Najdi forum

nakup ploščic v Italiji

Glede na to, da sva pred polaganjem ploščic v naši novogradnji – le teh bo za okoli 200 m2 (ja, imava tudi klet, kjer bodo samo ploščice) in glede na to, da imajo naši prodajalci bajne zaslužke s prodajo ploščic – informacijo sva prejela od osebe, ki je včasih prodajala ploščice italijanskih proizvajalcev (Modena) me zanima ali kdo ve kam v Italijo po ploščice (s to osebo sva prišla zgolj v enkraten kontakt in nisva želela preveč siliti z vprašanjem kam?).
Žal sva na tesnem z denarjem in nama vsak prihranek veliko pomeni, seveda pa vedno želiva kvaliteto, ki pa tudi ni poceni. Vendar pa – zakaj bi plačevala tu npr. petkratno ceno, če se lahko odpeljeva k npr. proizvajalcu.

Vsaka informacija bo dobrodošla.

Mogoče so res cenejše, če greš direktno k proizvajalcu, čeprav to o 400% zaslužku ne bi verjela. Sem pa že večkrat brala na forumih, da so italjanske ploščice pri nas celo cenejše kot v njihovih trgovinah.

Kaj vama je treba verjet vsakemu, ki vaju “vrze”na foro? Prodajam ploscice, tudi za cene vem, kaksne so, in verjemi, da ce bi imela 400 procentno marzo, bi bil kvadratni meter cez 300 E. zakaj ne razmislata s svojo glavo? Pa to ni misljeno grdo, ampak dobronamerno. V tovarni je osnovna cena zelo visoka, odvisno pa je od kupca, koliko vzame na zalogo. ce recimo narocim 10 palet, dobim tudi popusta toliko, da so ploscice v maloprodaji cenejse. Tisti osebi, ki ti je tole nalozila pa povej, da nis tolk neumna. Marze pri keramiki so majhne, ni vazno kolk, ampak majhne. Tolk iz prve roke.

nova
Uredništvo priporoča

Živim ob meji in po pregledu trgovin tu in tam ti povem, da sploh ni razlike. Sem celo videla ploščice popolnoma enake, it. proizvajalca, ki so bile cenejše pri nas. Kar pri nas se razglej. Je pa v Ita res dosti trgovin s keramiko.

Pozdavljena!
Razlike v cenah res ni velike. Midva sva nekaj kupila v SLO (ploščice so italjanske, pri dobavi je prišlo do napake?!), drugo pa pri Rolichu (upam, da ni nezaželena reklama) v Italiji. So Slovenci in vsi govorilo naš jezik. Lahko ti povem, da so biliizredno pozorni, da so nama vse izrisali in se nama dejansko posvetili še in še.

če so aparati od Gorenja v Nemčiji cenejši kot pri nas, direkt v Gorenju, potem je jasen odgovor, mar ne?

Tudi mi smo sli na ogled v en salon keramike v italijansko Gorico. Potem pa ugotoviki, da so identicne ploscice pri nas cenejse.

No, ravnokar sva v gorenjevi industrijski prodajalni kupila ploščice. Ker sem gorenjevo keramiko do sedaj videla samo v Merkurju, lahko primerjam samo z njimi.

Merkur: ploščice A 15,20€, ploščice B 10,55€ in bordura 6,45€.
Industrijska prodajalna: A 15,50€, B 7,65€ in bordura 4,76€.
Nato sva imela še 10°gotovinski popust v industrijski prodajalni. Samo na borduri sva prihranila 85€, pri ostalih ploščicah pa 96€. Vse skupaj cca 32kvadratne metre.

In če vas zanima še za kopalniško pohištvo. V gorenjevem salonu v šoštanju so imeli nižje cene kot v Merkurju, potem še 15% gotovinskega popusta, tako da je prišlo 100€ manj kot v merkurju.

Se kar splača v industrijsko prodajalno, vendar pa je pametno še prej kje prečekirat.

So pa cene tudi po salonih zelo različne. V Šentjurju so bile ene ploščice, kjer so isti tip samo tri velikosti, po 35€, 40€in 45€. V salonu v posavju so bile enake ploščice 45€, 55€ in 65€. Po 10, 15 in 20 evrov razlike. Pa če jih rabiš 40kv.. metrov….?

No, mi smo kupili ploščice v Italiji in sicer blizu Čedada, kraj se imenuje Buttrio. Velika trgovina, veliko izbire, prijazen , zelo prijazen in ustrežljiv prodajalec ki zna odločno slovensko. Vzame si časa za stranko. Ko se vse zmeniš, počakaš kake pol ure, da iz ogromnega skladišča najdejo tvoje ploščice. zelo zadovoljna. Nič čakanja.

Zanima me kako se imenuje ta trgovina k ima veliko izbiro keramičnih ploščic oz kje v sloveniji je največja izbira ali tudi najugodnejša…kdo ve?

dejte to smetenje s kapljo kam drugam, kar naenkrat dva zadovoljna kupca. ne me basat, ta trgovina v celem letu nima toliko zadovoljnih strank

Kako brezvezno pisanje. Težko je soditi nekoga in kaj preko interneta. Pojdite tja pa boste videli in se lahko prepričali. Če komu ni kaj všeč, naj pač ne bere in naj gre drugam. Čist v izi :=)

Ma, ja, človek išče uporabne informacije, najde pa sam zlivanje gnojnice…Še dobr da internet vse prenese. Da bi šli pa v trgovino in karte na mizo, no to je pa že druga zgodba – o potezi človeškega značaja, katera se imenuje zahrbnost in hinavščina..

drgač majo res kvalitetno in cenovno primerljivo z Italijanskimi keramiko v kerroom v Domžalah,mislim da je gospod Franci Škufca.
Jest vam pa lahko položim, če še nimate izvajalca.070492154
Lp,Grega

Največja izbira italijanskih, španskih in portugalskih keramičnih ploščic v Sloveniji najdete v salonu keramikaoutlet.si[/url], imajo zares veliko zalogo, vsak teden nove modele, vrhunsko kakovost in seveda vroče outlet cene! Vsekakor se splača preverit.

lastna hvala se pod mizo vala.

New Report

Close