko še z eksponati – samo to moraš redno čekirati in jih ujeti. GA ima recimo sprotna znižanja eksponatov, vendar jih tudi hitro proda. V salonih jih imajo občasno – Slovenijales Bivanje je imel za smešno ceno res lepe kuhinje – če ti seveda gre v prostor.

Pri Ikei je mogoče ena od prednosti tudi, da vzameš zdaj res tiste najcenejše možne fronte in jih kasneje, ko bo denar, zamenjaš za takšne po svoji želji. Ker so korpusi enaki za vse modele.
Ostalo pa komot rabljeno, razen seveda jogijev in podobnega, zakaj pa ne.

Evo ena rdeča kuhinja, žal pa nimam pojma, kaj za ena kakovost je to:

http://www.bolha.com/kuhinje-z-aparati/kuhinja-nobillia-z-vsemi-aparati-oglas1272616981

http://www.bolha.com/oglas1272604838/vrhunska-cena-kuhinja-z-vsemi-vgradnimi-aparati-jedilna-miza-4-stoli

Kuhinjo bi definitivno kupila v Ikei, ker so poceni in zelo kvalitetne. Predali so prva liga, prav tako panti z amortizerji (na vratih in predalih). Jaz glede kvalitete nimam nobene prpombe. Vratca lahko izbiraš od cenejših do dražjih – je nekaj razlike v kvaliteti. Omare pa so vse enake in OK.

Mi smo za 1.067 € dobili dobre 3 metre kuhinje (brez bele tehnike), in sicer:
– visečo kotno omarico 60 x 60
– 3 m dodatnih visečih omaric (od tega je en par vrat steklenih, 40 + 40)
– predalnik 40 cm
– omara za vgradno pečico in kuhališče 60 cm
– kotno omaro 90 x 90
– omaro z vrati 40 cm
– omaro z vrati in 1 zgornjim predalom 80 cm
Vključene so omare, vrata, panti, amortizerji za pante, ročaji, nogice, cokla, pult.

Belo tehniko se splača kupiti pri nas, in sicer kakšne eksponate, ki so znižani za 15-20%.

Dnevno, spalnico, svetila, jedilno mizo, stole in ostalo pohištvo pa bi kupila iz druge roke, na primer preko bolha.com. Večkrat se tam dobi prav lepo ohranjeno pohištvo, ki je zaradi “rabljenosti” zelo poceni. Kuhinjo je malo težje dobiti rabljeno, ki bi po dimenzijah ustrezala tvojemu prostoru, vse ostalo pa se da skombinirat. Samo čas si je treba vzet, prihraniš pa veliko denarja.

POzabili ste povedat, da ima Ikea na kuhinje 25 let garancije. To najbrž tudi nekaj pove. Mi smo jo izbrali prav pri njih, prepričalo me je vse, pa tudi moja filozofija se sklada z ikeino – uporabno pohištvo za malo denarja, ki izgleda lepo in ki ti ga čez 10 let, ko se ga naveličaš, ni škoda vreči na odpad. Marsikdo ki si kuhinjo izbere za 30 let in jo plača, preplača in prepreplača, se je čez 10 let naveliča in naslednjih 20 let trpi v njej samo zato, ker jo je drago plačal.

imam dve kolegici, ena je kupila hudo drago kuhinjo od Dan Kuchen, druga pa od Ewe. Ko sem ju vprašala, če bi še enkrat isto izbrali, sta obe rekli, da ni šans. Ikeo 🙂 Na Ikeini spletni strani imaš programček, v katerem si lahko natančno splaniraš svojo kuhinjo z vsemi dodatki in sproti vidiš cene + končno ceno.

Ranaura, odgovorila sem že na tvoji temi, pripenjam pe sem, mogoče ti pride prav: Midva sva kupila kuhinjo v salonu Gros Novak v Ljubljani, od vseh ponudnikov so bili najcenejši in še najkrajši rok dobave so imeli. Na njihovi spletni strani imajo cenik, ampak se mi ni dalo računat na roko :(, zato sem poslala kar povpraševanje za brezplačni izris, dobila sem tri variante s ceno. Potem sva šla pogledat še v salon, dobila dodatne izrise, ideje in na koncu kupila kuhinjo.

Odgovorila sem ti že na drugi temi, pripenjam še sem, mogoče ti pride prav: Midva sva kupila kuhinjo v salonu Gros Novak v Ljubljani, od vseh ponudnikov so bili najcenejši in še najkrajši rok dobave so imeli. Na njihovi spletni strani imajo cenik, ampak se mi ni dalo računat na roko :(, zato sem poslala kar povpraševanje za brezplačni izris, dobila sem tri variante s ceno. Potem sva šla pogledat še v salon, dobila dodatne izrise, ideje in na koncu kupila kuhinjo.

Odgovorila sem ti že na drugi temi, mogoče ti pride prav:
Midva sva kupila kuhinjo v salonu Gros Novak v Ljubljani, od vseh ponudnikov so bili najcenejši in še najkrajši rok dobave so imeli. Na njihovi spletni strani imajo cenik, ampak se mi ni dalo računat na roko :(, zato sem poslala kar povpraševanje za brezplačni izris, dobila sem tri variante s ceno. Potem sva šla pogledat še v salon, dobila dodatne izrise, ideje in na koncu kupila kuhinjo.

Tukaj imaš povezavo do brezplačnega izrisa, pošlji, nimaš kaj izgubiti: http://www.gros-novak.si/brezplacni_izris_kuhinje.php

Ceniki so tu, če se ti da računat: http://www.gros-novak.si/cenik-hisne-znamke.php

Jaz se bi šla v ikeo, sem pa dobila ugodno kuhinjo v avstriji v kiki in sicer za 1.200 eur dva metra in pol kuhinje v nežno lila barvi in z vsemi aparati- hladilnik, pečica, steklokeramična, lijak in napa.

Midva sva dala pred ca.5 leti za Sabix kuhinjo 160.000 SIT (dolžina 4,5m), L postavitev s kotnimi omarami. Še danes je skoraj kot nova, čeprav sva računala na uničenje v nekaj letih (mali otrok, nizka pričakovanja glede kvalitete…)
Je pa salon v LJ na Viču za Intersparom ali Sparom al kaj je že tam….

New Report

Close