Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Obnova doma – knauf oz. gips plošče POMOČ

Obnova doma – knauf oz. gips plošče POMOČ

Živjo!

Smo v fazi večje adaptacije doma in ker smo potrgali tapete s sten me zanimata dve stvari:
– ali prilepit gips ploščo kar na steno
– ali pribiti gips plošče z žeblji na steno

se obneseta obe varianti oz. predvsem me zanima leplenje?!

Ima kdo izkušnje s tem????
Hvala za nasvete!

LP

Ja mi smo tudi lepili direkt na steno. Koliko se spomnim je bilo neko lepilo za gips sive barve. Po 3 letih še vedno vse stoji gor.

Knauf sva nelipla na steno in še dodatno privila z nekaj vijaki. Sploh zato, ker so ble stene krive in da knauf ploščo res pritisne ob steno. Se je prav lepo videlo, koliko je še vmesnega prostora za ploščo.

nova
Uredništvo priporoča

Lepila na steno s knauf lepilom. Napaka zgoraj.

Hvala vama za odgovor…..

vidim, da to ni neka eksotika! In ja, očitno bova tudi midva morala kak vijak notri dat, ker stene niso ravno zgled za vaservago :-)))))

Eksotika je potem, ko je treba to zbandažirat, pa zbrusit, pokitat,….
:-)) Veliko potrpljenja in živcev vama želim.

Toplo priporočam nanos valita na gips plošče. Midva sva si celo stanovanje naredila iz Knaufa gor pa valit, ker niti pod razno nebi šla kitat in šmirglat vseh sten.
Nobenga dela, nobene umazanije, izgleda fenomenalno- vsak prostor druge barve. Pa gladka stena je men taaaak dolgocajtna.

Valitka – kaj je to valit??? kaj za strukturo delat al kako??? in to potem kot neke vrste omet pride na gips ploščo in potem samo ta valit prebeliš?????

jaz bi bla tud za kaj takega….

Tole pa tudi mene zelo zanima.

Poglej na jubovo domačo stran – vtipkaš valit – rustikalni omet ali nekaj takega piše.

Kako je pa z “dihanjem” knaufa? Kot vemo, knauf in stena rabita nek prožen kit na stikih, da se ne pojavijo razpoke. Ker ni slabšega, da naneseš nek omet, pod katerim pa začne osnova pokat, ker je nisi dobro naredil.
Midva sva celotno stanovanje pokitala ravno zaradi razpok, ki so se delale na stenah. Res da je trajalo nekaj tednov več in je blo vse svinjsko, ampak ko bom to sedaj pobarvala, stena ne bo pokala kot je prej.

Ja, valit je kot omet, tak grob. Imaš še različne druge podobne zadeve, v glavnem kot fasada izgleda. Jaz nisem niti belila, ker je itak bel!
Po 3 letih sem se naveličala bele, tak da je zdaj vse barvno, kar z Jupolom, čeprav so neke barve posebej za valit. Izgleda perfektno, vsi hvalijo.

Meni v 6 letih niso nastale kake strašne razpoke, edino v kuhinji med stropom in steno ozka razpoka, ki jo vidiš samo od zelo blizu, pa se nič ne širi. Midva sva delala vse sama, ker sva bila 19 let stara, itak brez denarja, pa glede na to da nisva imela izkušenj je super fajn. Pa sva naredila celo stanovanje iz popolnoma praznega podstrešja, pa razen vodovodarja ni bilo nobenih mojstrov. Zdaj, ko imam denar, bi naredila enako. Men je Valit zakon.

LAHKO VAMA POMAGAMO SMO MOJSTRI PRI TEM.GRE PA HITRO LEPIT.
ČE VAJI ZANIMA POKLIČITA 040797498.

LEP POZDRAV

Pozdravljeni,

za vse informacije v zvezi z obdelavo s knaufom nam lahko pišete na [email protected] ali pokličete na tel. št. 041 356 587 (Bojan). Seveda si je dobro objekt tudi pogledati, pri vas vidim, da ni nekih komplikacij, tako da menim, da bi se lahko vse dogovorili prek telefona.

LP,
Tatjana

Na podstrešju stare hiše izdelujemo dve sobi z knauff ploščami. Pod streho imamo lepenko, nato deske. Strop bo spuščen, samo na enem delu bo do strehe. Kupili smo izolacijo Ursa, sedaj me zanima glede teh parapropustnih foliji, ali je potrebno dajati ter kako in kam in kakšno priporočate.
Prosim za pomoč.

Lp, Boža.

Tukaj je kar nekaj nasvetov za knauf plošče[/url]. Ni za kaj =)

New Report

Close