Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom KAKO IZOLIRATI ZUNANJE STENE Z NOTRANJE STRANI

KAKO IZOLIRATI ZUNANJE STENE Z NOTRANJE STRANI

POZDRAVLJENI!!
ŽIVIM V STAREJŠEM STANOVANJSKEM BLOKU NA KATEREM NI NOBENE FASADE RAZEN KLASIČNEGA OMETA.ZATO SO ZUNANJE STENE HLADNE IN JE KLJUB SOBNI TEMPERATURI 22 STOPINJ V PROSTORU NEPRIJETNO SEDETI POLEG TE STENE.PA TUDI V KOTIH SE DELA PLESEN. KER TUDI V KRATKEM ČASU NE BO OBNOVE FASADE ME ZANIMA ČE JE IMEL KDO PODOBEN PROBLEM IN KAKO GA JE REŠIL.
ALI JE BOLJE DATI ZNOTRAJ STIROPOR NA STENO KOT BI DELAL FASADO Z NOTRANJE STRANI,ALI DATI STEKLENO VOLNO IN GIPS PLOŠČE??KAJ SE POTEM DOGAJA S PLESNIJO KO JE ENKRAT ZAPRTA DOL??
ALI JE POTREBNA PARNA ZAPORA??

HVALA ZA ODGOVORE!!

LP ROBI

na steno nalepi stiropor, čez daj mrežo in vse skupaj premaži z lepilom s katerim si lepil striropor…ko se vse posuši je čisto normalna stena, gledat moreš le to, da dobro namažeš z lepilom čez mrežo

Mi smo pred mesecem izolirali otroško sobo s 2 cm stirodurja, je precej dražji, vendar ima boljše izolacijske lastnosti in kar mi je bilo najbolj všeč je veliko bolj trd kot stiropor.

nova
Uredništvo priporoča

Mi imamo tri leta otroško sobo izolirano s stekleno volno, gor pa knauf. Soba je prijetna in topla, te dni pa še merimo vlago in je okoli 55%, medtem ko v neizolirani kuhinji ne gre pod 70%. Kaj pa se dogaja s plesnijo pa ne vem.

lp

‘Stirodur’ nima prav nič boljših izolacijskih lastnosti kot ‘stiropor’. Je le trši in odpornejši na vlago. In seveda dražji.

Notranja izolacija zunanje stene v stanovanjskem bloku brez parne zapore

Izvedba klasične notranje fasade je lahko povsem korektna rešitev tudi brez parne zapore, če se seveda izbere dobre materiale in se jih premišljeno vgradi (to pokažejo tudi izračuni za difizijo vlage). Najbolj se obnesejo čvrste izolacijske plošče TERMODUR za zahtevne pogoje, ki jih moramo nujno lepiti po celotni površini in ne samo točkovno kot propagirajo nekateri. Plošče termodur so s preklopom in preprečijo vdor vlage saj imajo zaprto celično strukturo, utori pa lahko služijo za boljši oprijem lepila s steno.

Stirodur plošče se po mnenju fasaderjev ne obnesejo najbolje, so preveč trde in se lahko vbočijo, stena nam lahko zato popoka zato jih je potrebno sidrati… Poleg tega pa zaključni sloj pri stirodur in drugih xps ploščah rad odstopa to si pa nihče ne želi še posebej ne v stanovanju.

Jaz sem postopal takole:

– steno sem najprej dobro spucal, da lepilo dobro prime, premazal sem jo s prajmerjem

– termodur plošče (8 cm debeline sem menil, da je dovolj, kdor nima prostora, obstajajo tudi 3 cm debeline) sem na steno lepil po celi površini z utori proti steni, tudi na stiku s konca stene,

– fuge na ploščah sem še dodatno zakital

– na plošče drugi dan nanesemo dobro fasadno lepilo (ponekod sem na debelo dodajal lepilo da sem izravnal steno ) na fragmatu so mi priporočili stirolim, ki ga lahko uporabim tudi kot malto za zaključevanje, v njihovi trgovini se dobi tudi mrežico in termoščit

– površino nato prevlečemo s fasadno malto v katero vtisnemo kvalitetno fasadno mrežico

– drug dan sem vse stike vogalov sten obdelal z akrilnim kitom da kasneje ni razpok

– vse stene sem nato prebelil s termoščitom – toplotno izolacijskim beležem, ki tudi sicer izolira hladne površine tam kjer nimamo možnosti dodajati toplotne izolacije.

