Najdi forum

Pred kratkim smo menjavali okna našli smo izvajalca,ki je bil najcenejši daleč naokrog tudo do 3000 evrov od ostalih ima pa popolnoma konkurenčna okna vsem velikim. Če koga zanima naj se oglasi.

Do 3000 EUR ceneje – odvisno koliko je končna cena. Vem za aluminijasta in to vrhunske kvalitete, ki so celo ceneje od lesenih – npr. Polskavina lesena so kar precej dražja, pa so ena bolj kvalitetnih pri lesu. Trenutno je pač tako, da je kriza in se ne prodaja veliko in cene so se precej znižale, sicer pa imajo itak trgovci ful previsoke marže in tu se zdaj vidi…

Mene zanima. na ZS, če lahko.

nova
Uredništvo priporoča

pusti mail in te kontaktiram okna so pvc popolnoma enaka kot jih ima arcont

Aja jjaz sem imel na celi hiši menjavo ajm mik in satler ter slatin so imeli brez rolet predracun okoli 7500 imam 14 oken in trojna balkonska vrata pri tem sem pa imel 4900 z roletami

Ja šur… Kak šit more pol to bit (glede na to, da delam na tem področju že 15 let) ker so rolete skor še enkrat toliko kot okna in senčila vsi dobavljajo pri bolj kot ne istih dobaviteljih in niso poceni. Je treba tudi malo gledat na kvaliteto, da vam ne bo slučajno žal zaradi slabe reklame in boste hoteli okna menjat čez pol leta…

Hvala za priporočilo, lahko pošletete še kak kontakt na zs.

hvala

Ja na tem področju delaš pa neveš koliko nekdo vzame pri eni roleti in oknih in da nekdo proda po pretirani ceni okna in rolete so takšne kot jih ima arcont,če pa neveš za arcont pa nevem kaj naj rečem,okna so pa 6komorna profili so pa itak enaki kot arcontovi,nevem na katerem področju delaš,da neveš da trgovec in izdelovalec pretirano zaslužita,nekdo je pač cenejši in si manj vzame. Aja okna pa tako niso za vstran niti po 10 letih pa magari bi bila od obija,ti pa omenjaš leto dni ali rees ne poznaš trga,ne zameri ne mislim nič slabega vendar vedi, da ni tako kot pa misliš.Kontaktirajte me na mail za podrobnejše informacije. Ali pa pustite vaš mail pa vas jaz kontaktiram.

Aja še to,če delaš na tem področju jim povej,koliko zaslužite pri eni hiši.Povej jim če pridejo okna za hišo naprimer 10000 koliko je zasluzka,če si strokovnjak boš ja vedel jaz vem žal in to zarad tega,sem bil par let v xxx firmi in ker sem imel veze sem prijatelju,ko je menjaval okna zrihtal po predračunu,ki je bil 2milijona sedemsto brez moje vednosti,ko sem pa jaz posredoval,ki sem delal v proizvodnji in vprasal direktorja,če bi šlo ceneje se je pa lahko spustilo na okrogla 2miljona,pa misliš,da je ta firma kljub temu bila brez zaslužka. Pomoje ne. Če bi pa takrat jaz jemal pa bi še imel 10 procentov manj,ker sem bil tam zaposlen.

Aja še to,če delaš na tem področju jim povej,koliko zaslužite pri eni hiši.Povej jim če pridejo okna za hišo naprimer 10000 koliko je zasluzka,če si strokovnjak boš ja vedel jaz vem žal in to zarad tega,sem bil par let v xxx firmi in ker sem imel veze sem prijatelju,ko je menjaval okna zrihtal po predračunu,ki je bil 2milijona sedemsto brez moje vednosti,ko sem pa jaz posredoval,ki sem delal v proizvodnji in vprasal direktorja,če bi šlo ceneje se je pa lahko spustilo na okrogla 2miljona,pa misliš,da je ta firma kljub temu bila brez zaslužka. Pomoje ne. Če bi pa takrat jaz jemal pa bi še imel 10 procentov manj,ker sem bil tam zaposlen.[/quote]Pa še to en primer jaz sem naveden fizični delavec zaposlen v gradbeništvu in sem pred leti ko so bli tolarji kupoval kuhinjo standardna je bila 700 000 sit ko sem pa za 20 cm spremenil predale in zgornje elemente me je pa prila na milijon sedemsto,seveda tega nisem mel in sem enmu prijatelju,ki je dipl ing povedal,ter mi je rekel,da to ni mogoče in da to ni res,pobasal je papirje in šel v rutar,zahteval šefa in se pogajal z njim,ter nekaj preračunaval in nekaj dokazoval jaz sploh nisem vedel zakaj gre,in kuhinja je bila naekrat ne milijon ampak 900 petdeset tisoč prisezem na otroka.

