Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom CVETO – PRALNI STROJ – PROSIM ZA POMOČ

CVETO – PRALNI STROJ – PROSIM ZA POMOČ

Upam, da boste tole prebrali. V preteklosti sem opazil, da pomagate v zvezi s pralnimi stroji. Imam namreč težavo, ki je ne znam rešiti, očitno je nekaj šlo pri pralnem stroju.

Lepo prosim za pomoč.

Napišite za kaj gre!

Lepo vas prosim, če se mi lahko oglasite na mail [email protected]

nova
Uredništvo priporoča

Po vaših navodilih sem pogledal krtačke, stroj je gorenje WA1331S, star dobrih 9 let. Krtačke gledajo iz plastičnega ohišja cca. pol cm. A ima sploh smisel te menjati, ker je vprašanje potem za ležaje? Ne vem, kako je tudi z amortizerji, ker stroj “hodi” – se ga ne da nikakor naštimat, da bi med delovanjem stal na mestu.

Aja, pozabil sem povedat: stroj ne obrača bobna.

Ko se je naš stroj tako obnašal, so bili amortizerji.

Da pralni stroj bo dlje živel dodaj kalgon:))))))))))
(nisem se mogu upret)

Sem Vam pisal na e mail!

a,lahko še jaz eno vprašanje. Na perilu mi pušča pike. Rjave. Tam, kjer se oblačilo drži bobna, ostanejo odtisi tistih luknjic. In tako je na eni rjuhi več skupinic pik. Zgleda grdo. In pa stroj pri centrifugiranju skače tako, da se premakne tudi za pol metra. Kaj bi bilo to?

Čas za nov stroj, verjemi.

Stroj na kadi nekje pri spoju rjavi in pušča rjo!
Stroj skače zaradi dotrajanih amortizerjev – vzmeti!
Verjetno je gorenje, a ne?
Napiši koliko je star, oznako,…

Ja, stroj je gorenjev,WA 1341 S, super silent. Super ni več, silent pa še manj:)). Pa se to da popravit ali naj res razmišljam o novem? Star je enih 7-8 let.

Hm! Tole me je malce zmedlo!Možno da je v bobnu kakšen tujek(sponka, nosilec modrca) ki dela rjo!- to se da odstranit!
ležaje na bobnu se da zamenjat!(material sicer ni drag)!
Kmalu se bo pokazal motor!(obraba ščetk, ležaji)! Včasih pa motor enostavno pregori!

cveto, jaz imam tudi vprašanje…
včeraj se mi je pokvaril pr. stroj. mislim, da je šel programator. stroj je pralno- sušilni, znamke Indesit. zanima me, koliko stane menjava programatorja…približno. se bolj splača zamenjati stroj?
hvala za odgovor (tudi drugim, ne le cvetotu)
😉

Indesit WD 125 T?
Indesit WD 105 T?
Ali imate ringlšpil na programatorju?
Lahko da je zamašen odtok, in stroj ne more odtočit vode, in je v nekem momentu izgubljen in se išče?
Ali sam od sebe toči vodo in jo hkrati meče ven?
Lahko pa da je kaj v zvezi s ploščo za upravljanje?
Od kje ste?

o, cveto, še jaz…

Imam pralno sušilni candy alise 101, ki ne obrača več bobna – ko je poln. Če je stroj prazen, boben obrača….kaj mu je?

Motor kaput!

Cveto!

Imam Gorenjev pralni stroj, star kakšnih 14 let – bi morala pogledat v papirje.

Dela sicer brezhibno, vendar na programu za belo perilo včasih že takoj na začetku, enostavno ne natoči vode in programator ne zalaufa programa. Takrat belo perilo pač perem na programu za pisano – na 60°. To se je do sedaj zgodilo trikrat v enem letu.

Glede na to, da je to čisto edina “napaka”, ki se pojavlja ne vem, ali se mi splača menjati programator, ali naj potrpim in počakam, da stroj dokončno crkne?

Lahko da sploh ni programator. Poizkusi malce bolj na silo zapret vrata.
Če pa že je programator pa ne vem če ima smisel menjati.

Še enkrat…. je motor ziher drag, a?
Se sploh splača razmišljat o popravilu?
Star je recimo 7 let…je pa Candy alise 106…
Hvala!

New Report

Close