Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ali je kdo brez nape v kuhinji? NUJNO PROSIM

Ali je kdo brez nape v kuhinji? NUJNO PROSIM

Torej, ali je napa nujna ali kuhinja funkcionira tudi brez nje? Ali je kdo sploh ne uporablja? Bi si upali je ne imeti?

jaz sem bila kar nekaj časa brez nape, pa nisem zdržala. Zdaj pa ko jo imam, jo ne bi dala proč. In vedno ko kuham je prižgana in je zelo učinkovita.

Hmh, približno toliko kot je nujen umivalnik v kopalnici. Preživiš tudi brez njega, ampak…:)))))))))

nova
Uredništvo priporoča

Komot. Ampak govorim o takšni brez odzračevanja, samo na filter. Zaradi neznosnega hrupa jo vključim le izjemoma, veliko učinkoviteje je, če odprem okno.

Kot metulka.

Čeprav sem zelo dosti vložila v opremo svojega stanovanje nimam nape in vprašanje, če jo bom še kdaj sploh imela. To je samo stvar, kjer se lahko nabira svinjarija in smrad!
Ko kuham raje odprem okno na stežaj in je dosti bolje.

Napa se mi je vedno zdela ekstremno umazana in grda, tako da je že v času stare kuhinje skorajda nisem uporabljala!

Enako. Pa samo svinjarija se nabira na napi (tud če je ne uporabljaš). V naslednji kuhinji bom najbrž kar brez.

(Tista primerjava med napo in umivalnikom je pa mal mimo. Oziroma, preživiš tudi še brez česa drugega.)

Jaz imam novo kuhinjo brez nape – smo v starem bloku in bi bilo preveč dela, da bi jo sploh lahko imeli.

Malo bolj zapiramo kuhinjo in zračimo, pa je.

Bi pa jo imela, če bi jo lahko, ampak pogrešam je pa tudi ne kaj dosti.

Če nimaš nape se pa svinjarija nabira po celi kuhinji ne samo po napi :))

Jaz je žal nimam, saj sem si to stanovanje uredila samo začasno. Je pa res, da jo pogrešam.

Ja napa je nujna. Seveda tista, z zračenjem; samo na filter je najbrž res packarija.

Napa z zračenjem ti iz kuhinje odvede vso paro in neprijetne vonjave od kuhanja.
Si ne predstavljam, da imam pozimi pri -10 odprto okno na stežaj in kuham 1m stran od okna, zraven pa kurimo, da nas ne zebe.
Potrata energije (dobesedno metanje denarja skozi okno) in mojega zdravja (ko kuham, je napa vklopljena, če bi imela 1 uro odprto okno pozimi, bi že davno zbolela).

Seveda je pa potrebno napo tudi čistiti, tako kot vsako drugo stvar.

Ali se vam nekaterim potem WC školjka tudi zdi nepotrebna, saj se na njej tudi umazanija nabira?:)

A tekmujete, kdo bo pogruntal bolj trapasto primerjavo?

tudi jaz nimam nape v kuhinji, odpremo okno pa je

Jaz sem brez nape. Sem jo imela v prejšnji kuhinji. Sama umazanija, maščoba,..Tako imam zdaj nad štedilnikom element višje odrezan in zgleda prav dobro. Sicer pa napa gor ali dol, itak odprem okno in je učinek dosti boljši.

jaz imam tudi elemente nad štedilnikom zelo visoko. In ni nobene packarije, ne maščobe gor.

A tekmujete, kdo bo pogruntal bolj trapasto primerjavo?[/quote]

Pri nas je menda včasih niso imeli. So imeli tačrno kuhinjo v hiši, ki je bila krita s slamo.

WC je bil pa zunaj. Na štrbunk. Takrat se mu je reklo s’kret.

Ja, ja tekmujemo.

Ste smešne, tiste ki ste toliko proti napi.

Verjetno ste ene izmed tistih, ki pravite, da je stoenka čist ok. No, sej pelje te res, samo ne veš kok časa in kako:)))

Ne sračkajte ga. Napa je nujno potrebna. Itak da z prezračevanjem. Če sploh veste kaj to pomeni. Očitno ne. A okna odprete…? A dejte no? Kaj je zunaj orkan, da vam pozauga svinjarijo:)))))))))))))))

Kaj vse ne najdeš tle gor.

Štorklja se strinjam s tabo 😉

Že vsa leta brez nape, pa ni nikjer nobene packarije. Sem pa videla že nekaj super lepih modernih kuhinj, štedilnike in hladilnike (in to skoraj nove) pa so imele ženske tako usrane, da se mi je dvignil želodec.
Moja mami ima skoraj 30 let star hladilnik in štedilnik, pa sta na pogled kot nova.
Kaj ti nuca napa, če si drugače prašič :)))

Nisem proti napi, še zdaleč ne, je pa nimam iz preprostega razloga: ker menim, da je ne potrebujem. Ne pogrešam je in tudi ne pripravljam nič takšnega, kar bi smrdelo (ne pripravljam in kuham nobenega mesa). Vonj po prepraženi čebuli ali podobnem pa ublažijo dišeče svečke ali eterično olje. Ne zapiram nobenih vrat med dnevno sobo in kuhinjo, ker jih ni (sem pred časom dala podreti steno, da imam oboje v enem prostoru), pa se mi vseeno zdi, da ne potrebujem nobene nape.

Še vedno ne razumem te filozofije “napa=packarija”. Če se na njej nabira packarija, jo pač očistiš, kot očistiš vse drugo v stanovanju. Ne vem, zakaj nape ne bi.
Nisem pa še nikjer videla nape, ki proizvaja packarijo.
Tako, da ne govorite in pišite neumnosti.
Če si prašič, potem si tudi brez nape!

Čista hladilnik in štedilnik (pa ne glede na starost) pa še nista dokaz, da je napa nepotrebna.

Seveda, če še nikoli nisi imel nape, potem ne moreš vedeti, kaj pomeni kvalitetna napa. To je tako, kot bi jedel celo življenje le jabolka, hrušk pa nikoli poskusil in bi govoril, da so hruške zanič.
(To je posebej za sbon in sbon in podobne genije.)

New Report

Close