Najdi forum

wc školjka in bide v enem

Na počitnicah sem videla wc školjke, ki so obenem tudi bideji. So take čisto navade wc školjke, ki imajo na sredini, par centimetrov od roba eno majhno šobico, cca 2cm premera, iz katere začne teči voda, če odpreš ventil. Zdaj, ko imamo namen obnoviti kopalnico sem se tega spomnila. Mal sem firbcala po trgovinah. Naletela sam na vse mogoče variante, samo niti ena ni tako preprosta kot zgoraj opisana. Morda kdo ve kje se dajo opisane wc školjke kupit pri nas, pri sosedih ali kje prek spleta?

Tale na prvi pogled ne zgleda tako zelo kompliciran

Ravno ta sem gledala. In napram onega, ki sem ga opisovala je “vesoljski”,s 1001 funkcijo, vse na dotk in daljinca. Bog ne daj, da se kaj pokvari. Ta, ki sem ga opisala je res čisto preprost, čisto navadna školjka s šobico. Gotovo je kdo opazil takšno školjko v Egitu,Turčiji, Tuniziji, na Tajskem…

A to moraš potem še tehnično šolo imet, da greš lahko kakat? :))))

Tej Geberit so od osnovnega modela do vesoljskega modela :))))

To so pa čist muslimanske finte. Ne štekam.

točno to sem hotela jaz rečt. da muslimanskega skreta že ne bi hotela v svoji kopalnici.

In kaj, če so to musimanske finte? Muslimanske finte oziroma arabske finte so tudi številke, ki jih vsakodnevno uporabljamo pa se nihče ne pritožuje. Še vedno pa lahko prešaltata na rimske številke, da ne bosta imela številk, ki so jih v Evropo prinesli Arabci (poleg vsega ostalega, kar danes vsakodnevno uporabljamo) na vsakem dokumentu, na vsakem bankovcu in kovancu, na večini ur, na števcih, tvju…

Poleg tega se, lahko vsakič, ko dasta otroku sirup spomnita, da so prvi sirup (v farmaciji) izumili muslimani.

Pa breskv, marelic in bombaža tudi ne jest/uporabljat, ker so jih v Evropo prinesli muslimani.

Pa še namakalne sisteme lahko zabrišemo iz Slovenije, ker so jih uvedli muslimani.

Še večino slovenskih besed, ki se začnejo ali končajo z zlogom ‘al’ ne uporabljat v svojem domu in življenju ker izvirajo iz arabščine oziroma smo jih prevzeli iz arbščine.

Pa, ko boste gledali in občudovali zvezde na nebu le pazita, da ne bosta katere poimenovala, ker so jih večino poimenovali Arabci, torej nosijo arabska imena. Poleg astronomije pazita pri matematiki in naravoslovnih vedah.

Pa še bi lahko naštevala. In pol pravijo, da so v Sloveniji živijo izobraženi in razgledani ljudje. Figo pa taka izobrazba in razglednost.

Wc šobica, kar brez skrbi. kaksno školjko imaš doma? ce je navadne, oziroma klasicne oblike, lahko zamenjas samo desko, ker se ta šobica oz.ventil za vodo nahaja ravno na wc deski. verjetno bo treba tudi malo “postemat”,ker je treba napeljat vodo do t.i.šobice. Ce bi menjala tudi wc školjko, bodi pozorna na obliko – t.i.higienska wc deska paše samo na klasicne oblike. Tako desko lahko kupis v vseh bolje zalozenih trgovinah s sanitarno opremo, stane pa cca 200 E. Vsekakor ta deska ni tako redka stvar, saj se velikokrat z njo resuje prostorska stiska – ni prostora za bide. Tudi ni muslimanska finta, ker je ugodnejsa varianta od Geberitove elektronske wc školjke, katera pa stane vec kot 3000 E. Od Geberita model je samo eden, v vecih modelih oz.izvedbah so njihovi vgradni kotlicki.

Zaplonkanci- odlično napisano!!!! 🙂

Naslednjič, ko boste sitnarile zaradi belega toka, nožničnega vnetja ali izcedkov, se spomnite, da ste jih dobile zaradi slabo obrisane riti, odkoder se potem glivice ali bakterije naselijo v nožnico. Me muslimanke s tem nimamo težav.

Muslimanka, zakaj pa ne? a je muslimanska rit kaj drugačna od naših riti? A imate ve kak drug sistem za rit brisat….

Tega sem se bala. Zanimivo kam nas lahko pripelje preprosto vprašanje o wc školjki. Hvala bonkotu, ker je vrgel kost in začel nesmiselno debato. Če se izrazim po njegovo ne štekam zakaj je to storil in zakaj se je oglasil.

Čigav je to izum, kdo jih je kam prinesel in kdo jih ponavadi uporablja meni osebno ni pomembno, niti me zanima. Če bi mi to tako zelo veliko pomenilo, bi po vsej verjetnosti hodila gola in bosa, bila večno časa lačna in žejna in nikoli ne bi prestopila mej naše države. To velja tudi za vse nestrpneže, ki kljub temu še vedno imajo polne riti in omare. Upam, da taki vedno zelo natančno preverijo izvor vsakega grižljaja preden ga pogoltnejo. Za vsak slučaj, če ga niso posadile, okopale, pobrale, predelale in bog ne daj dotikale kakšne po njihove “manj vredne” roke. In da ne oblačijo, obuvajo in vozijo tisto na katerih deklaracijah piše made in “manj vredna država”. In mimogrede. Za vaše možgane ne bi bilo nobene škode ali bolje rečeno ne predstavlja nobene grožnje, če bi se naučili kaj o vzhodnih državh, njihovi veri in kulturi. Čaka vas presenečenje, celo to, da na Tajskem živi zelo majhen % muslimanov.

Če se vrnem k bistvu tega posta. Naša kopalnica je zelo majhna, kljub temu bi si želeli imeti bide, ki v običajni obliki ne pride v poštev. Spomnila sem se, da sem na počitnich na vzhodni polobli videvala takšne školjke, ki so obenem tudi bideji, ki bi izpolnila našo željo in ustrezala dimenzijam naše kopalnice. “vesoljska” školjka je res “vesoljska”:), a kaj ko je predraga za naš proračun in ima funkcije, ki jih ne potrebujemo. Najbolj bi ustrezala higienska deska. Vse to vem, a sem se spomnila na te, ki sem jih videvala in sem mislila, da jih je kdo morda zasledil kje bližje naši domovini in bi mi lahko dal kakšen koristen namig. Vsi ostali komentarji so brezpredmetni, vsaj zame.


ker si glih firbčnaa in sprašuješ, potem vedi, da imajo muslimanke drugačen sistem za rit brisat. In k temu sistemu paše tud zgoraj opisana školjka.


ker si glih firbčnaa in sprašuješ, potem vedi, da imajo muslimanke drugačen sistem za rit brisat. In k temu sistemu paše tud zgoraj opisana školjka.[/quote]

A me razsvetlita,kako muslimanke to počnete/jo?

Ja, z roko, ne?

Predvsem z vodo.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

umijejo si jo s curkom vode in pri tem še malo uživajo.

že vedo zakaj jim paše curek vode in ne suh papir.

:-))

Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj se roka boljše očisti z vodo, rit pa s papirjem?

VSI bi si morali umivati rit po kakanju…na samo muslimani.

Pa bi vas manj rit srbela, pa paekla, pa manj izcedkov bi blo…

še 1x si preberte post od “zaplankanci”

New Report

Close