Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Tupperware – kaj se res splača?

Tupperware – kaj se res splača?

Živjo,

zanima me, ali ima katera od vas res pozitivne izkušnje s posodo Tupperware in kaj bi se splačalo kupiti.
Danes dobim katalog, rabim pa v bistvu veliko stvari za novo gospodinjstvo – rada bi kaj kvalitetnega.
V mislih imam npr. pekač s pokrovom in podobno.

Vesela bom vaših izkušenj! Hvala!

Res splača se samo tistim, ki prodajajo.

Mene zanima predvsem kvaliteta in s čim so ljudje sami zadovoljni..

nova
Uredništvo priporoča

JAz ne vidim blazne razlike med tuperware in navadnimi plastičnimi posodicami. Meni je škoda dati toliko za vso to plastiko.

Jaz imam kar nekaj Tuperware posode in moram povedati, da sem zelo zadovoljna. Še najmanj mam v bistvu tistih tamalih posodic za shranjevanje. Imam pa njihove zajemalke in ostal pribor za kuho, potem globok pekač s pokrovom, silikonski pekač za šarkelj ali potico, silikonski pekač za muffine itd. Z izdelki sem zelo zadovoljna.

Nekaj že mora biti na tej plastiki.Mi lahko zelo pohvalimo posodo za solato (solata zdrži natrebljena skor cel teden), posodice za shranjevanje (recimo salame,sira)…Imamo že dolgo, pomivamo v pomivalcu in vse še tesni oz. opravlja svojo nalogo kot ob nakupu.

Imam nekaj shranjevalnih posodic – brezveze.

Cedilo kot cedilo – nič posebnega.

Otroška skledica – nič posebnega.

Edino kar uporabljam je šejker za palačinkino maso delat, pa še to kadar gre za brzino.

Kupovala pa sem te izdelke ko pri nas še ni bilo take izbire. Zdaj pa je vsega na pretek, lepše in bolj funkcionalno.

Moja mama je dolga leta prodajala to posodo tako, da jo imamo še vedno ogromno. In jo uporabljamo vsi. Sem pa vmes kupila tudi nekaj plastike cenejše izvedbe pa moram povedat, da ne opazim neke razlike. /razen v ceni/.
Včasih je bila Tupperposoda pravzaprav edina take vrste na trgu. Sedaj je ponudba ogromna in tudi veliko cenejša

Natrebljena solata že zdrži cel teden, izgubi pa tudi vse, kar je dobrega v njej. V čem je smisel potem?

Nekatere so strašne vernice te religije tupperware. Če greš kdaj na njihov čarovniški shod, ti je jasno zakaj. Perejo možgane, da je joj. Kot da je to absolutno edina posoda, ki jo človek lahko ima v kuhinji.

Če pa narediš korak nazaj, pa ugotoviš, da gre velika večina cene izdelka v žepe prodajalcev in tistih nad njimi, sam izdelek pa ni vreden bistveno več kot vsak, ki ga kupiš v Merkurju. Je luštno, nič ne rečem, pofl tudi ni, ampak za plastiko absolutno trikrat predrago. Kupi kakšen kos, samo potem ne boš imela miru. Moje sklede so po petih letih videti že precej zdelane.

Enkrat sem imela predstavitev in zaradi dobrega izkupička sem za darilo dobila mehko hladilno torbo, polno majhnih skledic in skodel s pokrovi. To in vrč za pijačo (mislim, da je 2L) najbolj uporabljamo,ostalo pa sem nekaj dala mami, nekaj pa mi stoji na omari za nabiranje prahu.
Lahko pohvalim še posode za hladilnik (z “ventilčki”) za zelenjavo.
Danes se sigurno ne bi več vrgla v strošek za T., saj se dobi veliko kvalitetne, lepe in cenovno bolj ugodne plastike po trgovinah.

Solata natrebljena cel teden ima kakšen vitamin le še po naključju. Mislim, resno vprašam, v čem je fora vnaprej trebit solato, ko je pa to opravilo narejeno en dva tri? Jaz sem kupila nožek za lupljene, brezveze, padla klinca takoj dol, uno za krompir mučkat je isto kot navadno, pa še eno posodo sem dobila od mame. Res ne vem, v čem je razlika od navadne. Razen da gor piše. No, saj je prav, da kupujete. Lastniki firme morajo vzdrževat mercedese, to pa stane.

Če si na novo urejaš gospodinjstvo, se splača razmisliti o ovalih za shranjevanje. Prav tako sem zelo zadovoljna s posodo za kruh in za sir. Res pa je, da jo je treba znati uporabljati – vsak dan prezračiti, odstraniti drobtine in vsake toliko časa oprati v pomivalnem stroju in prezračiti na soncu.

meni je všeč valjar, v katerega naliješ toplo ali hladno vodo, odviso do testa, in podloga za valjat testo. Fajn me je tudi zvon za torto in potico. Zelo veliko uporabljamo njihove velike in visoke ter nizke sklede s pokrovi (mislim, da se reče modra linija) za solato. Moja mama veliko uporablja termos posodo za čaj. Zelo sem zadovoljna z noži, škarjmi, brusilcem nožev in odpiračem konzerv. Pa še kaj bi se našlo.

