Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom ytong hiša – samogradnja: je kdo to naredil?

ytong hiša – samogradnja: je kdo to naredil?

Zdravo

Zanima me ali je dejansko kdo sam naredil hišo iz ytong-a?
Kakšne so cene, izkušnje, največji problemi, kako je potem z notranjimi deli ipd…

Zelo mi je zanimiv material, da se precej sam naredit, ampak celo hišo…? Zato sprašujem. Razmišljal sem o kombiniranju: nosilni stebri in “plate” klasika, oz. beton, ostale (prezidi, zum. stene) ytong. Videl sem nekaj tako narejenih hišk in so zgledale zelo v redu, pa tudi metoda se mmi zdi boljša: klasična plata je po moje še vedno zvočno,.. boljša od ytong-a, ali pa se motim?

Mnenja in izkušnje dobrodošle!

Ogromno ljudi zida samih, ker s tem prihranijo stroške zidarjev, pa še bolje naredijo. Moja kolega sta sama naredila ytong hišo, sicer že pred nekako 4 leti, pa sta zelo zadovoljna.Odvisno tudi, koliko imaš prostega časa in na kak način ga zapravljaš ali koristiš.
Mislim, da boš na forumu “pod svojo streho”, izvedel več o sami gradnji z ytongom.SIcer pa imajo na firmi sigurno kak kontakt investitorjev, ki ti bodo vedeli še največ povedati.

Živjo!!!
Midva delava hišo sama!
V 14 dneh dopusta sva sezidala spodnji štuk. Hiša je velika9×13 + garaža 4×7.
Preklade nad okni sva vzela Ytongove, ker se nama je zdelo,da prihraniš veliko časa -in ga tudi res.
Plato smo naredili z betona. Če bo po sreči, pa v soboto začnemo s zidanjem mansarde!!
Cenovno je Ytong res dražji- vendar le v začetni fazi, saj potem prihraniš denar pri izolaciji in fasadi-tako so nama rekli.
Ko sva se še odločala med zidaki, sva povprašala veliko ljudi,ki imajo ytongovo hišo in vsi so pohvalili toplotno in zvočno izolativnost- kako bo pa pri nas- to me pa vprašaj čaz nekaj let 😉

nova
Uredništvo priporoča

Aja…še okvirna cena- hiša ima 150 m2= pritličje in mansarda, cena je bila okrog 2,7 miljona bivših tolarjev.
Naročiš lahko vsak štuk posebej.
Midva sva naročila preveč in dobiva še vrnjen denar, tako, da naju bo na koncu Ytong “koštal” približno 2,3 miljona, kar se mi pa tudi ne zdi takoooooo drago v primerjavi z drugimi zidaki!!

Lp

@4×mami

Krasno! Hvala za odgovor!
Imam še nekaj vprašanj:
– je to tipska hiša, od ytonga (xella-e) ali “vaš” lasten načrt?
– cena je predvidevam za ves porabljen material (zidaki, preklade, lepilo)
– a ste delali “običajno” betonsko plato na ytong zidake (to sem že videl), ali tako kot jo svetuje ytong gradnja: mislim da z ytong U elementi, ki jih zlagaš in potem naliješ vanje beton?

Drugače pa:
kontaktiral sem xella.si (ti so za ytong) z nekaj osnovnimi vprašanji, pa do sedaj še ni odogovora… (cca. 14 dni). Tako da… kolikor je slišati dobrega o materialu, toliko se mi tole zdi neresno od njih.

lp!

Živjo!!

–Načrt hiše NI njihov.
–Cena je za ves material-zidaki, protipotresni zidaki, U elementi, L elementi, preklade, lepilo.Za zunanje in notranje zidove…
–za plato pa smo na zunanje stene nalepila L element in potem smo zalili navadno betonsko plato.

Midva sva jim na začetku nesla načrt hiše in so nama naredili predračun- samo nisva bila zadovoljna, ker je bilo pol zunanjih preklad preveč, notranjih pa premalo, pa tudi zidakov je bilo preveč, tako, sva potem šla sama dva preračunavat material in sva jim samo poslala naročilo .

Če se ne bo kaj zakompliciralo z vračilom denarja, sva kar zadovoljna.
Se pa strinjam, da bi se lahko malo bolj zavzeli za potencialne kupce.

Lp

@4×mami :

hvala za vse odgovore!

hej hoj. smo še eni, ki smo v svoji hiški, in smo jo naredili čisto sami. ytong – enostavno in hitro. če predelaš njihov dvd glede gradnje, nimaš kaj zgrešiti. priporočam!

HAY!
Tudi imamo siporex hišo, vendar priporočam v VSAKEM primeru min. vsaj 5cm fasade. Kar ti govorijo nekako drži. v djeanskem svetu pa ni v redu. Se boste čez dve-tri zime po glavi tolkli, da niste dali min. fasadne obloge.
To je moja izkušnja. Tudi sami gradili.

LP

grezilo
Kako debel pa je vaš zunanji zid? 40 cm???
LP

ne. Je debelina 30cm.

LP

Živjo!

Midva tudi nameravava zidati z Ytong zidaki, in sicer tipsko hišo, od ytonga (xella-e) s 40cm
zidaki. Zanima naju čimveč izkušenj (vlažnost, izolacija, …) tistih, ki živijo v Ytong hišah?

Hvala

n&r zidata sama?

Z ženo imava tudi plan zidati ytong hišo !!!
In zadeva je taka da bolj ko sprašujemo zidarje o predračunih
bolj se mi zdi da bi raje porabil 15 tisoč evrov za kaj drugega in bi zidal sam .

Gledal sem tudi njihove CDje je v ponudbi tudi to da dajo enega zidraja na voljo za en dan
ki ti pokaže kako se dela z ytongom , rečeno pa mi je bilo da lahko tudi kasneje pokličeš za več informacij o zidanju , kar se mi zdi super , če je to res seveda , da ne bo zvonilo v prazno.

Imajo pa tudi oglede že zgrajenih ytong hiš
bi pa rad pogledal katero ki je bila zgrajena v lastni režiji ???
In seveda je tu še en kup vprašan , recimo kako je potem z nadzornim ???

Za kakršen koli odgovor bi bil vesel ???

Kako ste zadovolni z Ytong hišo ko že stoji dlje časa ???

“Jur” in “n&r”
sem napisal, da sem gradil v samogradnji (lastna režije); graditi smo jo začeli v stari Yugi in dokončali v SLO!!; vselili smo se l. 1995, začeli pa leta 1989; v kolikor se vama zdi primerno se lahko oglasita in še kakšno rečemo oz. naredimo debato. Javita se lahko na ZS!
Kot nadzornik sem bil v obeh primerih prisoten, tako gradnja za trg kot gradnja v lastni režiji.

LP Vesel Božič in Srečno 2012

Vsi, ki ste zainteresirani za gradnjo z ytong bloki lahko posljete email na [email protected] s popisom materiala. Garantiram vam vsaj 10% nizjo ceno, lahko pa tudi do. 30%.

Zivjo! Tudi sam imam željo si zgradit hišo vendar pritlicno. Zanima me če je gdo si gradil sam in kok je stalo Use skupaj?

New Report

Close