Forum.Over.Net

Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Odgovarjajo: Alenka Tomori, univ.dipl.inž.arh • Andrej Strgar, krajinski arhitekt • Luka Tomori, univ. dipl. inž. arh

Kako pristopiti h gradnji, adaptaciji stanovanja, hiše ali poslovnega prostora, kako izberete arhitekta, kaj od njega lahko pričakujete, o urejanju dokumentov, pridobivanju raznoraznih soglasij, vse o prispevkih, o dobrih slabih materialih in še veliko več.

Alenka Tomori , univ.dipl.inž.arh

AlenkaTomori

Andrej Strgar , krajinski arhitekt

AndrejStrgar

Je ljubitelj lepega. Posebno skladno urejeno bivalno okolje ga navdaja z navdušenjem. Zaveda se, da ljudje lepoto ne ustvarjamo naključno. Zato poskuša svoje znanje in izkušnje prenesti tudi drugim. Po poklicu je krajinski arhitekt. Od očeta je leta 1991 prevzel podjetje, ki ga je ustanovil že davnega leta 1968. Ukvarja se z ureditvami vrtov in parkov. Tako povezuje oblikovalska znanja s praktičnimi izkušnjami že več kot 25 let. Je član različnih strokovnih in poslovnih združenj, en mandat bil tudi predsednik Društva krajinskih arhitektov Slovenije. Znanje in izkušnje deli preko strokovnih in poljudnih člankih v različnih revijah, je reden gost na radiu in televiziji v oddajah, ki se dotikajo oblikovanja odprtega prostora, ima pa tudi licenco Zbornice za okolje in prostor za projektiranje in nadzor na področju urbanizma in krajinske arhitekture. Kot zapriseženi sodni izvedenec in cenilec kmetijske stroke pomaga sodnikom pri razreševanju vprašanj povezanih s hortikulturo. Sicer pa rad poje (v zboru), pozimi smuča (najraje po svežem snegu), poleti surfa (bolj piha, bolj leti), skače s padalom (prosti pad) in bere. Je srečno poročen in ima tri odrasle otroke.

Luka Tomori , univ. dipl. inž. arh

LukaTomori

ugodna okna

Default avatar

Aluminij

Mi imamo podjetje, ki se ukvarja s proizvodnjo in montažo ALU stavbnega pohištva, zato mojega mnenja ne morete imeti za objektivnega, bom pa povedal kako je v resnici. Pri nas so zaposleni strokovnjaki z več kot dvajsetletnimi izkušnjami na področju PVC in ALU stavbnega pohištva. Podjetje smo ustanovili ljudje, ki smo na obeh področjih delali po več kot 15 let. Odločili smo se in se osredotočili samo na aluminij, ker damo največ na kvaliteto, kar pa ne velja za PVC stavbno pohištvo. Mogoče bo kdo rekel, da vsak hvali svoje, ampak če rečem, da smo imeli obe možnosti, sploh je pa PVC stavbno pohištvo veliko cenejše za proizvodnjo, bolje gre v prodajo pri fizičnih strankah, ne potrebuješ toliko specifičnega znanja...

Problem pri PVC oknih, ki so sicer še vedno aktualna za povprečnega investitorja, je ta, da je na trgu velika konkurenca - dela jih skoraj že vsaka bajta sama, dobesedno. Zato pri poceni PVC oknih ne moreš pričakovati posebne kvalitete... So določena podjetja, ki jim lahko zaupaš in v teh časih se da izpogajat tudi dobro ceno. Pretiravajo pa pri primernosti teh oken v zvezi s pasivno gradnjo in tudi montaža je čisto napačna. Na kratko rečeno - reklame teh podjetij so vse zavajajoče in navajajo neka neresnična dejastva - ali bolje, neko izkrivljeno resnico, saj ne da ni res, ni pa dolgo res. Dobri inženirji, ki jih je pa malo v Sloveniji, vedo za kaj se gre.

Sicer pa, ne bi ravno govorili o podjetjih, ki so zaupanja vredna, ker potem to ni več objektivno mnenje in bi še kdo rekel, da delam reklamo.

Ne bi pa dal delat oken nekomu, ki je že tudi drugače funkcionalno nepismen, kako bo potem znal narediti okna? Reklamiranje pod različnimi niki, to je pa tudi precej ceneno...
Default avatar

tomsž

Pozdravljen

Ker smo ravnokar v fazi gradne vikenda bi mi res prav prišel tale kontakt za okna.

Se priporočam lepo prosim.

