Najdi forum

Keramične ploščice

Živjo,

zanima me kje ste kaj kupovali keramične ploščice, pa da imajo velik razstavni salon in da ti ni treba gledati samo po katalogih. Zanimajo pa me ploščice bolj v rustičnem stilu. Sem bila že v Adriaker, pa imajo kar navite cene.

Hvala in Lp

Verjetno si bila v Adriaker-u v Mengšu.Torej si doma nekje v okolici LJ.Ko bi vsaj tisti, ki nekaj iščete napisali vsaj približno od kje ste, da vam ne bo kdo svetoval trgovine na drugem koncu SLO od koder prihajate!Grrr…
No ti bom pomagal.Pri Domžalah, točneje v Grobljah, pri Grobeljski cerkvi (med Mengšom in Domžalami) je trgovina Vistra.Toliko ploščic, kot jih imajo tam jih še nisem videl na enem mestu.Res ogromno, po moje nekaj 100.Vse so tudi razstavljene, nekaj spodaj v trgovini – tiste, ki so na zalogi, večina pa zgoraj, tako, da se jih da videti in otipati:-)Cenovno bi ti težko rekel, saj so modernejše in novejše ploščice dražje.Na tiste, ki niso na zalogi je treba čakati cca 3 tedne.Nudijo tudi polaganje ploščic, imajo zaposlenega keramičarja, ki je zelo dober.S tem dobite tudi nižji davek pri nakupu.Delal je pri nas, sem zelo natančen in siten, če kaj ni dobro narejeno, vendar nimam pripomb.Seveda je zelo zaseden.
Druga trgovina, kjer imajo tudi nekaj lepših ploščic pa je Paliska, blizu hotela Krona v Domžalah.

http://www.kaplja.com

Mi smo kupili tam, prijazna prodajalka nam je zrisala in zračunala koliko ploščic potrebujemo. Pripeljali so jih v nekaj dneh, položili in sedaj imamo najlepšo kopalnico 🙂 Jaz vsekakor svetujem, da greste tja. Res se ti posvetijo in znajo svetovati.

LP Zdenka

nova
Uredništvo priporoča

V Merkurju!

če se odločiš za Merkur, te opozarjam, da v ponudbi ne navedejo roka dobave. Ko smo se pogovarjali, je bilo rečeno 4 tedne, ko sem zahtevala, da pripišejo na ponudbo, so ga nategnili na 6 tednov, dobavili pa so po 8 tednih in z dodatnim 5 % popustom, ker mi je počil film in sem težila vsak drugi dan.

Najlepša hvala za naslove teh trgovin, mislim da se bo našlo veliko za moj okus.

Lp

Pojma nimate ….Merkur, hehe…Kimi6, moraš se zavedat da so vse sorte ploščic pod 30 eur za m2 , za en k…
To se vidi čez par let, pri pucanju, pa vsi keramičarji ponavadi pizdijo da je vse krivo in nabuhlo…dejansko se jih tu položit ne da tko kot je treba.
Ljudje , če bi radi bolj napreden salon z dost izbire za kokr tolk normalen denar, so samo tri firme okrog LJ: na dolenjki v OPLOVI stavbi in v IOC Logatec(pri avtocesti)- Gracia in Trgocev
Hvala ker me poslušate in lp!

DRRR…kr neki.Zgleda da ponoči nisi mogel spati:)

Timotej , me prav zanima kakšne ploščice si vzel in za kolk denarja. Večina ljudi je itak brez okusa in nabavljajo kr neki. Pa skoraj vsi barvajo stene in strope na belo, pa en kup lesa v bajti, od parketa, laminata, notranjih vrat, …skratka, brez premisleka in idej.

Ja, tako je bilo nekoč, pa že dolgo ne več.Si malo v zamudi.Ljudje so se že zdavnaj prebudili in naveličali lesa kamor si pogledal.Kar se tiče mojega doma…ploščice imam lepe, vrata narejena pri mizarju po moji ideji v beljenem hrastu, parket je teak-ov, barve sten pa v točno določenih barvah.

Vse lepo in prav ampak ne razumem zakaj ne morete brez lesa…Zakaj ne more bit samo samostoječa lesena skulptura ali stenski dodatek že zadost…?
Sej je ponavadi že cel kup omar po bajti, pa postelja…
Še ploščice v imitaciji lesa so zdej blazno popularne. Zmotne so misli da je parket kaj temperaturno toplejši od ploščic. Tut stopinje ne!

Obstajajo tut ALU-steklena notranja vrata al pa iz mediapana z visokim barvnim sijajem . Pol pa vsak misli da je vse zgleda hladno in nevtralno. Glih v tem je hec da se da z barvami sten , lućmi in dodatki zelo skompenzirat napram hladnosti.
Pa mal feng shui preberte …V vsaki sobi mora bit 5 elementov-les, kovina, voda, zemlja, ogenj.

Očitno se res premalo pogloblobite pri urejanju bivalnih prostorov. Da opremiš stanovanje samo na način kot je všeč tebi, je napaka v štartu.