prosim za kontakt preko zs, hvala

Kontaktiraj me na [email protected] ker zs ne znam poslat

Lojko, ti že veš… :)) Nebi raje o tem, razen če si z roletami mislil navadne žaluzije… Lahko dobiš poceni okna, ja – ampak en navaden šit. Za 4500 (približno) je moj predračun za nekatera kvalitetna okna, ker poznam lastnike teh firm osebno, ampak brez senčil. Če govorimo o navadnem nekavalitetnem šitu, je pa to druga stvar. Ja, cene res nabijajo. Povprečno pridejo okna okrog 8000 EUR (za tako kišo, kot je moja), pol je njihov zaslužek krat dva sigurno. Ampak take cene (4500) za kvaliteto, da se razume, ti ali marsikdo drug ne more izpogajat. Tudi meni, npr. kot vsakemu, se gre za to, da pridem čim ceneje skozi, nisem neki bogataš (usoda dipl.ing. pri nas skorajda…) ampak ker poznam področje, vem kaj sploh ni za vzet in kaj je še kolikor toliko sprejemljivo. PVC firme so pa trenutno v krizi vse, vsi delajo bolj kot ne po istem kopituin iste napake, tako, da je navsezadnje bolj kot ne vseeno. Najslabše je pa to, da po ovčjem sistemu odpirajo nove in nove firme in že vsaka bajta dela svoja okna…

Te pa povej katera okna niso kvalitetna od izvajalcev ajm,arcont,mik,interles. Profili so pa 5komorni
Glej ne zalim nobenega ampak vem kaj je prenapihnjeno našel sem pač ugodnega izvajalca in je to to profil je pa popolnoma enak tem velikim poglej malo po forumu kakšne cene dajejo zidarji pa ti bo vse jasno,da bruham ko gledam ta cena 4500 je brez montaze z montazo bi bilo pa okoli 5500 če ne več. Vglavnem ljudje pretiravajo z cenami zato pa je to tak,se ti zdi normalno,da slovenija da za m2 avtoceste 22 000 evrov,enim se vrjetno to zdi normalno,nerazumem ljudi,poleg tega sem sam zidar in keramicar,in vem da ljudje nimajo pojma,kajti pač se pozanimajo in preverijo cene potem pa iščejo ugodnega in zasluzek tega jih ne briga,zato pa je vse nenormalno drago. Ali morda ves koliko pride m2 laminata ,da ti ga nekdo polaga.. V bistvu vsega tega je kar hočem povedat,da smo ljudje butli,da plačujemo to. Jaz sem pa pač svetoval ljudem za okna na tem forumu,ker vsi nimajo nenormalno veliko denarja. Kvaliteta je pa takšna da ima brat v hiši izpred 7ih let ta okna z 4komornim profilom in je se vse ok.Se tebi zdi normalno ,da je za mojo fasado predracun bil 10000 evrov, ne ni ker sem jo sam nardil tako da sem kupil 7 ajmerjev zaklucnega sloja 1kom je bil 50evrov in za 1000 evrov stiroporja ter mrezo in 10lepil pa sem vse skupaj z odrom in materijali prisel na 4000 evrov.sem zaokrozil dosti navzgor ker mrezo sem imel. Ne razumem nekaterih ljudi enostavno nevem kaj naj rečem. Brez zamere nobenega ne napadam.Se tebi zdi Normalno.

Poceni okna boš verjetno prej ko slej ugotovol da so bila predraga zarai slabe kvalitete.Moje izkušnje so da čez dobra lesena okna jih ni pa tud sama cena le teh sedaj ni pretirana zaračunajo ti dodatke kot so rolete in križi komarniki itd.In sicer čez marles jih trenutno ni.

Glejte pametni ste nenormalno okna so sestavljena iz profilov,ki imajo veliko let garancije a ljudje ne razumete,ali kaj da ste bolani in ,da ljudje sluzijo nenormalne denarje se vam zdi normalno da pride meter avtoceste 22000 eur te cene si sami dvigujete ker mislite da tako pač je zakaj je razlika če ti v ljubljani nek izvajalec gradi hiško zakaj mu daste več kot v prekmurju ali mislite da v prekmurju prekmursko podjetje nezna gradit al kaj pa vi ja niste normalni sem bil solastnik gradbene firme pred leti in zarad prevelikih apetitov in raznih prevar ter goljufij sem se umaknil,se vam normalno zdi m2 keramike 10 eur m2laminata pa 15 ali celo 20eur,zapomnite si profil je bistvu okna in profili so bistvo vsega in če ima ajm profil naprimer salamander in se nekdo drug ,ki je cenejši prav tako salamander je po vaši logiki to sranje ker je cenejše,poleg tega pa naj se povem,da je ajm nardil meni za 5900eur celotno hiško vi pa ko mate denar pač neznate ravnat z njim vsako stranko ki bi ji šel delat jo lahko naserjem in trdim svoje pa mi bo verjela naivni ste v glavnem tisti ki pravite da to ni mogoče,naj mi nekdo našteje enega proizvajalca kot je moj predhodnik rekel kateri nima dobrih oken in jim bo zal,samo blatit znate povedat pa neznate kateri ni dober. Bistvu vsega so profili ne pa proizvajalec oken. Profili so pa tak vsi konkurencni kateri so pač na našem trgu,pomembna so pa tudi stekla,ki pa jih izbirate sami. ČE PA VAM SE ZDI NEKDO PREPOCENI MI PA REČTE PA JIM POVEJTE PA VAM BODO DVIGNILI CENO ČE SAMI ŽELITE IN BOSTE POTEM PAČ ZADOVOLJNI KER IMATE ZELO DRAGA IN KAKOVOSTNA OKNA, CEPCI

