Najdi forum

Svetila – kje ????

Zanima me, kje kupujete svetila. Trgovine, lokacije, pa ne prestižne ampak take srednjega razreda. Ali poznate kakšno dobro trgovino s svetili tudi v sosednjih državah (Italija, Avstrija)????? Tega potrebujemo kar nekaj, zato iščemo kompromis med designom in še sprejemljivo ceno.
Že vnaprej hvala!
Lara

Jaz sem jih največ kupila v Salonu svetlobe na Dunajski. Dizajn je super, cena pa za moj žep še sprejemljiva, ker gre za zelo dobro kvaliteto.

Če hočeš poceni in lepo, pa seveda Ikea.

V salonu svetlobe je svinjsko drago. Midva sva gledala določeno luč in pri njih je bila 60000,00 v avstriji pa enaka 8 eur.

nova
Uredništvo priporoča

Tole pa drži kot pribito.

Če mislite, da je Salon svetlobe svinjsko drag, potem še niste bili v Strle svetila :)) Ne me nazaj napadat, ker sem naredila smeškote na koncu.
Predlagala sem, ker nisem vedela o kakšnem cenovnem rangu govorimo, pa se mi je zdel Salon svetlobe ok (dizajn in kvaliteta), glede na to, da poznam firme, ki so še več kot 2-krat dražje.
Poceni luči so pa še vedno v raznih Bauhausih in Merkurjih, samo s takimi imam sama slabe izkušnje glede kvalitete.

Sijaj Hrastnik – imajo industrijsko prodajalno, ki je že v osnovi cenejša, pa še 10% popusta na gotovino.

Sem gledala svetila za v kuhinjo v A v Kiki, pa so bili tisti, ki so mi bili všeč vsi tam okrog 500-600 E in to nič kaj posebnega.

Včasih se tudi v Merkurju dobi kaj primernega.
Pred časom so imeli dokaj dobro izbiro in lep dizajn tudi v Lesnini na Brdu.

LP

Ja, serija DOMO, take oranžne nalepke z belim napisom. Italjanski minimalistični dizajn, preproste, cena zelo ugodna, še posebno v industrijski prodajalni v Hrastniku – Sijaj.

Za primerjavo. Približno enaki luči, pustimo detajle. Meblo 38 000sit, Sijaj Domo 14 000sit. Preverjeno v Merkurju.

MIDVA SVA VSE NAROČILA V ITALIJI, SICER NA ZAČETKU KO VIDIŠ CENO NI BISTVENE RAZLIKE, VENDAR V ITALIJI SE DA VSE ZMENIT, BREZ RAČUNA (TO POMENI DA NI IVE 20%), HRATI TI DAJO DODATNO ŠE VEČJI POPUST NA GOTOVINO. (ŠE DODATNIH 15%)
TRGOVINA JE PRI MEJNEM PREHODU ŠKOFIJE (TAM KJER JE NAKUPOVALNI CENTER NAD FAMILIA MARKETOM), NIČ POSEBNEGA VENDAR IMAJO KATALOG IZ KATEREGA LAHKO NAROČITE IMAJO VELIKO IZBIRO LESTENCEV – TIFFAY…,
VSE DA DOGOVORIT GOVORIJO SLOVENSKO) KO ROBA PRISPE VAS POKLIČEJO.

Ja, to o Italiji je res. Sama sem kupovala v stari Gorici. Pri nas bi izbrane luči prišle med 90 in 100 jurji. Tam me je z vsemi popusti skupaj prišlo (popolnoma iste luči) nekaj čez 70 jurjev, pa še dobavni rok je bil bistveno krajši (pri nas 30 dni, tam 10 dni).

Micka in Marmoljadka- a lahko prosim sporočita ime trgovine v katerih sta kupovali svetila. Tudi jaz se odpravljam po nakupih v Italijo pa sploh ne vem, kam naj se obrnem…

Hvala

NAZIV TRGOVINE SPOROČIM V PONEDELJEK, DANES SO ME KLICALI, DA SO LUČI PRISPELE – NE VEM TOČNO KAKO SE IMENUJE TRGOVINA, VENDAR kot sem že napisala če greste čez mejni prehod Škofije se peljete še kakšen slab 1 KM pridete do krožnega otoka tam boste že videli na LEVI strani srednje velik nakupovalni center (OUTLET, BATA, SPINO,Tehnične trgovine..)
Nad marketon FAMILLIA je trgovinca (ni da ni) od par EUR do več 1.0000 EUR
Ne morete zgrešit ker tam nakupuje ogromno primorcev iz KP….

Tako boste najlažje našli, sobota odprto ves dan do 19 ure, mislim da celo nedelja

Ne vem, koliko ti bo v pomoč moj podatek o imenu trgovine, ker tam prodajajo pohištvo višjega cenovnega ranga. Če vas zanimajo luči znamke Flos ali podobne, ste pa na pravem naslovu.

Imena trgovine itak ne vem, se pa nahaja v stari Gorici skozi tunel takoj na desni (pred Travnikom).

Hvala obema!

Strle svetila so glede na to kakšne stvari prodajajo v bistvu še prepoceni. Imajo moderne in dizajnerske luči od mooia, foscarinija, diesla, … skratka same drage firme, ki bi vas stale 3x več če bi jih naročili direktno od njih. Super ponudbo imajo, s primerno ceno. Jaz priporočam

Kakšne se pa ti znebiš…..

Larabz: kakšne luči pa iščeš? Starinski stil, moderne, viseče, reflektorje …? Možnosti je ogromno, ponudnikov še več 😉 Tukaj je sicer tut velik izbire, malo poglej …

Midva tudi iščeva luči, imava dokaj soliden dohodek, nadpovprečen, ampak ni šans, da plačam za eno luč 400% maržo, pa niti 100% ne. Zato bova luči poiskala ali preko ebaya, ali v Italiji, nekje že. Ponavadi pa se da tudi pri nas scenkat za ceno tudi do 40% manj… Tu se potem tudi vidi, kako trgovci poskušajo zaslužit in kake marže so v resnici.

Vse bodo lepe in moderne iz aluminija, verjetno še vendo ne bo poceni, ampak ne dam pa toliko kot eni govorite… Grozno grdo se mi zdi, da so pri nas tako oderuške cene, eni pa za jest nimajo. Kar malo “peverzno” in že iz principa pri nas mojega denarja ne bodo videli, razen, če bodo cene normalne.

Tle maš PDF katalog Big White…se mi zdi da so brez konkurence v SLO…
Jah, sej men se tud zdijo moderne verzije predrage, ampak za pol manj keša ne dobiš popolnoma ničesar podobnega…

http://www.ett-lighting.si/down/BigWhite2010.pdf

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ne me zdaj strašit no 🙂 Jaz sem si teh luči omislila cel kup… Moj pravi, da je hiša ko Las Vegas…

Sem prepričana, da najdem nekaj – vedno ko pogledam na forume, vidim grozne cene in se mi zdi, da nikamor ne bova prišla z gradnjo. Potem še vedno najdeva kakega ugodnega izvajalca. Tako upam, da bo tudi z lučmi – ampak jaz sem opazila nekaj, da je Slovenija zagotovo najdražja pri vseh stvareh.

Npr. elektićar nama je dal predračun za elektriko, 200 m2 neto hiše in res veliko luči, stikal ipd. ponudbo nekaj čez 3000 EUR. Potem sva dobila pa ponudbo od nekoga z materialom v red za 1800, pa je super naredil in vse so počistili za seboj, držali so se rokov, skratka – super narejeno.

New Report

Close