Najdi forum

PLESEN NA VZMETNICI

Pozdravljeni,

Ker sva se s fantom preselila, in še čakava spalnico, sem za ta čas položila vzmetnico na tla, danes pa sem ugotovila da se je pod vzmetnico nabrala plesen… ://

Zanima me, ali kdo ve kako lahko odpravim plesen na vzmetnici oz. ali jo sploh lahko odpravim?? Ni bila ravno poceni,da bi šla zj novo kupovat…….

hvala.

js bi sicer vzmetnico stran vrgu, ko pride spalnica. Očitno imata precej vlage , drugače pa s kakim globinskim sesalcem/vodnim bi šlo.

ne vem če je vlaga problem, sva v stanovanju, ki je novogradnja, luftala sem pa redno…. kaj pa cilit proti plesni??

nova
Uredništvo priporoča

plesen nastane zaradi vlage tako, da vlaga v stanovanju je, kar pa za novogradnjo ni nič neobičajnega. Problem novogradenj je, ker se gradi prehitre zato se objekt nima časa posušiti. V večini primerov se objekti sušijo še kaki dve leti po izgradnji potem je vredu. Dokler parketa ne začne krivit pa omet odpada je ql 🙂

S cilitom bi šlo če je plesen površinska če se je pa že zažrla v jogi, ga je pa potrebno pošteno prečistit.

uf, kaka reč :))

no, js bom v vsakem primeru poskusila oboje, mislim pa da se ni zažrla v jogi, ker je šele dober teden tega kar sma se preselila… kar se pa objekta tiče – je letnik 2006. Tisti dve leti sta minili že pred dvemi leti ;)))

Kakšen jogi pa je? Meni se je naredila plesen v sobi, ki je bila tudi sicer bolj hladna, jogi je iz lateksa, ampak sem imela pod posteljo eno šaro, tako da zrak ni krožil in se je naredila plesen. Ko sva se presilila v blok, sem plesen obrisala, pod posteljo nimam nič, da kakor malo kroži, in o plesni ni sledu. Meni so ob nakupu zabičali, da mora biti spodaj odprt, torej ne zabit s šaro ali na tleh ali kaj takega.

Jogi je iz spominske pene, je pa znamke Jogi… Sam obrisat se ni dalo, poskusila bom še s Cilitom ter globinskim sesalce, je pa res da sm več ali manj vsak dan luftala, ker sm malce obsedena z odprtimi okni, tudi čez noč…
ajojjj… :((

ja, samo si ga imela na tleh, torej zrak ni krožil, kar je menda nujno. pomoje, da ko boš plesen spravila ven, dala jogi na letvice (!), in če je soba sicer suha, ne bi smelo biti več težav. (garancije ti pa ne bodo priznali, ker nisi delala v skladu z navodili, kajpak :)).

ja to je res, bil je na tleh…. včeraj sm ga pred spanjem ponovno položla na tla, ampak sm ga zjutri takoj dvignila v pokončni položaj. Soba oz. celotno stanovanje je pa sicer komplet suho, nikjer nobene plesni, tak da je verjetno res krivo to :(((
Uf, upam da mi bo uspelo se je rešt…. ://
Od ponedeljka naprej bo pa že bolje – dobim posteljo 😉

To se je tudi meni naredilo v košeku od dojenčka. Še sreča da sem pravočasno odkrila. Potem sem pa vsak dan ležišče dvignila in je bilo ok.

Opazila sem plesen oz črno rumen velik madež na hoferjevi vzmetnici. Postelja je z letvenim dnom, tako da ima zrak in v suhi sobi. Seveda firma ne prizna reklamacije, ker je to posledica slabega vzdrževanja.
Kaj bi morali po vsakem spanju zračiti vzmetnico? Na to nas niso opozorili pri nakupu!
Ima kdo podobne izkušnje z vzmetnico iz Hoferja?
Lp

lidi

Ja tudi jaz sem eno Hoferjevo že vrgel v smeti in kupil drugo, prepričan, da je težava v stari hiši. Očitno NI, če nisem edini..žal.

Latex ali penasta ležišča rada začnejo plesneti, ker so slabo zračna. Odstraniti plesni ni mogoče, ker je to virus. Če začne jogi spodaj plesnet, je treba odstraniti letveno dno, ker se hitro prenaša. Ležišče mora biti vzmeteno, vse ostalo je slabo, pa če je stokrat spominska pena.


Pa ste potem vso postelnino oprala od iz koseka od dojencka?prnam se je isto naredil..na podlogi da nepremoci.hvala

Ja, jaz. Samo nisem imela jogija na letvicah,ampak na iverni plošči…

New Report

Close