ja !to pa drzi !!!!! delam na tem podrocju in vem kako je folk butast, Jaz sem enmu zahec rekel ko je prišel v salon vprašat,koliko je cena okna 200×200 ponudil okno 198×199,5 za 60procentov manj,kot bi ga prišla 200×200 in jo je zavrnil,ker smo pač imeli zarad pomote pri meritvah narejeno vnaprej,in mu stvar celo razlozil,kako in zakaj in je ni hotel imet,hepan:):). Na koncu pa ko je vzel,pa mi je še celo rekel,da z tem oknom,kisem mu ponudil,ziher ni kaj vredu in da bolje,da mu nardimo novo,in kaj se zgodi šef pošlje merilca in na koncu mu damo enako okno,in zmontiramo vse po normalni ceni,ZDAJ PA MAM DOBRO IN KVALITETNO TER DRAGO OKNO,SI SE VERJETNO MISLI IN BLEBETA PO FORUMU.. folk neve in sam sebi dviguje ceno zmenite se po celi sloveniji da eno leto naj nobeden ne kupuje okna,pa boste vidli popuste do 50procentov in še se jim bo splačalo. Resnične razlike so pa pri avtih in nekaterih drugih stvareh ne pa pri oknih obi ima tudi ajm okna:) in bauhaus arcont,vsaj mislim da je arcont če pa ne pa ima profil enak,kar pomeni isti šmorn!!! zapomnite si enake profile imajo veliki in mali,zasteklitve istih firm uporabljajo prav tako veliki in mali cene končnih izdelkov so pa lahko 20 do 30 procentov različne kvaliteta pa je enaka kajti arcont reže profil in sestavi prav tako nek majhen privatnik,ki je pa lahko bolj ugoden in manj pozresen,Ps… Naj mi en pove slabega proizvajalca oken imensko,če ste tako pametni.

Ja res je to kar ste napisali. Pametnjakoviči potem pa izpostavite proizvajalce ljudem pri katerih naj ne naročajo. Samo govorite o nekvaliteti,mater ste brihtni,POVEJTE.

Pozdravljeni
Tudi sam sem na tem da zamenjam stavbno pohištvo. Dilema je lesena ali plastična. Slišal sem veliko mnenj, vendar nisem nič bolj odločen. Kaj je bistvena napaka plastičnih oken? Kaj naj gledam, ko kupujem? Ali res povzročajo vlago v stanovanju?

pišite mi na mail ki je zgoraj v enem izmed postov. Vlage okna nemorjo povzročat nobena,res pa je da pvc okna dobro tesnijo in ,da se nabira na njih kondenz,vendar če se hiša zrači tega problema ni,zračenje je pa itak vedno obvezno,treba je zjutraj odpreti in kakšnih 10minut dobro prezracit potem pa ni problema,pvc okna so brez napak,vsaj do zdaj nebi vedel za kakšno napako,življensko dobo pa imajo dolgo,daljšo od lesenih s tem da ni problemov nikakršnih,glede barvanja ali tega pač enostavno čiščenje,profili pa,če so beli tudi ni nikakršne bojazni,da bodo postali rumeni kot so včasih kajti plastika je vedno boljša in niti cigaret jim ne škuduje,res pa je da pvc okna zelo tesnijo kar je pa tudi pozitivno,in želja vsakega,ki zeli imet dobra okna,da mu pač ne piha,lesena imajo tudi svoje dobre lastnosti,bolj dihajo,je pa veliko več drugih slabih lastnosti,pri sosedu,naprimer negredo več vredu zapirat ker jih je mraz uničil stara so pa 10 let,tak,odločitev je na vas,jaz vam svetujem pvc in je to to,seveda pa ne vsiljujem svojega mnenja vam odločite se sami pišite mi na mail in se kako receva.

New Report

Close