A res ne dojameš, da ljudje opremljamo stanovanja tako kot je NAM všeč.Nekateri dajo več na avto, drugi na hobi, tretji na sebe itd. Zakaj bi opremil stanovanje tako, da bi bilo všeč tebi ali komu drugemu.Zakaj bi se doma počutil, kot da sem na obisku v lastni hiši.Dobro, da smo ljudje različni, če ne bi bil en sam dolgčas.Vse na mestu, vse urejeno in vse usklajeno.

Glih zaradi takšnega butastega razmišljanja se ljudje prehitro navadijo “domačnosti”. Ker jih nič v stanovanju več ne preseneti. Opremit je treba v stilu, ki je rahlo šokanten . Ti in tebi podobni ste pa še zelooooo daleč…brezveze pisat še kej…

Res, nekateri znate plavati meter nad gladino vode, predvsem pa žaliti ljudi, ki tega ne znajo in jih taka umetnost ne zanima:))

Takih rustikalnih in podobnih variant je bilo pred kakim letom veliko v Črnučah, mislim, da se reče Cerami…nekaj, je pa blizu enga diskonta, Eurospin, če se ne motim.

drrrr,
veš kaj mi smo ploščice kupili v trgocev logatec, men so ful ok, res so mi všeč, pa vprašaj keramičarja, jih je preklel kot ne vem kaj.tko da nebi zdej o firmah, ble so pa tam cca.30eur/m2, in so zaenkrat odlične kvalitete. adriaker je tud men ok, ampak niti pod razno ne dam za m2 150eur, na kraj pameti mi ne pride.pa tale tvoj stil, modern gor al dol, men niti pod razno ni všeč, barvasta vrata, pa razni laminati po tleh.ne boš verjel/a men je parket še vedno zakon(no ne za v kuhinjo in kopalnico). veš mi je všeč tk mal rustikalno, toplo, domače. sej veš mi ni za lekarno met doma, no če pa domov prideš samo spat je pa tud to dobro.

Pa pojdimo lepo po vrsti, DRRR:
1. Zakaj ne more bit samo samostoječa lesena skulptura ali stenski dodatek že zadost…? Zato, ker v samostoječo skulpturo težko spraviš na primer garderobo. Kot sam/a ugotavljaš imamo zato cel kup omar po bajti, samostoječe skulpture pa le za estetski dodatek.
2. Zmotne so misli da je parket kaj temperaturno toplejši od ploščic.
Parket ne služi ogrevanju. Nekomu so bolj všeč ploščice, drugemu les, predvsem pa so ploščice še relativno poceni varjanta talne obloge. Si pa ne predstavljam na primer ploščic v spalnih prostorih ali otroških sobah.
3. Obstajajo tut ALU-steklena notranja vrata: seveda obstajajo. Samo ne vem, kdo bo to vsak dan čistil.
4…. pa iz mediapana z visokim barvnim sijajem.
Je popolnoma vseeno ali so iz iverice ali iz mediapana, če jih potem oblečejo v plastiko.
5. Glih v tem je hec da se da z barvami sten, lučmi in dodatki zelo skompenzirat napram hladnosti.
Močnih barv se človek hitro naveliča, predvsem pa so barvne stene zelo nepraktične, kadar je treba z njih očistiti kako umazanijo. Belo steno preprosto obrišeš z mokro krpo. Pri barvni steni ti preostane le vsakoletno barvanje, razen če te seveda fleki ne motijo. Bele površine optično prostor povečajo in ker vsi ne živijo v vilah, je to zaželeno. Fascinantne so tudi dekorativne luči, pri katerih ponavadi praktičnost klone pred enkratnim designom. Tako na primer za dnevne prostore prodajajo brlivke oblečene v platno ali papir, kot da prah ne obstaja.
6.Da opremiš stanovanje samo na način kot je všeč tebi, je napaka v štartu.
V tem je smisel. Pa ne samo všeč, mora biti tudi funkcionalno. Čemu ti bo kuhinja, ki je sama sebi namen? Pa je lahko še tako krasna.
Mimogrede: laminat ni les. Pa tudi pohištvo je v glavnem iz iverice (kar so seveda drobci lesa), oblečene v plastiko. Ta plastika je lahko tudi v imitaciji lesa, ni pa nujno. Furnirano pohištvo pa je predej dražje, da ne govorimo o masivi.

Ok, ljubitelj lesa,sej sva približno vštric po razmišljanju , ni panike. Razumem da vam je nekaterim všeč les oz. barva lesa..tudi meni je, ampak vse v mejah normale. Čudno se mi zdi da poudarjaš čiščenje…Čaki mal pa ne moreš opremljat stanovanja glede na težavnost čiščenja določenih stvari. Kam pa pridemo..?
Hotel sem napisat da obstajajo tudi barvna notranja vrata, ne pa tipična lesena.
Všeč mi je da misliš enako kar se tiče napake v štartu, ko je treba začet opremljat po SVOJEM okusu.
Po feng shui-ju naj bi bile barve v stanovanju odvisne od karakterja osebe. Močnejše barve(tam kjer je priporočljivo) za mirnejši karakter in obratno. lp

Hehe, mene vedno kaj preseneti. Pri treh psih, pa ko se spomni samo eden kaj ušpičit,.. Ja, definitivno si presenečen, če ne celo rahlo šokiran.

Po mojih izkušnjah je daleč največja ponudba pri keramikaoutlet[/url].

New Report

Close