Najdi forum

Ali ima mogoče kdo njihova okna? Izkušnje?

Jaz imam njihova PVC okna, sem zelo zadovoljen, kar mi je pa najbolj všeč je eden redkih proizvajalcev oken ki vgrajuje stekla REFLEKS. Ta stekla so rahlo tonirana in so popolnoma enakega odtenka čeprav nisem naročil vseh oken istočasno.Tega prej nisem vedel, ko pa sem videl pri sosedu pritličje in nadstropje različna stekla v oknih istega prizvajalca sem se zamislil.

Ze stara tema, ampak morda je kdo nov s kakimi izkušnjami s to firmo? Je montaža ok, se držijo rokov,..?

nova
Uredništvo priporoča

Ja stara tema. Stekla imajo pač takšna v standardni ponudbi. Danes verjetno že kar vsi proizvajalci. Razlika kot pravi simon je, da ta tonirana stekla pač odbijajo več sončne svetlobe oz. žarkov, kot tista navadna stekla.

No, saj mene ta tonirana stekla niti ne ganejo preveč, itak je približno povsod glih (Rehau, Ideal,…), me bolj zanima montaža.

Ja res je, da vas mora v končni fazi najbolj zanimati montaža, v začetku ko naročate in izbirate, pa je vredno povprašati tudi za stekla. Na račun izolativnih (zvočno in toplotno) stekel lahko v parih letih veliko privarčujete. Tudi na profile samih okenskih kril in okvirjev je pametno malo popaziti. No nazadnje je tu še dobra montaža.

Jap, sem gledala Ideal 6000 in Rehau brilliant design plus.
A mogoče veš, zakaj je pri Rehau napisan 0,9W/m2K, čeprav je 5komorni, 70mm, Ideal 6000 pa je 6 komorni, 80mm in ima 1,1W/m2K.
A gre morda za to, ker je pri prvem trojna zasteklitev?

Bo verjetno nekaj na tem. Treba je pač gledati kompletno okno, da ne bodo profili imeli večjo propustnost, kot steklo ali obratno. Nekje naj bo približno enako, saj le tako pridemo do idealne rešitve glede izgub in prepustnosti.

Zanimivo podjetje glede na današnji pogovor…
Ponudbe delajo samo na predhodno poslane izmere.
Za izvedbo se odločijo samo, če je le-ta za njih zanimiva.

Sem se kar zahvalil in rekel, da ne bo nič od tega. Lepo, da si lahko kdo privošči tak odnos. Ostalim konkurentom ni noben problem priti izmeriti in predstaviti izdelke.

No če dodam nekaj na ta post…

Sva iz Pomurja in ni bil noben problem z izmerami na lokaciji najine hiške, izčrpno predstavitvijo ponudbe, ter podrobnimi informacijami o vsem… Pa naj pripomnim, da tudi v Pomurju imamo druge ponudnike oken in vrat 😉 Zaenkrat nimam žale besede glede GVT, pa tudi njihova ponudba je bila ok, glede na izbran Rehau Geneo profil 😉

New Report

Close