Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Priporočena sobna temperatura!

Priporočena sobna temperatura!

Koliko je priporočena sobna temperatura v dnevnem prostoru oz. stanovanju?

Z možem ne prideva skupaj, njemu je vroče, mene zebe!

Ali je kje napisano koliko naj bi bila temperatura v bivalnih prostorih?

LPTadeja!

mi imamo okrog 22 stopinj, je pa tako, da sem jaz na kavču vedno pokrita, ker me rado zebe.

*****Tudi zate sonce sije****

priporočeno je tolk, da te ne zebe. Mi imamo ponavadi okoli 24, pa me še zebe. Mojim dvema pa je vedno pretoplo.

nova
Uredništvo priporoča

meni je pa ubitačno če je več kot 21. imam raje dolge rokave pozimi. če je prevroče me hitreje boli glava.

Mi imamo od 22-24 pa sem raje za 22 pri 24 je meni že zelo vroče.

22-23.
ČE je komu vroče, se naj malo sleče, če koga zebe, se naj malo obleče.
Pa konec debate.

Nam so v projektu za gradbeno dovoljenje predvideli naslednje temperature:
– kopalnica 24 st.
– vetrolov 15 st.
– vsi ostali prostori 20 st.

Dejansko ogrevamo dnevno sobo s kuhinjo na 21 stopinj.
Jaz vedno nosim majico z dolgimi rokavi + brezrokavnih iz flisa, naš je vedno v kratkih rokavih:)

V projektu je navedenih kar nekaj pravilnikov, mogoče poskušaš najti Pravilnik o toplotni zaščiti in učinkoviti rabi energije v stavbah (ur. l. 42/02).

Pa noben pravilnik ne bo rešil vajinih težav:)

Zame je idealno 21 stopinj, mojemu je še prevroče. Mislim, da je tudi toliko priporočena sobna temperatura, tudi zaradi varčevanja in posledično manj onesnaževanja.

Tudi pri nas doma si nismo edini 🙂
Možu je vedno vroče, mene začne zebsti takoj, ko se usedem. Še dobro, da zelo malo sedim 😛

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Ne vem, koliko je priporočena, vem pa, da je pri nas doma zapovedana 25 stopinj. Kar je manj, me zebe. Sem pa rada komot in v kratkih rokavih, da bi bila v dolgih in flisu, tako kot ena zgoraj – hvala lepa. In ja, mojemu je ves čas vroče, ampak preživi. Zaradi moje kaprice in strahu pred mrazom.

To verjetno pomeni, da ogrevate hišo(ali stanovanje), od začetka septembra, do polovice junija? Več kot devet mesecev na leto?
Kaj pa okoljska ozaveščenost?

To je razmetavanje denarja, da ogrevam na 25 stopinj, da bom lahko bil v kratki majici.

Potem pa ni čudno, da nekateri tule gor jamrajo, koliko odštejejo za ogrevanje:((

Pri nas imamo okoli 20 stopinj in je čisto dovolj, res pa je, da ne hodimo po hiši v kratkih rokavih (razen moža, ki ga tako ali tako nikoli ne zebe). Sama imam oblečeno majico z dolgimi rokavi in če me slučajno malce zazebe, dam gor še brezrokavnik, ravno tako otroci. Če ležim na kavču in gledam TV, se pač pokrijem z deko, če me zebe. Ponoči imamo nastavljeno na 18 stopinj in je tudi OK.
In to že vseskozi, tudi ko so bili otroci manjši.

Soseda ima v hiši okoli 24 stopinj, ampak njihovi otroci so nonstop bolni, prehlajeni, s svečkami iz nosu,… saj si predstavljate.

Vsak po svoje.

Jaz imam v zimskih mesecih, ko so temp. zunaj pod ničlo, v stanovanju 20 st. (samo če sem doma; sicer nastavim na 18), v ostalih mesecih 18 – max. 19. stopinj.
Med gledanjem TV-ja sem pogrnjena z oddejo, sicer nosim majico z dolgimi rokavi in dodatno majico iz flisa. In me nikoli ne zebe.
Pa nikakor ne sodim med toplokrvne 🙂
Lep pozdrav!

Tudi jaz ne razumem v cemu je point, da je clovek pozimi v kratkih rokavih? Sej tako je tudi pod vecjih vplivom, da se prej prehladi.

V hisi imas 25 stopinj, zunaj je 1 stopinja. Sej ko stopis na balkon te prime infarkt.

Tudi zame je to golo razmetavanje z denarjem.

Jaz imam doma pulover pa mi je cisto vredu. Pred Tv pa sem pokrita z odejo, in stvar je resena.

Imam obcutek, da se vedno ljudje ne vedo tocno kaj so krizni casi:)

Toliko se govori o neki recesiji in ne vem cemu…potem pa se slisi primere, ko hodijo pozimi v kratkih rokavih. Ne vem no, se mi zdi da je tukaj nek velik kontrast:)

25 je res pretiravanje, 21 je neka primerna temperatura, pozimi pa res ni potrebe da bi bili v kratkih rokavih. Res je da potem pač vsak plača kolikor porabi, ampak vseeno pa je potebno misliti tudi na to, da večino energetskih virov ni obnovljivih in da bi bilo potrebno malo lepše ravnati z okoljem.

Pri talnem gretju mi je 21 ravno dovolj. Imamo dolgi rokav. Če pa kaj delamo, pospravljamo, kuhamo, sesamo, sem jaz lahko že v kratkih rokavah, moj ima še vedno dolge rokave. Pri 22-23 mi je že grozno vroče in pri delu lahko skačem že napol naga. Enako otroci.

Pri radiatorskem gretju je moralo biti 2 stopinji več. Ampak še vedno mi je potem v glavo prevroče, v noge pa komaj dovolj.

jaz nisem nikoli razumela zakaj morate biti sredi zime v kratkih rokavih? razumela bi,če bi ročno prale perilo….

Mi imamo 21, zvečer segrejemo na 22, da nam je toplo pri umivanju. Vsi smo v dolgih rokavih, če pospravljam mi je vroče, otroci so pa tako skoz v pogonu.

Ko gremo na obisk k kolegom v bloku, kjer imajo 25 st. s seboj vzamem poletna oblačila, da otroke preoblečem. Imajo pa po novem lastne števce na radiatorjih in občutno hladneje, ker vedo, da bodo tako prišparali.

Pozimi 28 poleti 23

Nas še kar zebe! ; )

New Report

Close