Najdi forum

risanje na steno-s čim?

Živjo!

Potrebovala bi en nasvet: v otroško sobo na steno sem si zamislila narisati nekaj motivov (medvedek PU). Stene so na frišno prebarvane na belo, zdaj pa me zanima s čim naj jaz te like pobarvam. Najprej sem mislila da bi kupila dipo-te pa jih mešala z jupolom do željene barve. Ampak se mi zdi, da kakšne črne kasnejše beljenje ne bi prekrilo. Potem sem se spomnila na tempera oz vodene barvice. Pa so mi rekli, da ne bi bilo lepo, ker bi stena ‘vpila barvo’ in bi ratal zmazek.Je to res?
Torej zanima me s čim pobarvati motive na steni, da se bo čez par let komot prekrilo z belo ali kako drugo barvo. Pa seveda prosim za čim bolj ugodno varianto.
Najlepša hvala za nasvete in ideje.
Pa lep dan!

mi smo na steno narisali zajca z vodenimi barvicami. Najprej je mož narisal s svinčnikom, kasneje pa pobarval. Izgleda krasno, pa imamo to že 3 leta.saj boš videla. če bo slika presvetla, greš lahko še enkrat po vrhu.

*****Tudi zate sonce sije****

V bauhausu ali mavrici povprašaj za stenske akrilne barve – so enostavne za nananos in obstojne. Dobiš jih v plasičnih dozah 0,75 ali 1 l, raznobarvne, ne kupuj pa jupola, dipijev in navadnih akrilov, ker ne dobiš lepih pigmentov.

Če jim želiš dodati lesk, jih lahko na koncu prebarvaš z mat ali polmat lakom (sijaj odsvetujem, ker se vanj odbija svetloba).To je lahko tudi lak za les, dobiš ga tudi v spreju in na ta način stensko poslikavo tudi zaščitiš.

nova
Uredništvo priporoča

Vsekakor akrilne barve.

Živi in pusti živeti

Pa se te akrilne barve lepo prekrijejo kasneje z npr. navadnim jupolom?
A z vodenkami pa res ne bi šlo,a?

Hvala za odgovore, lep dan!

če boste hoteli prekriti lahko prej malo pobrusite (ročno s papirjem) in prekrijete z jupolom.

Vodenke zares odsvetujem, saj boste imeli vse spacano, pa tudi prekrivnost z jupolom je potem zaradi barvnih pigmentov težka in je fino malo pobrusit pred beljenjem.

Maja. hvala.

Zdaj imam pa še eno prošnjo: umislila sem si v veži kroge po steni (http://www.prostorama.si/blog/svetovanje/nasveti/okrasimo-stene.html predzadnja slika s krogi po steni).
Glede na to da majster računa 40€+, odvisno od velikosti,sem se na hit odličola, da jih bom naredila sama. No pobarvala jih bom s temi akrilnimi barvami, zanima pa me s čim naj jih narišem, da bo kolikor toliko zgledalo. Imam sicer eno šolsko /veliko) šestilo, samo stene niso gladke pa ne vem kako bi šlo…druga možnost je, da na liste narišem in prerišem na steno…pa tut ne vem kako bo to šlo, da se mi pod list ne izmakne svinčnik…
Imate kak bolj uporaben nasvet?

Svinčnik navezan na nitko in na drugi strani nek žebljiček ali kaj podobnega.
Na ta način se da narisati kroge v poljubi velikosti, pa še poceni metoda je.

Aha šestilo varianta?…dobra ideja!! Upam, da bo meni to uspelo, ker nimam najbolj mirne roke.
hvala!

Še preprostejša varianta, ki sem jo tudi sama ubrala: kroge izrežeš iz lepenke, položiš na steno (narediš šablono) in občrtaš s svinčnikom (simpl ko pasulj).

Ja šablono varianta sem najprej mislila, samo…ko bi imela pa različne debeline in velikosti…in res sem bolj anti za take ročne spretnosti….
zgleda da se bom mogla že nekako potrudit 🙂
TNX

lp
Mene zanima s katerimi barvami naj narišem sliko v otroški sobi in kje se jo lahko dobi na spletu.
Zanima pa me še to če so akrilne barve ok in katere
Že v naprej se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam

Namesto dragih akrilnih barv, ki jih lahko kupiš na spletu ali v specializiranih trgovinah, lahko uporabiš popolnoma enake akrilne barve, ki so precej cenejše.

Ena od cenovno dostopnih in dobrih možnosti so naprimer JUB-ove barve. Kupiš belo, nato pa nekaj tonerjev (Dipi) za barvo s katerimi namešaš željene nianse.
Ne pozabi tudi na akril emulzijo, ki ti bo služila kot “prajmer”.

Pojdi na JUB-ovo stran in si oglej pravilen postopek…naprimer tule:
http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDwQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.jub.si%2Fsvetovalnica%2Fstrokovnjak-svetuje%2Fod-problema-do-resitve-interier%2Fobnovitveno-barvanje-zidnih-in-stropnih-povrsin%2Fstandardno-obnovitveno-barvanje-neproblematicnih-p%2Fpovrsine-prebarvane-z-zidnimi-barvami-izdelanimi-n%2F&ei=_7iYUqiSEoqQtQaKroGYCA&usg=AFQjCNHZe9BxFOV8mWNilYCZdtRTXB7t6Q

Če boste nekoč želeli imeti steno spet normalne barve in brez “reliefa” pa boste steno prevlekli najprej z izravnalno maso, nato pa dvakrat ali trikrat z Jupolom oziroma bazo – ki bo tvoje umetniško udejstvovanje dobro prekrila.

jkkkjkkjkjjkjkjkjjkjkjkjkjkjkjkjkjkjkjkjkjk

za risanja krogov lahko narediš odtis s šablono in potem z barvo dopolniš z čim mirnejšo roko 😉

JWERZIGADFJXKLGJASRKLADFJKLSJHKJSDPKLJBKLSDJG,SDFKLGSDFLBVKLSDFNFBKLDFHKLBNKLSBKLSDJNKLDFJKLWFKLGJDFKLGJNKLADFGKLADFJGKLADJKLGJGIJADIOJGAIJGIOAERJGIOAJAGIOJHDFIOŠGJDFIOGJADFIOJG

New Report

Close