Najdi forum

Kateri hladilnik kupiti?

Kupiti moram prostostoječi hladilnik, do max 2m visok, zmrzovalnik in normalno hlajenje…Sedanji Gorenjev ,ki mi je delala 18 let mi je zaštrajkal in kar nehal delati .Sicer začne spet delat, če malo premaknem gumb za hlajenje od 1 naprej in nazaj))) ampak potem spet neha)).

Katerega mi priporočate?
Ne bi najdražjega)) bi pa takega ,da mi bo držal kar nekaj let.

Tudi jaz kupujem hladilnik in sem si vzela čas, da pregledam in primerjam cene.

Izbira je bistveno drugačna kot pred skoraj dvemi desetletji. Moj je star 14 let, kombiniran in gorenje. Postaja premajhen, plastika je uničena, s hrbte strani, kjer se je nabiral led se lušči barva itd. Skratka, čas za nov hladilnik.

Kaj gledam? Najprej, da je varčen z energijo (razred A), da ima nulto točko, se pravi predal za meso, kjer je lahko dlje kot v običajnih hladilnikih. Da ga ni potrebno več tajati (tudi zmrzovalnika ne) so pa ti hladilniki nekoliko glasnejši ko delajo …
Včasih so bili hladilniki nezanimivi in smo jih skrivali v omarice, zdaj pa znajo biti prav zanimiv element v kuhinji in se splača razmisliti, če ni vredno hladilnika postaviti kot samostjen kos… Nekateri so prav kosi s karakterjem 🙂
Skratka, novosti je toliko, da se moraš kar dobro informirat.

Pregledala sem jih ogromno. Nekaj sem jih celo prvič videla. Tudi dimenzije imaš zdaj take, da gate trga. Dosti pa tudi standardnih velikosti.

Menim, da se splača pogledati Whirlpool, Bosh, Samsung, LG,jasno, Gorenje in Beko! Slednji me je sploh presenetil s karakteristikami v kombinaciji s ceno.
Predvsem boš dobila predstavo, kako različna je lahko notranjost hladilnika. Kako različen je tudi notranji volumen hladilnika, čeprav so zunanje dimenzije enake ipd. dobila boš občutek, kjer je plastika kvalitetna in kje manj. Kje imaš lahko živila pregledno razporejena, kje bo pa hitro zabasano. Meni je recimo važno, da v spodnjo košaro lahko dam dve veliki glavi solate ali pa celo zelje in še kaj zraven. Skratka, da imam lahko malo več zelenjave in da mi ni treba zamrzovati mesa za tri dni ipd …

Predlagam, da si vzameš čas. Pogledaš v Merkurju, Tehnomarketu (ogromna izbira), Big benu, verjetno še kje. Zapiši si, kateri so ti všeč, primerjaj cene (Merkur je drag ko hudič), potem pa veselo na internet in študirat ponudbo s cenami in karakterisitkami.

Verjetno je pametno gledati tudi na to, kako dolgo garancijo imajo.

Jaz sem recimo padla na Samsung. Pri nas ga skoraj ne zaslediš, ko pa odtipkaš refrigerator+znamka pa lahko izveš veliko od uporabnikov. Samsung sem črtala s svojega ožjega izbora…

Zdaj niham med Bekom in Whilrpoolom. Še zbiram informacije. Zaenkrat še nisem naletela na kakšne slabe izkušnje z Bekom, je pa cena občutno manjša za ekvivalenten hladilnik.

Me prav zanima, kako ti razmišljaš. Javi se.

Lp.

Moje mnenje: Beko in Whirlpool delata zelo dobre in lepe hladilnike. Moji pomisleki pri Beko: v osmih letih je zamenjal 3 uvoznike(Coming, Tehnounion in sedaj Bofex) ravno tako tri kombinacije pooblaščenih serviserjev.
Whirlpool: V Sloveniji so zelo “nerodni” glede servisov in zagotavljanja rezervnih delov.
Seveda kupimo hladilnik zato da bi deloval, v večini primerov dela in je vse OK. Vemo pa da če se kaj pokvari, da imamo lahko kar nekaj škode. Moj predlog na “prvo žogo”:
https://trgovina.over.net/product.php?productid=17940&cat=303&page=1

Za vse nadalnje info smo vam na voljo.