Stvar odlično špila, sistem parne zapore po izračunih gradbene fizike, ni bil potreben, zato je zadostevala kar klasična fasada s termodurjem. Edino kar je obvezno je lepljenje po celotni površini. V kopalnicah in kuhinjah pa vseeno raje uporabimo sistem parne zapore ali pa samo prebelimo s termoščitom, ki vsaj malo izolira in prepreči plesen ter kondenz na steni

Vse materiale sem lahko dobil na izolirki v ljubljani nasproti bauhausa (s kajuhove)

živjo,

sem ravno odgovoril na podobno zadevo pod ” ka “, pa si prosim preberite, to varijanto vam toplo priporočam, saj bo zid še vedno ” dihal ” vi pa bote ob minimalnih stroških zelo zadovoljni.

lep dan

A mi lahko nekdo cenovno malo pove. Imam približno 40 m2 im me zanima, koliko okvirno (vem da je od materialov in drugih stvari to odvisno) vendar vseeno okvirno, koliko to stane.

Hvala

Še najceneje in dokaj učinkovito bo stene premazati s termoščit barvo, ki se ji lahko dodaja tudi odtenke. Termoščit dobiš tudi v Mavrici na rudniku (za leclercom)

Naj napišem še jaz mojo izkušnjo s plesnijo.
Meseca maja smo na hiši naredili fasado (perlitno) in v jeseni istega leta sem imela severno steno dnevne sobe dobesedno tako mokro, da mi je po zidu teklo, mokra je bila tudi notranja stran omare ob zidu in seveda, ker je za njo teklo so se noge napile. Ukrep je bil, da smo omare odmaknili od stene in jih dvignili na lesene latvice visoke cca 5 cm. kasneje se je tukaj pojavila tudi plesen. Podobno se je dogajalo s steno na vzhodni strani okoli kavča. Pri kavču smo zadevo rešili tako, da smo za kavč naložili stiropor debeline 1 cm in se je zadeva sanirala. plesen smo odstranjevali z vsem mogočim, ene tri leta nazaj pa sem se razkurila in sem stene, na katerih je bila plesen dobesedno oprala z varekino in to celo. porabila sem okoli 2 litra varekine za 5 m2 zidu, zid je bil moker, da se je sušil 2 dni (mož je rekel če sem znorela), toda od tedaj imamo mir. naj povem še to, da je to bilo v mansardi.

Predlani pa smo uredili stanovanje v prvem nadstropju hiše in v kopalnici se nam je pojavila plesen v poletnem času, okno kopalnice je bilo odprto 24 ur na dan. poleti ukrep z varekino sledi.

Priporočam termoenergetsko varčno barvo thermosun. Več na http://www.ekosen.si
Najcenejša in najboljša opcija. Iz prakse

Vsak ima svoje mnenje. Vsi imamo poceni varijante. Ampak če živite tukaj planerati za zmeraj, naredite vse kakor treba. JAz sem izoliral od uzunaj in od znotraj. Ker ni bilo dovolj od uzunaj, stara je bajta 1927. Ker takrat niso poznali črnih mas in izolatorjov. Od uspodaj mi je še vedno vlaga, prihajala gor posteni moker zid, zelena plesen in črna, če prav je od uzunaj bila izolacija 8cm 5cm in 13cm kjer je šlo več je šlo. Od uznotraj strop 12cm izolacije: 5cm stiroporja mrežica lepilo, steklena volna 5cm 1.2cm folija zvočna izolacija, plošča knauf. Stena na drugi strani isti način stem da je 1 polovica stirodurja in 1 polovica stiroporja po steni narejeno po 2cm, potem pa knauf steklena volna 5cm, folija 1.2cm zvočna izolacija in plošča knauf gipsana .
Še moram parket zbrusiti ker mi je parket gnil od vlage pozimi. Same težave. Za eno sobo sem porabil denarja z materijalom ki sem ga sam nabavil 2580 evrov komplet obnova. Ampak to je za 100 let. Soba ima 22m2. Sam sem kupil materijal. Delavec mi je vzel pa po 12 eurov po kvadratu. Ni veliko koliko drugi uzamejo po 25 do 50 evrov stem da je pri 50 evrov njihov materijal pa pride kvadrat 35 evrov.

V nauk in poduk za bodoče bralce :
Stene se NIKOLI ne izolirajo z notranje strani.

New Report

Close