Najdi forum

Urejamo podstrešna stanovanja in ne moremo se odločiti glede barve laminata. Ker so okna majhna sobe niso preveč svetle, zato bi jaz imela čisto svetel laminat (skoraj čisto bel, vmes le nekaj sivih lis – podobno svetlemu marmorju) in to istega po celem stanovanju, mož pa bi raje nekaj v rjavi barvi, hodnik v vzorcu ploščic, sobe pa v vzorcu širšega lesenega poda.
Prosim za vaša mnenja in predloge.
Kakšen je bolj občutljiv, svetel ali temen? In kakšna vrata bi šla zraven?
Hvala in lep pozdrav.

Jaz laminata ne bi marala nikjer, je preveč nenaravno.

Miranda

Vse drugo samo laminata ne. Imaš lepi parket v jesen barvi. Pride svetlo, vrata zraven recimo bela lakirana(verjetno cenejša kot hrats furnirana).

O laminatu premisli, resno, no.

nova
Uredništvo priporoča

Ha, hotela sem predvsem odgovore ali svetlo ali temno, sedaj sta me pa postavili v dilemo če sploh laminat.
Bomo konec tedna imeli posvet, ko bo cela družina skupaj.
Hvala.

Jaz imam laminat v sobah in je super. Imam ga v bledi roza barvi- skoraj bel
in je popolnoma neobčutljiv. Lahko ga je čistiti, trden je in ga imam že 10 let in ni na njen niti ene praske ali česarkoli. Skratka priporočam laminat. Za barve se odloči sama. Lahko tudi belega, ker sem že rekla, ni občutljiv. In ja, jasno, če je malo svetlobe, pa majhen proster se priporočajo svetle barve.

nikakor laminat!!!!

daj lamelni parket…boš najbolj zadovoljna.

smo imeli laminat po celi hiši pa smo ga po 3 letih vrgli ven…prvič zaradi samega občutka mraza, drugič zaradi ropota, če ti kaj pade na tla..grozno..jaz osebno ga še v klet ne bi položila.. parket je zakon..je topel na dotik ter prijazen na pogled..

lp

mi smo z laminatom zadovoljni, pa imamo tudi svetlega. Sicer ga imamo šele 5 let, ampak zaenkrat v redu. moraš pa paziti, da kupiš kvalitetnega. Kolikor se jaz spomnim, obstajajo 3 razredi glede na trdnost površine laminata. In ta trdnost je odvisna od št. obratov ne vem česa pri obdelavi. Povprašaj pri kakem specilaiziranem prodajalcu, pa ti bo razložil, jaz sem že malo pozabila.

LP

Mi imamo doma parket in ga sovražim, zdaj ko sem na svojem pa sem se odločil za laminat višjega cenovnega razreda, zgleda lepše, je antistatičen, za to ni bilo potrebno posekati dreves, itak je podloga takšna, da vsrka hrup in res ni panike če pade kaj na tla, tudi prask in udrnin ni, tako kot pri parketu ko ti pade neka malenkost pa se to že kar pozna. Pa tudi tisti lak na parketu mi nikakor ne sede. Je pa parket in laminat mrzel na dotik, tako kot so ploščice, kamen, stene… Meni je lapši temnejši laminat (virginijski oreh, hrast)…

Definitivno je parket boljša varianta glede večine lastnosti, je pa zato tudi precej dražji. Poleg tega lahko laminat povprečen moški sam postavi, kar za parket ne velja in tako še dodatno prihrani. Zato je laminat za tiste, ki se ravno ne valjajo v denarju mogoče primernejša izbira.

A povprecna zenska, ga ne more?

New Report

Close