Imamo predvsem posode za shranjevanje. Posoda je kvalitetna, tudi po ne-vem-kolikoh pranjih v pom. stroju pokrovčki niso nič skrivljeni, vse tesni. Ampak za moje pojme je veliko precenjena. Za precej manj denarja se da dobiti ravno tako lepo posodo (morda malo manj kvalitetno), pa jo vsaj mirne duše lahko vržeš preč, ko se je naveličaš. :)))

Kupovala sem jo, ko sem bila še bolj pri denarju in moram reči, da so stvari po cca. petih in več letih še skoraj kot nove, česar za navadno plastiko ne morem reči…

Meni se recimo obnesejo posodi za shranjevanje masla in sirov, za kruh in manjše za recimo narezano salamo.

Zdaj pa ne bi več dajala toliko denarja za plastiko…

Tudi moja mama je nekoč prodajala to posodo, tako da ima skoraj vse (kar se je takrat pač prodajalo). Po več kot 10 letih vse stvari izgledajo praktično kot nove (pri pranju v pomivalnem stroju!).

Ko sem šla na svoje, sem dobila nekaj popotnice, veliko pa sem morala še dokupiti sama in ker so bili $$$ bolj na tesno, sem nekajkrat pač sklenila kupiti cenejšo robo v Merkurju. NIKOLI VEČ!

Posoda za miksanje od Dr. Oetkerja: Po dobrem letu uporabe so pri ročnem pranju posode zbrisane vse merilne skale (pri moji mami kot rečeno, po več kot 10 letih ko nova, pa moja mama veliiiiiko peče). Moja posoda izgleda tudi stara, čeprav ni.

Manjša posoda za miksanje Rotis: Skala se sicer še vidi, ampak pokrov oz. obroč za zaščito pri miksanju ne tesni in odpada, če posodo primem postrani.

Posodice za zamrzovanje – ne vem več znamke: Plastika je postala trda in lomljiva in so se mi pri zelo nežni uporabi (sem res zelo skrbna in previdna gospodinja) enostavno polomile.

Plastično cedilo – spet ne vem več znamke: Enkrat mi je enostavno v rokah ostal ročaj.

Pa še kaj bi se našlo…

Od takrat naprej spet kupujem Tupperware.

Od vseh stvari verjetno najbolj obožujem njihov “čebulnik”, ker enostavno ne maram rokovat s čebulo in ne prenašam njenega vonja. Ena je tudi že omenila valjar. Pa velika skleda za miksanje z zaščitnim pokrovom. Pa majhe skledice za živila s hermetičnim pokrovom, ki so primerne tako za prenašanje kot serviranje. Pa še kaj, česar se trenutno ne spomnim.

Aja, pa ne hodim na predstavitve, temveč lepo naročim pri svoji predstavnici. Ponavadi dostikrat ubodem kaj, kar je v akciji. In to je to.

Tiste posodice velikosti in oblike krožnika, s pokrovom. Zelo fajn za shranjevanje “ostankov” v hladilniku in tudi za direktno pogrevanje v mikroval.. Pa male posodice za shranjevanje – tudi zaradi prožnosti pokrovčkov še po 10 letih. Večino ostalih firm sem že zdavnaj zmetala stran.

Jaz bom rekla tako: posoda je sicer svinjsko draga, je pa izredno kvalitetna. Prodajala jo je nekaj časa tudi moja sestra, tako da imamo skoraj vse, kar se je prodajalo pred ene 10-imi leti.
Super mi je posoda za kruh (svež ostane neprimerno dalj časa kot npr. v kaki vrečki), brusilnik za nože, posode za shranjevanje v hladilniku, tista posoda za miksanje z odprtino na sredini, da nič ven ne leti, ko miksaš,…

Tlačilnik za krompir pa bi z lahkoto pogrešala. Tista stvarca za lupljenje krompirja mi je pa tudi super, ena je pa zgoraj napisala, da ji je klinca takoj odletela. Samo te stvari imajo tudi en čas garancijo, po moje bi takoj dobila novo, če bi kaj zinila. Meni drži že 10 let.

Jaz sem zadovoljna s to posodo.

Jah, no, zdaj pa primerjate najcenejšo poden plastiko in tupperware. Dr. Oetker izdeluje pudinge in druge prehrambene artike, če se ne motim. če je torej dal kakšno plastiko, je bila verjetno darilna in temu primerne kvalitete. Če kupujete alternativo tupperware, je treba dat vsaj tretjino, polovico cene. A ni to jasno? Ne pričakujte pa, da bo kvalitetna posoda najnižjega kakovostnega razreda.

Mi vsakodnevno uporabljamo posodo za kruh, v hladilniku posodo za sir in eno za salame (tisti z ventilčki kot je ena prej rekla), veliko imam ovalov za shranjevanje npr. moke, drobtin, špagetov, makaronov, poletne, gresa, riža…Imam tudi tlačilko za krompir, ki pa mi je najbolj všeč zato, ker je plastična in ne praska po loncu. Imam tudi eno posodo za mikrovalovko, v kateri so ponavadi “ostanki” za naslednji dan. Tudi posodice za skrinjo so stareže juhuhu let, pa so še vse cele…
Jaz sem zadovoljna.

M

New Report

Close