[email protected]
Default avatar

tanjaŽ

jaz sem za lesena, čeprav tudi plastična (PC) imajo svoje prednosti. Kakor za koga. Samo to vem, da nekateri v plastične profile ne dajejo jeklenih ojačitev, zato pa so morda tudi dosti ugodnejši kot kak drugi. To mi je povedal znanec, ki jih je kupil od OKNA KLI Logatec. SO mu kar pokazali, kako to zgleda pri njih, kjer to vstavljajo v krilo in okvir, oz kake so lahko posledice, če tega ni. Še posebej je to problem pri večjih oknih(danes itak majhnih nihče več ne vgrajuje)
Mi smo se odločili za lesena.Tudi ta bodo od logaškega podjetja s tradicijo OKNA KLI. Dobili smo ogromno ponudb in najprej izločili tiste, ki samo preprodajajo okna. Ostali so samo tisti, ki so sami proizvajalci. Potem pa od salona do salona-in najboljša so se nam zdela KLI-jeva. Optimalna cena, zelo dobra kvaliteta. Izkušnje in dobre reference med prijatelji, ki mi zihr ne lažejo. Upam da bomo zadovoljni, dobimo jih konec meseca.
Default avatar

mrzla roka

Prvo glede cene
- če je takšna razlika v ceni pri enakih profilih, kot navajte potem se morate zamislit.
Profil je na zunaj enak, vprašanje pa je ali ima jekleno ojačitev v notranjosti. Vsi profili se kupujejo
brez jeklenih ojačitev in ko je okno sestavljeno in montirano sam bog ne bo vedel da nima ojačitev.
- glede zasluška trgovcev pa sploh ni vredno besed. Kvalitetna okna niso na razprodaji in se ne da barantati kot z zelenjavo. Zato razmislite o ugodnih cenah.
- če potrebujeta zares kvalitetna okna in strokovno vgradnjo ter svetovanje pokličite g. MAGERL
RAJKOTA 040/863-687 , ki zastopa podjetje REMOPLAST iz Radelj ob Dravi.
Garantirano vam ne bo žal.
Default avatar

mariko5

jaz se nisem zasledil okna brez zeleznih ojačitev pa sem montiral za 10 razlicnih firm tudi obijeva imajo vidi pa se ojačitev ko vrtas s vrtalko v okvir kjer pridejo vijaki:):) tudo okna od obija imajo,tako,da povejte katera firma nima ojačitev.:):)
Default avatar

čuri

ti pod nikom aluminijh ali misliš da samo inžinerji nekaj vejo in da navaden človek nič ne ve čeprav imam tudi sam dobr poklic ti povem da sem od navadnih-preprostih delavnih ljudi že dostikrat slišal
kako zelo dobro uporabni idejo in zavedaj se tudi ti da imaš v proizvodnji zagotovo navadne preproste ljudi in da za strojem nimaš inžinerjev in da ti inžinerji ne bodo montirali oken
Default avatar

interalta

pa vi ste vsi iz lune padl
Default avatar

Petrca74

Probajte 3 brezplačne ponudbe dobit tukaj.

LP
Default avatar

paulicsi

Pa ljudje božji , ste se pa razpisal, pa spljuval vse po vrsti.

No ja vsak ima svoj prav. kar se tiče cen oknov je tak da so 5 komorni profili med seboj enaki.z
malenkostnimi razlikami. ponavadi je res bolje vzeti malega privatnika kot velikega in ne ker mali ni tako požrešen ampak ker mu ni treba plačati veliko št delavcev. do sedaj sem delal samo pri malih privatnikih pa kar je šlo skozi moje roke vem da je dobro narejeno. Za druge velike in male firme tega ne morem reči. vse je odvisno od mašin ki jih uporabljajo v delavnici in od same njihove natančnosti pri delu. tako v delavnici kot na montaži. Na terenu če pogledate gradbenika vas bo glava bolela že pri sami demontaži,to trgajo in vlečejo na vse pretege da bodo ja imeli več prometa ker bo potrebno še popravljat. monter si bo pa vzel 5 min. več časa in če se le da brez poškodb staro okno tudi odstranil.
Sam se sedaj ukvarjam z izdelavo rolet. zakaj so tako drage se sprašujete. saj niso! vendar se rolete samim monterjem prodajajo s 30% rabatom oni sami vam jih pa prodajo brez rabata pa po možnosti vam še dodatno zaračunajo montažo rolet.

No zdaj veste.
Za vsa vprašanja sem vam na voljo

[email protected]

lp
Default avatar

odisej

Zanimiva debata je nastala iz oken... Dejansko se strinjam, da smo neumni, ker plačujemo tako visoke cene. Ali so to okna ali avto ali kava. Je že kdo pomislil, da stane nov Clio približno 10.000 eurov, ena kavica v centru mesta pa 1.5 eura? To pomeni, da za slabih 7.000 kavic dobim nov avto!

Kaj rabim za kavo, kaj za avto? Kje so razmerja?
Default avatar

šelanerok

letos bomo gradili in iščem ugodna okna,vhodna vrata in balkonska vrata pvc bela
prosim za več informacij.
že v naprej se zahvaljujem hvala Aleš
meil: [email protected]
Default avatar

Rokk

kar se men tiče je v današnjem času zelo težko najdi slaba okna, bolj pomembna je dobra montaža

lp
Default avatar

Fredie

Lahko izvem za mail ali naslov.Fredie
Default avatar

skoda

zanima me za alu ali pvc okna ce mi lahko posljete e-mail na [email protected] in bom kontaktiral. lp
Default avatar

Melita37

Ugodna okna in super odnose in montažo imajo na [email protected]. Zelo zadovoljna z njim, brez problemov že leto dni, okna dobila pred domenjenim rokom!
Default avatar

iztok sp

a pa si v to ceno fasade računal tudi strošek bruto ure ?( cca12 €/uro)
Default avatar

Dorag

Prosim za Tel .kontakt