Najdi forum

centralni sesalni sistem

Pri novogradnji se odločamo, če bi vgradili tudi centralni sesalni sistem. ali ima kdo mogoče izkušnje s tem oz. ali je zadeva funkcionalna ali ne?

Natasa

prekrasna stvar in res mi ni žal, da smo ga vgradili. Če te zanima, kdo je bil izvajalec, cena pa te stvari, ti pa lahko povem popoldan.

Hvala za odgovor. Predračun imamo že narejen – najmanj cca 500.000 Sit. Ker je vsota visoka sem želela predvsem mnenja ali se to res splača ali ne. Kakšen zelo dober sesalec je pač še vedno cenejši od css.

nova
Uredništvo priporoča

Za kateri css se odločate? Ali ste se pozanimali pri različnih ponudnikih?

LP,
ALenka

Gre za Air blue css. Nismo se pozanimali pri različnih ponudnikih, ampak samo pri enem, ker smo hoteli v bistvu samo natančno izvedeti kaj to sploh je oz. kako funkcionira in seveda kaksne so približne cene. Zaenkrat nas zadeva še ni prepričala.

Nataša

A lahko katera kaj vec napise o tem css? Kako se vgradi in kako funkcionira?

LP, Zala

Kar se tiče vgradnje je seveda najboljše, če se izvaja takrat, ko se delajo inštalacije. Deluje tako, da imaš po stenah speljane cevi, po katerih gredo smeti do zbiralnika (jaz ga imam v kleti). V enem nadstropju imam 3 vtičnice, oz. odprtine. Cev z nastavkom za sesanje vtakneš v to odprtino in zadeva deluje. Brez gumbov, brez nastavkov, brez prahu, ki je pri običajnem sesalcu še vedno prisoten, skratka res super zadeva.

Se pa strinjam, da je pol miliončka kar veliko za sesalec…jaz sem kar dolgo premišljevala o tej investiciji, ampak, kot rečeno mi ni žal.

Jaz sem tudi gledala cene za AIRBLU, potem pa sem vprašala še na podjetje Korak (našla sem na internetu), cena je bila precej nižja.
Ko se bomo dejansko odločali za css, bom seveda preverila, zakaj je taka razlika v ceni.
Meni css ugaja, sploh tista smetišnica, ki se vgradi v steno na nivoju tal, zdi se mi uporabno v kuhinji (recimo sladkor, ki se razsuje po tleh z malo metlico pometaš do smetišnice, vklopiš…Za take primere niti ne rabiš vklopiti cevi v steno)

LP,
Alenka

Pozanimajte se še tu. Mislim, da je cena pod 400.000 SIT

Centralni sesalni sistem za absolutno prava zadeva v vsaki hiši. Centralno sesanje prahu ima ogromno prednosti pred klasičnim sesanjem:

* prihranimo 30 do 50 % časa za sesanje, ker sesalca ne prenašamo, temveč prenašamo le sesalno cev,
* pršice in mikro prah se pri klasičnem sesanju preko filtra vrnejo v prostor, centralni sesalni agregat pa jih preko izpuha odvede na prosto (izven objekta),
* sesanje je manj hrupno, ker je sesalni agregat v pomožnem ali ločenem prostoru, serijsko pa je vgrajen tudi dušilec zvoka,
* z uporabo posebnih modelov sesalnih agregatov je možno sesanje tudi tekočin, posebni modeli centralnih sesalcev pa omogoča močenje smeti in celo samodejni odtok posesanih nečistoč v kanalizacijo,
* po električni plati je sistem centralnega sesanja varnejši (napeljava je 12/24 V).

Najbolj specializiran ponudnik v Sloveniji je podjetje VACSI d..o.o., http://www.vacsi.si

mamo css, zadovolni, samo to bi dodal, če bi še enkrat to dal delat, bi bilo definitivno več vtičnic po celi hiši, mamo jih pet, ampak včasih je kar deleč za vlečt tisto cev, pa če so podboji preveč občutljivi se zna zgodit, da bojo hitro obdelani od cevi zato kar v osnovi naroči tisto blago za na cev.
pa ne misli, da se boste tepl kdo bo sesal, mogoče prve tedne…

Mi smo sveže preseljeni in uporabljamo CSS 14 dni. Ne morem prehvalit. Glede na to, da smo v hiši, ki ima majhno površino, pa več etaž se prenašanje še kako pozna. Sesamo lahko tudi pozno zvečer, saj ropot ne moti nikogar – ker ropota v garaži. Edino malenkost mi je žal, da se nismo odločili za tisto vgrajeno talno “smetišnico” v kuhinji. Bi prav prišla, kot vidim zdaj, takrat pač nisem videla prave prednosti.
Ponudnikov je več, mi smo pridobili tri ponudbe, vsi so že omenjeni zgoraj. Z izbiro in izvedbo smo zelo zadovoljni.

Še bolje kot talna smetišnica je podpultna sesalna cev, jo imam v kuhinji in samo potegnem izpod pulta. V garaži pa potem brni sesalec. Mislim, da se imenuje VROOM.

sicer stara tema…ampak…

jaz ga imam že 4 leta, nimam pojma kaj za ena firma je :), izvajalec KORAK.SI in sem prezadovoljna. je definitivno prva stvar, ki bi si jo dala vgraditi še enkrat ob novi gradnji….

imam tudi tole smetišnico v kuhinji in je sama ne uporabljam prav veliko, mogoče bi bila tale izvlečna cev boljša rešitev….vendar je pred 4 leti še ni bilo v ponudbi.

Oživljam temo za vse, ki se še odločate za centralni sesalni sistem, ker sem se sama odločila ravno na podlagi mnenj s tega foruma. Prejšnji mesec so mi centralni sesalc zmontirali in dela resnično super! Manj se praši, ne rabiš vlečti tiste neumne škatle za seboj, dodatki so tudi zeeelo praktični… Malo sem se bala, kako bo z 9 metrsko cevjo, a ni problemov. Izbirala sem med Beam ELECTROLUX-om (Omega) in DRAINVAC-om (Vasco). Vodne sem takoj prečrtala, ko sem slišala, da so priključeni na kanalizacijo pa da cevi moreš pri vodnih čistit. Na zrak pa se cevi same očistijo.
Pol pa sem še oba mašina probala na sejmu MOS v Celju in je Electroluxov na prvi pogled že takoj lepši in tudi veeeeliko tišji pri isti moči. Vidi se, da so vodilni na tem področju in da je to dobra znamka. V glavnem… priporočam.

Ali lahko mogoče navede kdo koliko vas je stal ta CSS…za hišo ? Hvala

New Report

Close