Forum: Gradimo, opremljamo in urejamo dom

Kako pristopiti h gradnji, adaptaciji stanovanja, hiše ali poslovnega prostora, kako izberete arhitekta, kaj od njega lahko pričakujete, o urejanju dokumentov, pridobivanju raznoraznih soglasij, vse o prispevkih, o dobrih slabih materialih in še veliko več.

CVETO - PRALNI STROJ - PROSIM ZA POMOČ

Odgovori Nova tema
Default avatar cveto 23 Okt 2017 06:12

Jutro,
ali se stroj kaj segreje,vrti?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar še jast še jast 23 Okt 2017 17:11

Nisem opazila, da bi bil kaj bolj segret, ostaja na mestu (saj si to mislil, a ne). Včeraj sem potem dala prat še eno rundo isti program in je naredil normalen ciklus.

Zdaj pa še vprašanje glede maminega pralca, ko te že ravno imam na vezi. Je Beko, pri njem pa centrifuga ne dela, ko je preveč poln. Niti ni boben pretirano nabasan, bi rekla, da običajno dve tretjini, ampak že to je preveč in perilo je še čisto mokro. Ko ga pol odvzame in zavrti samo centrifugo, je pa v redu.

Default avatar cveto 23 Okt 2017 20:09

morda stroj zaznava nepravilno razporeditev perila v stroju?
lahko da je motor pri koncu...

kaj pa če je kaj v črpalki in je problem v odvodu vode?

Default avatar še jast še jast 3 Nov 2017 10:13

Cveto, hvala za ves trud.
Moj stroj vmes dela normalno na vseh temperaturah ... se ne bom sekirala na rezervo. Mama je sklenila, da tako redko pere poln boben, da bo tudi počakala, kaj bo oziroma dokler bo delal, bo delal. Ji pa večkrat tudi "shodi", čeprav je v libelo, je tudi serviser že preveril. Vsaj odtok bi sicer lahko pregledali, ampak je nekaj dela z odmikanjem stroja, pa mama ne dovoli ... stari ljudje pač. Bomo poskusil enkrat, ko je ne bo doma.

Default avatar Kocmur 8 Nov 2017 19:14

Cveto, malo starejsa uganka zate. Candy pomivalni stroj cd675s vodo natanka, pomiva ne, programski časovnik je slišati da dela vendar ne vrti vetrnic in vode ne sprica..
Kaj bi to bilo?

Default avatar cveto 8 Nov 2017 19:54

zakaj starejša?
obtočna črpalka(če je stroj dlje časa stal je zapigala črpalka-na roke obrnt), lahko je tujek v ob.črpalki, ali pa zagonski kond. obtočne črpalke

Default avatar tomaz6881 16 Nov 2017 18:28

Bolj zaradi starosti stroja sem mislil stara uganka..pomivalc nafila vodo..prazni jo tudi, vmes pa nic..greje tudi ne..prvic ko so opazili da je nekaj narobe je stroj obstal sredi dela..
Sliši se samo brnenje (najbrz programatorja)
Lp, Tomaž

Default avatar Wa62125 20 Nov 2017 19:53

Zdravo Cveto
Tezava s PS wa62125, 10let, aprila menjane scetke. Danes pa napaka F7...lightshow popoln ;) spihana odvodna cev .. v filtru sicer 50 centov, nekaj pa sem s prstom porinila noter, ko sem tipala v cev iz stroja v filter. Crpalka se zazene ali pa ne. Torej se to splaca popravljati ali ne?

Default avatar cveto 20 Nov 2017 20:38

jap, splača

Default avatar Wa62125 20 Nov 2017 21:31

Torej je crpalka sla ali je se lahko kaj drugega?Cena?

Default avatar cveto 21 Nov 2017 05:38

jap črpalka, oz treba spucat prehodne poti( če ste čutil da ste nekaj not potisnili), lahko da je notri kovanec?
črpalka je cca 15 eur, delo pa mal od mojstra...

Default avatar Wa62125 21 Nov 2017 06:23

Hvala. Potem se ne bo treba novega nabavit 😉Lep dan!

Default avatar Laura12 24 Nov 2017 03:39

Imam popolnoma nov pralni stroj Gorenje W8665K, pa mi ga lomi že v startu. Najprej samočistilni program, potem pa prvo pranje bombaž na 95 stopinj in še 1 x mix perilo na 30 stopinj.
Takoj po pritisku na start se je zaslišalo glasno pokanje -škrtanje v bližini gumba start in programatorja, potem je stroj vzel vodo, ni pa do konca vzel praškastega praška pri bombažu in tudi ne pri drugem pranju tekočega praška, tako da je prašek poplaknil šele pri kasnejših izpiranjih iz dozirne posodice. Tudi mehčalec se mi zdi je porabil že med pranjem in ne pri zadnjem izpiranju, saj sem mehčanje morala ponoviti. Pri pranju nisem uporabila otroške zaščite.
Stroj je med pranjem delal normalno, ko pa je zaključil, predno se je pojavil napis END se je spet pojavilo glasno pokanje - škrtanje.
Na ekranu ne pokaže nobene napake! Kaj je ta čuden zvok?
Pritisk vode je v redu. Na istem mestu je stal prejšnji stroj!

Sicer bom stopila v kontakt s pooblaščenim servisom, ker pa me čaka tridnevna odstonost, neučakana potrebujem namig. Ali se lahko stroj uporablja ali je potreben takojšen servisni pregled. Stroj je v garanciji!

Default avatar cveto 24 Nov 2017 06:42

po vsej verjetnosti se stroj zaklene.(zato poka in škrta)nekako tako je slišati ključavnico ob zaklepanju vrat
sigurno če kaj ni ok, potem garancija...5 let

Default avatar Beko in Gorenje 24 Dec 2017 17:10

Kaj je ceneje? Popraviti pralni stroj Gorenje, ki se mu boben več ne vrti ali popraviti pralni stroj Beko, ki vode več ne vrže ven? Hvala
Oba že zdavnaj brez garancije.

Default avatar cveto 24 Dec 2017 18:15

odvisno od ranga stroja
odvisno od napake
če greva v max napake je oboje nekje 40-80...
stroj ki ne izvrze vode je lahko ok(seveda ob predpostavki da je zamasen zidni sifon-odtok)
stroj ki ne vrti bobna, pa ni nujno da gre za okvaro motorja(lahko je samo jermen dol padel....)
itn itn
lepe praznike

Na vrh