LP MIRO MEDIADOM

MediaDom-tehnična trgovina www.mediadom.si [email protected]
nova
Uredništvo priporoča

liebherr

Kaj sploh razmišljaš, če ti ja delal toliko časa.Jaz sem kupil Gorenje , ima dva kompresorja, dela vredu, servis je pa tudi zagotovljen.Hladilnike dela Gorenje kvalitetne ne trdim pa to za ostale aparate.

gorenjevi hladilniki so res dobri. Pa dražji modeli so IMHO tudi mnogo lepši od konkurence.

Samo za razmislek – no frost in ameriške “omare” so glasni – zadnjič sem bila na obisku pri družini, ki ima ameriško varianto z dvojnimi vrati in to dejansko ropota.
Pa če si bolj picajzl za čistočo, preveri, kako se poznajo prstni odtisi. Če bo hladilnik in zamzrovalnik v enem, naj bo slednji spodaj, zaradi sklanjanja.

Samo ne Liebherr, ker za zelo visoko ceno lahko dobite hladilnik, ki ne deluje in potem se vam treba nategovati z uvoznikom, ki ga ni pod razno noče zamenjati. Vglavnem, veliko denarja je včasih tudi veliko zgube živcev!

Ma ne splača se preveč dajat za take stvari…A razred že ok, A+ in A++ so pa samo marketinške nategancije…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Jz mam tut gorenje – zgorej je hladilnik, spodaj zmrzovalnik, sive barve in prostostoječ Bil je nekih 550 €. Ful sm zadovoljna …

Tudi jaz razmišljam o novem hladilniku…imam Gorenje…deljeno zamrzovalni del od hladilnega…zelo sem razočarana, po 10 letih odpovedal, popravilo se ne splača (kompresor, plin, delo = 300€).
Kaj zdaj kupiti, od katerega proizvajalca?

Mira


Če je 10 let delal BP, potem ni ravno nekega razloga za razočaranje. Čeprav pri hladilniku nima kaj dosti crknit. Razen pri novejših, kjer je že elektronika vmes.

Glede novega pa bi kupil takšnega, ki ima 5 let garancije. Si vsaj 5 let brez skrbi glede stroškov.

GORENJE Ion generation oni z invertnim kompresorjem (cca 800€)

če pa penezi niso problem pa posezi po kakem liebherrjevem (poglej si na liebheer.com tržišča kot so avstrija, nemčija, ker pri nas je uboštvo). Si ga zbereš greš v merkur, v roku dneva, dveh zveš ceno in če je okej, ga naročiš. dobavni rok je med 2 tedni in 1 mesecom, pa garancijo moraš dokupiti do 5 let (liebherr ima samo 2 letno)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Jaz bi tega če bi imela plac: http://www.bfcshop.si/ameriski-hladilnik-beko-gnev422x
Sam žal ga nimam 🙁

Tole moram delit, morda komu pomaga: https://www.bfcshop.si/nasveti/kombinirani-hladilniki-izberite-pravega/

samo ne Liebherr

Gorenje ima plasticne police, beko, bosch, kak liebherr pa steklene. Jst osebno ne kupim nic od gorenja, zelo verjetno, da je turske izdelave (slovenski grejo na sever). Gorenje je vcasih delal po 15 let, zdaj si pa srecen, ce stvar deluje 3 leta brez da bi klical serviserja. Eni govorijo, gorenje ima postimano servisiranje v sloveniji, osebno pa raje kupim hladilnik, kjer mi ni potrebno klicati serviserja dvakrat v petih letih. Moje mnenje je, ce das malo vec denarja bosch, ce pa manj, pa beko. Ne me narobe razumet, sej niso gorenje aparati slabi, samo premalo kvalitetni glede na ceno.

New Report

Close