Najdi forum

Adaptacija kopalnice

2,60 m x 1,70 m
Ploščice, kad, armature, kotliček, umivalni in WC školjko že imava izbrano in stane cca. 2000 €, če se bova odločila za dražjo verzijo.
Koliko bova morala še kaj dodati? Rada pa bi menjala vse odtoke in cevi, se komu kaj sanja.
Ali je možno, da prideva čez s skupno 5000 €?


Pazi na keramičarja! Več kot 11-12 eur ne smeš dat za m2.

Rabite morda kopalniški umivalnik višjega cenovnega razreda? Prodam

Samo zmontiran in 1 mesec uporabljen umivalnik v beli barvi priznane znamke VILLEROY & BOCH prodam.Prevleka proti vodnemu kamnu.Moderna oblika.
Pipa gratis. Na mail vam pošljem slike.
cENA 100€
Nov nekaj čez 200€

nova
Uredništvo priporoča

mislim da bi 5000€ bilo nekako dosti. mi smo wc + kopalnico čisto prenovili in nas je prišlo nekaj čez miljon sit.

Ker sem ravnokar to počel, skoraj isto kvadraturo kopalnice (280 x 165) ti povem, da bo šlo bolj na tesno 🙂

Pri meni je bilo takole:

Vodovodarji, centralna: 2265 €

Električar: 340 €

Zidar, keramika skupaj: 540 € (baje, da je to svinjsko poceni)

Mizar (omarice): 500 €

Pri vodovodarjih in električarju je material že vračunan v ceno, pri zidarju in keramičarju ni.

Ploščice so bile 16 € / m2, skupaj okoli 24 m2, se pravi okoli 384 €.

Kopalniški elementi (brez omaric) so me prišli okoli 2200 €.

No, zdaj pa skupna računica: 6229 €. Odšteješ 700 €, ker imata vidva za 2000 verjetno skupaj elemente in omarice (?), je še vedno 10% več, kot 5000 €. Seveda v to niso vračunani nepredvideni zapleti (npr. dodatno napeljevanje štekarja za bojler 🙂

Tako da predlagam, da je po končni računici še 1000 € na strani za vsak slučaj. Resno. Nočem strašit, ampak to so realne izkušnje (moja kopalnica še ni gotova 🙂

Ja, bili so časi… 😉

mi imamo kopalnico veliko 4 krat 4 smo menjali vse otoke , vso električno napeljavo,, nove armature , ploščice, masažna kad, tuš kabina, tuš kad, obzidan umivalnik velikosti 1,5 m z vgrajenim umivalnikom, ploščice polagali sami pa nas je prišlo 8400€

Pa naj ti povem še svoje mnenje in izkušnje. Kvadratura skoraj identična vaši, zamenjali smo popolnoma vse-od cevi, odtokov, ploščic, W+kotliček, kad-samostoječa, bide, umivalnik+ kopalniški blok in še ena omarica 220-50(za perilo spodaj in zgoraj dve polici ter predal z vrati in nopri dve polici), radiator-lojtra-Bial, strop-knauf + svetilka+karnisa+zavese, ki niso bile poceni, samo so se meni ful dopadle – cca 4000 eur.

Moram pa ti napisati najpomembenješ, da sva imela ENEGA mojstra, ki je vse to naredil, je pa s.p. in ne šmuglar, da ne bo pomote, celo s stanovanjskim podjetjem ima pogodbo o vzdrževanju blokov in je svoje delo opravil zelo dobro- tudi stare ploščice je potrgal dol-skratka naredil je vse.

Če pa imaš za vsako področje svojega mojstra, pa te pride znatno dražje.

Mogoče še pomemben podatek- smo iz Štajerskega konca, prestolnica pa je tako ali tako dražja…

Pa uspešno in čim cenejšo prenovo, važno, da bosta zadovoljna z rezulatim-mi smo,

lp,

B.

tudi mi nameravamo prenovit kopalnico in sploh ne vemo kje začet…in kolk bo naneslo.

Twins -a to je bilo vse skupaj z materialom, delom in opremo ? A mi prosim sporočiš kateri mojster ti je to delal?
A je bil prav samo eden ali si mislila njegovo ekipo?

sem ti pisala na mail, lejdika!

lp,

B.

živjo twins,
koliko bi vas pa prišla prenova če vam ne bi bilo treba menjat cevi?
lp, j.

Kopalnica približno 220×240, pa ni bilo 5000€ vse skupaj. Očitno sva imela srečo z mojstri, ker berem nekje zgoraj znesek vodovodarja.

a ste tudi prenavljali cevi? je v ceno všteto tudi kopalniško pohištvo, pipe, banje,-kolk od tega je delo kolk pa material …?

Ja ,kopalnica je bila razbita v nulo, tako da smo menjali tudi cevi. hmm, to kar zdele vem napamet je pribl. banja-350€, umivalnik 120€, ploščice 1100€, pipa umivalnik in armatura banja skupaj 250€ (kupljeno v italiji/3x ceneje kot pri nas), WC okoli 200€, ploščičar 300€(brez računa), vodovordar malo čez 1000€ delo+material (brez računa),…tko da tu je že prednost in sva kar dobro prišla čez,očitno.

aha, pol je itak večina te cene material. a vn ste stare ploščice pobral sami? kter konc slovenije pa ste?
katere pipe ste pa kupl in kje v italiji? lih iščem mal po netu in nč pametnega ne najdem. sm se pa navdušla nad italijanskimi pipami ottone meloda, pa je tle dobavni rok med 6-8tednov:((

Ja pri pipah je odvisno kakšne zahteve imate. Pri nama je bil prav dobavni rok razlog da sva se odpeljala v Udine, kjer so nama ponudli kaj imajo na zalogi in sva zbrala. Pa so zelo lepe, v moderni, kvadratni obliki. bom doma pogledala kako se imenuje znamka in sporočim, vem pa da te znamke v Sloveniji ni v prodaji. Drugače pa je ploščice pobral ven kar vodovodar. smo v ljubljani, ampak nihče od delavcev ni bil iz okolice, zato tudi nižje cene.

uh pol ste pa res mal dal za delo, no mi mamo lih jutri spoznavni dan s keramičarjem in vodovodarjem in upam da me potem ne bo bolela glava…

Držim pesti:) drugače je pa tako, tu sva pršla super skoz pol nazadnje te pa parketar nat…e in sva ful preplačala.

Če še nimate keramičarja pokličite na 041 843 593 dela zelo ugodno natančmo in predvsem hitro

Pred kratkim smo temeljito prenovili kopalnico. Naučili smo se, da je izbira mojstra prava loterija. Tudi, če pri eni stranki naredi dobro, ga lahko pri drugi močno polomi. Če ne veš kako se lotiti adaptacije kopalnice, poglej tukaj http://www.ambientonline.net/revija/kopalnice-2007/adaptacija_kopalnice.htm . Tako boste vsaj vedeli kako se stvari lotiti in na kaj morate biti še posebej pazljivi.

New Report

Close