Najdi forum

mivka za peskovnik

Zanima me, če kdo ve, kje bi lahko dobila neoporečno mivko za otroški peskovnik. Hvala za vaše info!

una

Baumax

Merkur

nova
Uredništvo priporoča

V mesecu marcu sem napisal:

Pozdravljeni.

Primer celjskih vrtcev, kjer so ugotovili, da je v nekaterih otroških peskovnikih oporečen pesek (mivka).

Zanima me ali lahko preverite oz. morda imate vzorce ostalih proizvajalcev peska namenjenega urejanju otroških igrišč, ki jih je možno dobiti tudi v ljubljanskih nakupovalnih centrih? Npr. Baumax je lansko poletje prodajal tovrsten pesek z minimalno granulacijo, proizvajalec pa je podjetje Kema iz Puconcev. V domačem atriju sem namreč svojemu otroku uredil peskovnik s peskom omenjenega proizvajalca.

Naj moje vprašanje ne porodi pomislekov, da gre morda za panično reakcijo preveč zaskrbljenega starša. 😉

Za odgovor sem vam vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav,
Miro

————————

Že tretji dan odgovor:

Pozdravljeni,

v zvezi z vašim vprašanjem vam sporočamo, da je uredba, ki govori o mejnih imisijskih vrednostih nevarnih snovi v tleh, na podlagi katere je bila opravljena ocena glede vsebnosti težkih kovin v peskovnikih v VVZ-jih v Celju, v pristojnosti Ministrstva za okolje in prostor.

S strani Inštituta za varovanje zdravja RS smo tudi mi prejeli obvestilo o rezultatih analiz, ki jih je opravil Zavod za zdravstveno varstvo Celje in ki kažejo, da je vsebnost svinca in kadmija v pesku Kema Puconci bistveno nižja kot v pesku proizvajalca RSCM gradbeni materiali d.o.o. Meržica in pod mejno vrednostjo, ki je za kadmij 1mg/kg suhih tal, za svinec pa 85mg/kg suhih tal.

Za več informacij o kakovosti peska, ki ga imate v domačem peskovniku, vas napotujemo na spodnji spletni naslov proizvajalca, oz. predlagamo, da pred naslednjim nakupom preverite deklaracijo proizvajalca oz. priložen analizni izvid.

http://www.kema.si/si/proizvodi/pesek-za-otrosko-igro.htm

Lep pozdrav,

…… in ……

MINISTRSTVO ZA ZDRAVJE
ZDRAVSTVENI INŠPEKTORAT RS
Sektor za strategijo, metodologijo in planiranje
Parmova 33,
1000 LJUBLJANA
SLOVENIJA

tel. 00386 01 28 03 823
fax. 00386 01 28 03 808

Mivka je fino, da ima certifikat, kar pomeni, da je zdravstveno pregledana. To je obvezno za vse javne ustanove in površine, tudi za gostinske lokale. Seveda tudi ravno prava, da se lahko ustvarja.

Če peskovnika ne pokrivamo, je super vabljiv prostor za vse domače in okoliške mucke. Tako, da svetujem pokrov ali pa plahto za čez, v vsakem primeru… Je pa to otrokom do desetega leta en najljubših zunanji prostorov…

Preverjeno dobra in primerna mivka. Tudi v manjših količinah: http://www.azuteam.si/sole-in-vrtci.htm

New Report

Close