Najdi forum

Montažne hiše MONTAH

Zanima me, ali ima kdo kakršnekoli izkušnje s slovensko firmo MONTAH iz Mute? Montažne hiše so iz Srbije in tudi delavci, ki ti pridejo hišo zmontrati so iz Srbije. Cene hiš so izredno ugodne in koliko sem se pozanimala, ti brez težav prilagodijo tipske načrte po želji. Ta firma Montah ima tudi nekako spletno stran http://www.montah.si, kjer imajo objavljene tipske modele hiš, tlorise, prereze sten, uporabljene materiale, … in seveda tudi cenik za te hiše.
Prosim za vaša mnenja.

LP, Mateja

Primerjaj jih še z Špik-Sloga Ivanjica http://www.spik.co.yu/sloga
Mislim, da so ti najcenejši.
LP

Ej Mateja – sem pogledala na spletu in vidim, da so enake oz iz iste fabrike le cena se malo kje ne ujema. Drugi teden sem zmenjena s predstavnikom v Lj in sem nadvse vesela, da imam še te podatke. Me prav zanima kaj bo rekel pri 127 zakaj je 6.000 eu razlike.
Lep pozdrav

Tudi jaz sem se malo ogledovala po spletu, kjer sem našla cel kup različnih srbskih podjetij, ki prodajajo te hiše, vendar nisem ugotovila, katero podjetje jih resnično proizvaja. Našla pa sem podjetje, ki jih je projektiralo (PRVI SEPTEMBAR iz Ivanjice). Ta firma ima tudi na svoji spletni strani objavljeno opozorilo, da si monogo srbskih firm prilašča njihove projektre, vendar imajo samo oni pravico do njih in so tudi registrirani pri srbski projektivni zbornici. Nimam pa pojma, kaj to lahko pomeni za mene kot potencialnega kupca.

Glede teh hiš imam še kar nekaj vprašanj (meni osebno je všeč TIP 135). Zanima me kako je potem z garancijo. Pri katerem podjetju uveljavljam reklamacije ali kakšna morebitna popravila – pri slovenskem podjetju MONTAH ali pri sbskem?
Če je naše podjetje MOTAH pripravljeno prevzeti vso odgovornost in tudi strokovno vodenje in nadzor gradbišča, pa sem tudi pripravljena plačat malo višjo ceno.

Prosim sporoči mi kaj boš zvedela v Lj.

Lp, Mateja

Upoštevati moraš, da v ceno ni zajeta carina in DDV in da ne gre za hišo na ključ.

Pri nas mislim, da še ni tega zakona, kot je npr. v Italiji. Če kupiš hiško z ukradenim projektom nimaš kot kupec s le-tem nič. Oni se morajo med seboj zmeniti ali tožiti.
Pri vsakem nakupu je po moje tveganje. Jaz imam namen predlagati akreditiv v banki in ko je vse lepo končano oba podpišeta in prodajalec dvigne svoj denar. Firma s poštenim poslovanjem, bo sprejela akreditiv.
Ali si videla, da je Montah cenejši od Sloge. Pojma nimam čemu so take razlike – kaj je v ozadju.
Meni ne odgovarja noben tip in bom morala prilagajat, ker je na parceli prostor za dolžino do 13m, širina pa samo 8m.
Gledala sem gradnjo Yuting in zdi se mi vse enako, le cena je mnogo večja. Očitno je v Bosni dražji les kot v Srbiji. ??

LP Miša

Za Juting sem nekje zasledila, da ljudje niso bili preveč zadovoljni z izvedbo. Bojda je bilo “šlampasto” narejeno. Je pa res da so njihove hiše mnogo dražje in če pogledaš razporeditev prostorov v tipskem projekto te kar zmrazi – polno nekih majhnih lukenj, v katero lahko postaviš samo stol! No, todi jaz bi morala TIP 135 malce prilagoditi, vendar ne navzven ampak bi podrla nekatere stene in spremenila določene prostorčke.

Lp, Mateja

Prosim sporoči mi, kaj boš izvedela na sestanku.

Lp, Mateja

Vsem, ki se odločate za montažne hiše svetjum, da se pozanimate tudi pri naših proizvajalcih. Cene bosanskih in srbskih montažnih hiš namreč niso brez razloga cenejše.

Lep dan.

Včeraj sem se pogovarjala s predstavnikom podjetja MONTAH in mu zastavila cel kup vprašanj glede teh hiš. To podjetje ima za vse te hiše certifikate, da so v skladu s slovenskimi gladbenimi zahtevami, stvbno pohištvo je slovenske izdelave, saj je baje ono srbsko vprašljive kakovosti in ne ustreza slovenskemu trgu. Garancija na osnove konstrukcije je 30 let, na stavbno pohištvo prav tako 30 let, na kritino, ki pa je srbska (Novi Bečej) pa je 50 let. Naše podjetje nadzoruje celoten postopek gradnje in delujejo kot nadzorni in odgovorni organ. Debelino izolacije lahko kupec sam prilagaja po želji. Skratka, meni se ne zdi tako slabo.

Lp

Podobna faza hiše pri Marlesu za hiše od cirka sto do 140 kvadratov pride od 10 do 13 milijonov, prav tako brez DDV. Ne vem, koliko znaša carina, ampak meni se razlika ne zdi tako zelo velika.

Carina znese 2,5% od vrednosti konstrukcije hiše.

No, za mene je nekaj mio razlike, kar velik denar.

Lp, Mateja

Mateja, na starševskem čveku je odprta tema Koliko stane montažna hiša. Preberi si jo, morda boš našla nekaj koristnih namigov, na kaj paziti pri ceni. Ne gre sicer konkretno za tvojo firmo, ampak za eno drugo, prav ti bo pa mogoče vseeno prišlo.

Če mate preceč denarja jo kupite… Lahko pa vam pokažem eno na Goriškem katero sedaj prodajajo saj je v njo potrebno vložiti veliko več kot je stala to je živa katastrofa

Lahko izvem kje oz. naslov?
Sprašujem iz poklicnega zanimanja.

New Report

Close