Najdi forum

Sušilni stroj ne greje!!!

Sušilni stroj nam ne dela,kar je za nas prava katastrofa,saj smo 4čl.družina.Drugače se vrti,vse normalno deluje,le da ne greje,in zato ne posuši peril.Star je 3 leta,kondezacijski,Gorenje:Mi lahko kdo pove kaj bi lahko bilo,in če laghko sama kako uredim,ali oizna kdo poceni mojstra?Smo iz Slivnice pri Mariboru!

Te čist razumem, če ste navajen na sušilec. Sigurno je šel grelec. Meni je pri Gorenju, še ta staremu na odvod zraka pregorel 2x. Midva sva z možem sama zamenjala, mal pošravfaš, pa je. Je bil pa grelec kar dost drag, mislim da okoli 4 tisočake, glede na starost in vrednost SŠ.

Pokliči 041 522 749 električar iz Rač. Pa reči, da te pošilja mizar.Saj bo vedel.

Če še nisem prepozna. Imam sušilni stroj Gorenje WT941 in termostat je grelec kar naprej izklapljal. Na zadnji strani (odviti je treba ploščo) je termostat, ki vsebuje rdečo tipkico – stikalo. Poskusite pritisniti, morda bo pomagalo. Ko se je meni to pojavljalo kar naprej, so mi svetovali temeljito čiščene filtrov. Ko sem filter na vratih izprala in skrtačila se zadeva ni več pojavljala.
Upam, da boste prihranili tistih 5000 SIt. 🙂

Poglej, poglej… Po desetih letih, pa je tvoj nasvet meni zelo prav prišel. Stroj imam WT841, ampak je vse skoraj enako. Na zadni steni spodaj odviješ dva vijaka na servisnem pokrovu, ga potegneš dol in že zagledaš termostat. Pritisneš rdeč gumb (čutiš/slišiš klik) in če ni crknil grelec, sušilec deluje dalje kot mora.

Hvala ti Si.

Pri Gorenju imaš še en termostat pod trikotnim filtrom v obodu stroja, pod vrati ,če so vrata zaprta.Tam se nabira polno prahu in ga je treba očistiti.
Lp 🙂

Danes sem, po nasvetu z dne 26.02.04 07:20, aktiviral termostatsko varnostno stikalo. Stroj deluje spet brezhibno. Hvala avtorju zapisa natančno pred 11. leti. Z malo truda velik prihranek, serviser bi zamenjal grelec, dobronamerno bi me rešil balasta in odnesel “pregoreli” grelec, le tega pa bi nekomu vgradil kot brezhibnega.

Evo piše se leto 2020 in trik se vedno deluje! Hvala avtorju,avtorici, stroj spet suši;))

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close